Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van a kisfiatoknak ha volt...

Van a kisfiatoknak ha volt vízsérvük (hdyrocele (, volt műtét vagy felszívódott?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kisfiam, és pár napja vettük észre, hogy az egyik here nagyobb mint a másik. A doki vízsérvet állapított meg, nem nagy, nem óriás, de pár centivel nagyobb a másiknál. Kétségbe vagyok esve! Nézegettem a neten, borzalmas képeket találtam!

Tapasztalatok?


2011. febr. 25. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk 3 hónaposan már kiderült, hogy a fiamnak vízsérve van, ráadásul nekünk nemcsak nagyobb volt az egyik zacsija, hanem még barnás színe is volt. Nekünk azt mondta a doki, hogy várjuk meg amíg betölti az 1 évet, hátha felszívódik. Sajnos nekünk nem szívódott fel, ráadásul az egyik golyócskája ki is záródott. Meg kellett műteni. 3/4 órás volt a műtét és altatták, amitől nagyon féltem. 4 napot voltunk bent kórházban, azután hazajöttünk. Őt nem viselte meg annyira szerintem mint engem (szülőt) Az első nap nagyon rossz volt, mert éhes volt a fiam (szerencsére nagyon jó evő volt, igaz nem szopizott már, hanem szilárd táplálékot evett) és nem lehetett enni csak pár szál ropit, meg kortyonként inni. Ezt volt nehéz kibírnunk. Vittem be rengeteg játékot, sétáltunk (ő az ölembe) Utána kutya baja nem volt, annyi, hogy két éves koráig 3 havonta kellett vinni kontrollra, utána 3 éves koráig fél évente, most meg már csak évente kell. (májusban lesz 4 éves). De azt mondta a doki, hogy 10 éves koráig vinni kell évente kontrollra. Ebből nem lesz neki semmi maradandó károsodása, ha ettől félsz. Keresztbe vágják neki a zacsit, de már annak a helye sem igazán látszik. (persze én látom, mert tudom hol keressem, de idegen nem venné észre)

Ne aggódj nem lesz semmi baj, ti ráadásul már nagyobbak is vagytok valamivel, kicsit jobban fogja tűrni is a gyerkőc a nem evést, ivást. (ez az altatás miatt volt szükséges)

Mindenesetre kívánom, hogy nektek szívódjon fel és ne kelljen műteni.

2011. febr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ma voltunk kórházban, és sajna elkerülhetetlen a műtét - reménykedtem abban, hogy megússzuk a felszívódás esélyével - március végén fogják műteni kisfiam.

Rendben van az is hogy műtét, de az altatástól nagyon félek. Annyi rosszat lehet hallani az altatásról! Remélem mi is nagyon hamar túl leszünk ezen a műtéten.

2011. febr. 25. 13:27
 3/3 anonim ***** válasza:

biztos nem lesz semmi baj! :)

Én is nagyon féltem az altatástól, az én fiam akkor töltötte az 1. évét, gondolhatod mennyire ideges voltam. A lényeg, hogy legyél bent vele éjjel-nappal, ha kell verd ki a balhét is. Az megnyugtatja majd szegénykét, hogy anya is ott van vele. Kitartást nektek és mihamarabbi gyógyulást.

2011. febr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!