Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az normális hogy a védőnő...

Az normális hogy a védőnő egyszer sem tette még tiszteletét nálunk? Miért kapja a fizetését? Egyáltalán mi a dolga a védőnőnek, és miért nem látja el rendesen a feladatát?

Figyelt kérdés
Nem az bánt hogy nem jön minden héten,nem is hiányozna. De az dühít hogy 9hónap alatt egyszer sem ért még rá,holott ez a munkája. Költözés miatt más lett a védőnőnk,a kislányom ekkor 2,5hónapos volt. De az "új" védőnő egyszer sem jött még el,fel sem hívott,nem is érdeklődik. Ha elviszem a gyereket,soha nem mondja hogy jön,vagy én mikor menjek. Nemrég voltunk az 1éves vizsgálaton,de 5perc alatt letudta. Nagyon dühít!
2011. febr. 27. 23:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Nálam sem járt egyszer sem a védőnő. Nem is gondolnám, hogy az lenne a feladata, hogy problémamentes családokhoz járkáljon családlátogatásra. Gondolom nem kötöget munkaidejében, hanem a valóban problémás esetekben próbál segíteni, megoldást találni. Így is annyi bántalmazott gyerekről hallani, és ott tényleg joggal kérdezi az ember hol volt a védőnő, orvos? De akinek látszik, hogy egészséges a gyereke, kiegyensúlyozott-minek járna oda.

Persze nem tudom nálatok mekkora a körzet, én pont olvasgattam az orvosnál, hogy szerintem hatalmas körzetről kell gondoskodnia, cseppet sem csodálkozom, hogy nem ért oda hozzánk és 5 perc alatt letudja a vizsgálatokat.

2011. febr. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát ez igen fura,mert időközönként bizony még kötelező is a látogatás a részéről.Neki tudnia kell,hogy az adott gyerek milyen körülmények közt él,most nehogy magadra vedd,de pl.ha olyat lát ami a gyereknek nem jó,azt neki jelenteni kell(ene).Próbálj másik védőnőhöz kerülni,úgytudom lehet.
2011. febr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ő honnan tudja hogy problémamentes családban élünk mikor még egyszer sem látta??? Tegyük fel ha bántanám a gyereket,nem akkor vinném hozzá mikor még látszik rajta! Mert ő időpontot sosem mond,hogy mikor menjek. Mindég hasra ütés szerűen viszem. Azt meg nem hiszem el hogy 9hónap alatt egyszer nem volt még ideje,10perc.
2011. febr. 27. 23:55
 4/15 anonim ***** válasza:

A bántalmazott gyereken látszik, hogy bántalmazzák. Az én unokaöcsémet nem olyan komolyan, de ütötték és első pillantásra észrevettem rajta. Mert látszott.

Hát még egy szakértői szemnek. Az orvosod is azonnal látná, mert ott csak voltatok a kilenc hónap alatt, ha másért nem a kötelező oltásokért meg tanácsadáson- vagy oda sem jártok? Az mondjuk baj.

Ez tévedés, nem akkor viszem, ha látszik. Ez látszik, az is, ha verbálisan bántalmaznak egy gyereket és az is ha fizikailag.

2011. febr. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Értem én hogy mit mondasz,és előbb törném el a saját kezem minthogy felemeljem a gyerekre! Tanácsadásra és orvoshoz természetesen hordom,mostanában amúgy is többször volt beteg. A problémám akkor is az hogy nem látja el rendesen a feladatát. Nekem ez olyan mintha én a munkahelyemre nem járnék be rendesen.
2011. febr. 28. 00:11
 6/15 anonim ***** válasza:

Jó én értem mit mondasz, de azért gondold végig, mekkora a körzete, mennyi dolga lehet, mert lehet hogy fizikai képtelenség elvárni, hogy napi 8 óra alatt elvégezze a feladatát és jusson idő rád, akár 10 perc is.

A barátnőmék kisfaluban laknak, nincs sok gyerek, kéthetente jár hozzájuk a védőnő. Nálunk szerintem a mi lakótelepünkön több gyerek van és tartozik a körzetébe legalább tíz lakótelep + a mellékutcák, területileg is nagy és több száz gyerek lehet összesen. Nem is lehet ideje, az utcán szoktunk összfutni, ahogy lohol egyik helyről a másikra.

A mi lépcsőházunkban laktak az unokaöcsémék, problémás, terhelt család, nálunk minden héten kint volt de legalábbis két hetente. Hozzánk néha becsöngetett, amikor náluk járt, de be sosem jött.

2011. febr. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire idegesít parancsolj rá, hogy jöjjön! Inkább örülj neki, sok olyan hülye van, hogy állandóan bejelentés nélkül a nyakadra járna, meg siránkozna, hogy ki kell dobni a cserepes virágot stb. Ezzel legalább nincs baj.
2011. febr. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen is idegesít,mert ez a munkája ezért kap pénzt. Szép is lenne ha más sem végezné el rendesen a kötelező feladatait,csak mert sok van! Még ha nem is jön akkor legalább a rendelőben szánhatna időt az emberre. Mert így semmit nem lehet vele megbeszélni,nem is értem miért van. A másik az hogy kezdetektől teljesen egyedül vagyok a babámmal,nulla segítséggel,és néha jól jött volna ha legalább telefonon elérem.
2011. febr. 28. 01:12
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez érdekes, mivel tényleg ki kellett volna mennie, vagy legalább hívnia telefonon, vagy ilyesmi. Mi a fiam 1 éves korában költöztünk, új védőnő lett, ugye ilyenkor ők eleve értesítik egymást ha tudják, hogy hova költözik a család. Az új védőnő egy héttel a költözés után már hívott telefonon, hogy egy pár percre benézne, mikor jó nekünk, és jött is.

A dolga amúgy hivatalosan az lenne, hogy tanácsot adjon, ha kérdésed van, mármint a gyerekkel kapcsolatban, illetve, hogy megfigyelje, minden rendben van-e, meg ő is figyeljen a gyerek fejlődésére, több szem többet lát alapon. Nem egy hülyeség szerintem, bár sok védőnő nem igazán úgy végzi a munkáját, ahogy kéne. Két véglet van, az egyik az okoskodó, mindenbe beleszóló, a másik meg az ilyen mindent lesz*ró. Elég kevés az olyan védőnő, aki tényleg azt és csak azt csinálná, ami a dolga.

2011. febr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Két éve költöztünk ide, a védőnő soha nem volt nálunk. Mikor átjelentkeztünk a helyi gyerekorvoshoz, akkor váltott velünk pár szót, és azóta sem találkoztunk. Ha jobban belegondolok még a nevét sem tudom a kiskönyv nélkül.

Az előző helyen kb. 1 éves koráig jött hetente, mert új társasházi részen laktunk és a házban is egyszerre 4-5 baba volt, így beugrott, hogy megkérdezze minden rendben van-e. De ennyi. Telefonon elértük, ha bármire szükségünk volt.

2011. febr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!