Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az normális hogy a védőnő...

Az normális hogy a védőnő egyszer sem tette még tiszteletét nálunk? Miért kapja a fizetését? Egyáltalán mi a dolga a védőnőnek, és miért nem látja el rendesen a feladatát?

Figyelt kérdés
Nem az bánt hogy nem jön minden héten,nem is hiányozna. De az dühít hogy 9hónap alatt egyszer sem ért még rá,holott ez a munkája. Költözés miatt más lett a védőnőnk,a kislányom ekkor 2,5hónapos volt. De az "új" védőnő egyszer sem jött még el,fel sem hívott,nem is érdeklődik. Ha elviszem a gyereket,soha nem mondja hogy jön,vagy én mikor menjek. Nemrég voltunk az 1éves vizsgálaton,de 5perc alatt letudta. Nagyon dühít!
2011. febr. 27. 23:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőnek törvényi előírás szerint havonta meg kell látogatnia az egy éven aluli kisbabákat háznál. Ha ezt nem teszi meg, felelősségre vonható. Ha jelented a területileg illetékes vezető védőnőnek, ki kell vizsgálniuk a dolgot. Az, hogy menjen hozzátok, nem csak a te egyéni elvárásod, hanem törvényi kötelessége!!!

Az ilyesmi engem is nagyon felháborít, mikor valaki nem végzi becsületesen a munkáját!

2011. febr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Mi is költözéssel visszakaptuk A régi/terhesség elején lévő /védőnőnket.Ő is 5perc alatt letudja a méredkezést,mert ugye más a gyerekorvosunk mint a körzeti..

S amikor kérdezek valamit az a válasz beszéljem meg a dokival. S első baba akartam ht-ban kérni segitséget.Terhesség alatt aranyos volt.S amikor itt volt pont kaja közben mondja akkor mutassa meg hogy hogy mászik meg kuszik... stb. Nagyon felhuzott. S neki nincs is sok "gyereke" csak kb 10.

2011. febr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia

Az én védőnőm az első gyermekem születésénél volt nálunk utoljára. (3,5 éve)

Heti egyszer tart tanácsadást kismamáknak hétfőn 8-10 ig, kedden 12-14 óráig a gyermekorvossal közösen tartanak tanácsadást (ilyenkor vannak a kötelező oltások), szerdán a 6 éven felüliek szüleit várja 8-9 ig, csütörtökön járnak a kisgyermekesek 8-10ig.

Egy 9000 Fős kisvárosban van egyedül védőnő, mert a másik elment szülni 5 éve, és a helyére nem vettek fel senkit.

Tartozik hozzá 1 bölcsöde, 3 óvoda, 2 általános iskola összesen 4 osztállyal, egy helyi gimnázium 2 osztállyal.

És még ott vannak a súlyosan hátrányos családok is ...

Emellett nem csodálom, hogy nem ér rá hozzánk kijönni.

( Brutto 130 000 Ftért csinálja mindezt)

2011. febr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én a 7ker.ben lakom,és a mi védőnönk minden gyerekhez kijár,aki hozzá tartozik.A házunkban van két picike,akiket látogat,ilyenkor beugrik hozzánk is,pedig a lányom már 5 éves.Képzeljétek neki mekkora a körzete,itt a belváros közepén.
2011. febr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A miénk nagyon becsületesen végzi a munkáját, pedig örülnék, ha nem járna ki minden héten...

Pedig mondta, hogy nálunk nyilvánvaló, hogy nagyon jó körülmények vannak, sőt, de neki ez a munkája, nem tud mást tenni...

2011. febr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!