Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a alapján választottatok...

Mi a alapján választottatok nevet a gyerekeiteknek? És hogy hívják őket? :]

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 20:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
81%

Mi a kapcsolatunk elején, lassan 7 éve néztünk egy műsort amiben egy iszonyatosan cuki kisfiú volt, akkor megfogadtuk, ha fiúnk lesz ő is ezt a nevet kapja, így lett a kisfiúnk Ármin, a 2. neve Krisztián apa után.

Ha mégegy fiúnk lesz, Dorián lesz, nem nagyon hallottam sehol, nem egy tucat név, és nagyon-nagyon tetszik nekünk. Lány nevünk még nincs.

2011. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk a családnév nem túl egyszerű, külföldi, idegen hangzású, mély hangrendű. Nagyon sok keresztnév ki volt lőve emiatt, és amiatt is, mert kimondhatatlan lett volna a családnévvel együtt. Emiatt mi a Heidi név mellett döntöttünk. Még évekkel ezelőtt mondtam a férjemnek, és neki annyira megtetszett, hogy egyből beleszeretett ebbe a keresztnévbe. Ez a könnyed, kedves név nagyon illik a kislányunkra. Bár sokan ellenezték, és sokaknak nem tetszett, mostanában bárhova megyünk, mindenki azt mondja, milyen szép neve van. Szóval nem volt könnyű a családnevünkhöz ideálisat választani, de úgy érezzük, jól döntöttünk.
2011. márc. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
69%
Mi leültünk a férjemmel, hogy na akkor most választunk nevet a babáinknak és fellapoztuk az utónévkönyvet. Végül a Kristóf, Levente és a Zalán nevek mellett döntöttünk. Csak egy keresztnevet adtunk nekik, mert 6 nevet azért combos lett volna összeszedni egy délután alatt.
2011. márc. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
69%
Krisztián lett a neve, igazából pusztán azért, mert ez tetszett. Régen volt egy kollégám, akit így hívtak, és innen jutott eszembe, hogy milyen jó mondani ezt a nevet, de már régebben is tetszett. Szempont volt az is, hogy "nemzetközi" név legyen, legalább is a világ nagy részében létező név, és szerencsére ez pont olyan.
2011. márc. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
77%

Ő választotta magának :))) Egy délután apjával soroltuk a neveket, amik tetszettek nekünk. Az egyik névnél ekezdte rugdosni a pocakom, a többinél nem.

így lett Richárd :)

Totál demokrácia :D

2011. márc. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
53%
Az esőnél egy "szerelem"név volt(akkor még nem tudtam az eredetét sem)a kistesónak már tudatosan,hasonlót!Zétény és Zimány.(Ha lányok lettek volna Hanga és Zolna)
2011. márc. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Nálunk is elég sok tényezőnek meg kellett felelnie a névnek. Már kapcsolatunk kezdetén meg volt, hogy mi lesz a neve a gyerekeknek:D (Most még csak az elsőnél tartunk) Interneten keresztül ismerkedtünk meg, és úgy döntöttünk, hogy azokat a nick-neveket használjuk majd fel. Akkor még nem gondoltuk, hogy a lány név problémás lesz, akkor még nem tudtuk, hogy külföldre fogunk költözni. Baj volt a névvel, mert 1, nem ismerték, és nem tudták kimondani, 2, egy ici-pici változtatással igen viccessé válik a név. Igaz, régen ők is használták a nevet, de miután hasonló szavak jelentése vicces, így beszüntették. Viszont a névhez ragaszkodtam, így úgy döntöttünk, hogy akkor legyen két neve, használjuk második névként a nevet, ami már megvan, és válasszunk hozzá még egyet (hiába második neve, én azon a néven szólítom itthon, csak mi, szülei hívjuk így szinte, mert családon belül is a másik név tetszik mindenkinek.) Olyan nevet választottunk első névnek, amibe nincs dupla betű (pl. Zs), nincs benne ékezet, rövid, könnyen kimondható, és a külföldiek is ismerik, mellesleg tetszik is nekünk:D Így lett a lányom Lara Fanni:D Imádom a nevét! Ha kisfiúnk lesz, Az egyik neve Dávid lesz, a másik neve az a nick név, amin regisztrált az interneten a párom, de ezt nem árulom el, mert ez a név nem létezik, és szeretnénk mi felhasználni először. Ha gyermekeink felnőnek, elmondjuk majd nekik neveik történetét:D 2 gyereket akarunk, ha véletlen a második is lány lesz, az sem gond, mert van egy másik nevem. Eredetileg, ha nem költöztünk volna külföldre, Fanni Réka lett volna a lányunk, így a Réka még talonba van, már csak az mellé egy második nevet kell találni:D Bocs, hogy hosszú voltam.
2011. márc. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
70%

Ne legyen tömegnév,ne lehessen becézni,1 keresztnevük legyen,ne külföldi név legyen(pl Kevin),felnőtt korukban is használható "komoly" név legyen.

Lénárd és Ágota.

2011. márc. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
57%
Egyértelmű volt, hogy az elsőszülött fiú az apja nevét vigye tovább: Szilárd lett.
2011. márc. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Mivel fiunk lett egyértelmű volt hogy az apja nevét kapja, így lett Endre.


Ha lány lett volna akkor Emese Gréta

A Grétát már az előtt tudtam hogy megismertem volna a páromat.Egy nagyon kedves barátnőmet hívják így aki akár az iker tesóm is lehetne belsőleg, 40km távolságból megéreztük mindig ha valamelyikünknek bármi baja van, és tök egyformák is vagyunk.A név is tetszik és ritka is.

Az Emese pedig a vezeték név miatt lett volna, különben egymást követte volna 2 g betű, és ez volt az első név ami eszembe jutott.

2011. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!