Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angliában hogy működik az...

Angliában hogy működik az apasági nyilatkozat megtétele?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem ugyanugy mint magyarországon?szerintem az iletékes gyámhivatalnál kell igényelni.
2009. febr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem ugyanaz, mint otthon.

Szerintem nem is kell. Gyakorlatban nem tudom, mert ugyan en Angliaban szultem, de mar hazasok voltunk, viszont szules utan kapsz majd tajekoztatot arrol, hogyan mukodik a gyermek regisztracioja, en is kaptam, atolvastam es ott szo sem volt apasagi nyilatkozatrol.

Szuleshez semmilyen papirt nem kell vinned, meg sem kerdezik az apa nevet, mert meg a gyermek sem kap nevet akkor. A baba az osszes korhazi iraton, valamint a karszalagon is az en nevemen futott, tehat anya vezetekneve + baby, ennyi. Meg a keresztnevet sem kerdezik, mert akkor meg nem kell donteni rola. Nalunk volt nev, de hiaba mondtuk, nem akartak beirni a papirokra, mert meg meggondolhatjuk magunkat. Igen, furcsa ebbe belegondolni, de itt szokas nevtelen gyereket szulni es utolag nevet adni neki.

Szules utan azt hiszem, hogy negyven napotok van arra, hogy az onkormanyzathoz bemenjetek (bar egyik szulo is eleg hozza) es regisztraljatok a baba szuleteset. A babat nem kell vinni. Ott kell megmondani, hogy mikor szuletett, melyik korhazban, valamint kerdezik a szulok nevet es hogy milyen kapcsolatban vagytok. Szerintem ha kellene apasagi, akkor az benne lett volna a tajekoztatoban, amit kaptunk, biztos, hogy kitertek volna ra, de szo sem volt ilyesmirol. Sot, mi vittuk a hazassagi anyakonyvi kivonatot magunkkal, valamint az iratainkat, de azt sem kertek, minden bediktalasos alapon ment. Akkor adtak ki a szuletesi anyakonyvi kivonatot, aminek ket tipusa van, egy rovid es egy hosszu. Egy rovid ingyenes, a hosszut kerni kell, akkor 3,5 font, ha utolag rendelsz meg, akkor asszem 7 font a hosszu es 5 font a rovid. Akkor kapsz meg egy papirt, amit a gp rendelobe kell elvinni es az alapjan regelik be a babadat a te haziorvosodhoz.

Nagyon mokas, mert itt olyan nevet adsz a gyereknek, amilyet akarsz es ez nem csak a keresztnevre vonatkozik, hanem a vezeteknevre is. Nem kell, hogy az apa vagy az anya vezeteknevet vegye at a baba, kaphatja akar a kettot parositva, vagy vadidegen, kitalalt nevet is. Igen, barmilyen meghokkento, de a fiunkat hivhatnak Marilyn Manson-nak is, az sem erdekelne senkit es torvenyes lenne...

Ezert gondolom, hogy azon kivul, hogy bediktalod az apa nevet semmilyen egyeb papirra nincs szukseg, vagy ha van, akkor ok majd ott adnak es gondolom csak alairni kell.

Viszont, ha mindketten magyarok vagytok, akkor a baba is magyar lesz es el kell majd mennetek a nagykovetsegre is, hogy a magyar anyakonyvezest is megcsinaljak, mert csak igy lehet utlevelet igenyelni a babanak es igy juthattok haza.

Ott mar minden ugy mukodik, mint otthon, tehat oda mar vinnetek kell apasagi nyilatkozatot, ezt a nagykovetseg honlapjarol le lehet tolteni (ott van, ahol az anyakonyvezesi tajekoztato van) es otthon kitoltitek, alairjatok a tobbi formanyomtatvannyal egyutt. Ahhoz, hogy utlevelet tudjatok igenyelni, mind kettotoknek ott kell lenni es az ugyintezo elott alairni az apanak es anyanak egyarant. Vagy ha nem tudtok menni, akkor kozjegyzohoz kell menni es ott hitelesiteni a dolgokat, ez esetben postan is bekuldhetitek a nagykovetseghez, de ez eleg sok penz (megkerdeztem a kornyeken es nyolcvan fontba kerult volna itt a hitelesites, raadasul ha igy csinaljatok, akkor meg a nagykovetseg is felszamol plusz adminisztracios dijat a konzuli dijakon felul). Jah, igen, a magyar anyakonyvezeshez keri a nagykovetseg a teljes angol anyakonyvi kivonatot, tehat celszeru egyet venni mar a regisztralashoz, illetve ennek a forditasat, amit ti is meg tudtok otthon csinalni, de eloszeretettel kotnek bele, vagy a nagykovetseg ajanl hozza hiteles forditokat.

Ha minden rendben van es elso korben elfogadja a nagykovetsek az osszes papirt es elindul a folyamat, akkor kb 85 font az anyakonyvezes es az utlevel igenyles egyutt, de ket-harom honap az atfutasi ido, mert hazakuldik Magyarorszagra, ott megcsinaljak es onnan jon vissza.

Meg egy megoldas van, hogy hazajussatok a babaval. Lehet kerni ideiglenes utlevelet, amivel egyszer lehet elhagyni az orszagot, egyebkent hat honapig ervenyes a kiallitas datumatol. Ehhez szinten mindket szulonek be kell menni a nagykovetsegre, de a teljes angol szuletesi kivonat bemutatasan es ket foton kivul nem kernek mast hozza, apasagit sem, a koltsege 29 font es egy ajanlott valaszboritek, vagy 5 font postakoltseg. Egy heten belul kiallitjak, kipostazzak es lehet is utazni, de ez esetben otthon koteles vagy anyakonyveztetni a gyereket es kerni az utlevelet (szinten mindket szulo kell az igenyleshez), amig ez nincs meg, addig vissza sem johetsz a babaval.

Bocsi, hogy hosszu voltam, de ez is aktualis lesz nektek es ez a teljes tortenet.

Egyebkent a www.direct.gov.uk -n olvashatsz az angol regisztralasrol, a nagykovetseg honlapjan meg fent van minden a magyar folyamatrol formanyomtatvanyokkal egyutt.

Jo babazast!

2009. febr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Huhh. Nagyon szépen köszönöm, már régóta járkálunk ezügyben, de még sehonnan ennyi infót nem kaptunk. Tényleg nagyon köszi!
2009. febr. 19. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!