Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szabadság letöltése mellett,...

Sándorévi kérdése:

Szabadság letöltése mellett, hogyan tarthatnám meg a GYES-t?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni GYES-sel kapcsolatban. Kisfiam Március 31. én lesz 2 éves, most jelenleg GYED-et kapok. Munkáltatóm felé jeleztem a munkába való visszatérést, si­került is munkát kapnom. Megbes­zéltük, hogy elkezdem Április 1-től letölteni a szabadságomat­. Közben elindítottam a Gyes-t is mivel heti 30 órában fogok majd dolgozni. Tegnap kapott egy e-mail-t a cég miszerint, le kell mondanom a Gyesről, mivel mielőtt eljöttem,8 órában foglalkoztattak és azután az Államkincstár szerint nem vehető igénybe a Gyes. Kérdésem:Mi­lyen lehetőségek/kis­kapu/ van arra, hogy megmaradjon a Gyes. Munkaszerződés­módosítás? Vagy esetleg ha kifizetné a cég a szabimat, de úgy tudom az nem váltható meg. Vagy van egy nagymama esetleg ő venné igénybe? Kérem segítsen valaki ebben! Az Államkincstárnál is tanácstalanok voltak! Köszönettel:Egy egyedülálló Anyuka!
2011. márc. 2. 12:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Amig a szabidat töltöd, addig nem jár a gyes, mert azt még 8 órában adják, de elvileg ezzel jobban jársz, mert 8 órás bérrel fizetik ki. Utána meg igényelheted a gyest, amint ténylegesen munkába állsz heti 30 órában.

Szóval ezzel nincs gond elvileg, a szabidra több énzt kapsz, mint ha 6 órásban fizetnék ki neked a szabit és kapnád a gyest is.

Ha netán mégs,e akkor RÖGTÖN a munkába visszatéréskor módositsatok szerződést 6 órás állásra és akkor jár a gyes, de a szabidra is csak a 6 órás bért kapod.

Amelyikkel jobban jársz. Ha a béred negyede több, mint 25.000 Ft, akkor jobb a 8 órás szabadság-fizetés, ha kevesebb, akkor rögtön tegyenek át 6 órába, amint megkezded a szabik letöltését és kész. Akkor jár a gyes is.

2011. márc. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!