Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez milyen dolog már? Kissé...

Ez milyen dolog már? Kissé felkaptam a vizet! Hogy reagálnád le?

Figyelt kérdés
Még terhes voltam mikor a férjem egyik munkatársa nekünk adott egy babás dolgot. Egy árva szóval nem mondta hogy majd valamikor visszakéri. Ez biztos mert én is ott voltam. Most már 16hónapos a kislányom,és a munkatárs párja babát vár,és kéri vissza. Ezt ma este közölte a párom,és már holnap reggel vinnie is kell. A gond az hogy elég foltos,mivel nem számítottam rá hogy vissza kell adni,így annyira nem vigyáztunk rá. Eleve használtan kaptuk.
2011. márc. 7. 20:55
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,de biztos hogy nem fogok venni. Nevetséges hogy egy 1000ftot sem érő dologról beszélünk. Holnap visszaküldöm úgy ahogy van,és ennyi.
2011. márc. 7. 22:43
 22/37 anonim ***** válasza:
59%
Nem is értem miért kellett ebből ekkora nagy ügyet csinálni!
2011. márc. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Azért mert egy vacak rongydarabról beszélünk,ami nem ér 1000ftot. Azért mert 1,5 telt el. Azért mert normális ember ilyet nem kér vissza,és eszébe nincs hogy visszakérhetik. Azért mert ma este lett szólva,de már holnap reggel kel,így fel kellett túrni érte az egész lakást,mert el volt zsákolva.

De most már túl vagyok rajta,és köszönöm mindenkinek!

2011. márc. 7. 23:02
 24/37 anonim ***** válasza:
49%

Magyarán csináltak neked egy rossz napot!

Amúgy én nem is foglalkoznék ezzel, amiből pár ezer forintért újjat lehet venni...

Főleg úgy, hogy már másnap kell, nem tudtak volna várni pár napot!

2011. márc. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
94%

Nem fog kedvelni azért amit írok, de szerintem te is kicsit érdekesen fogod fel a dolgot.

1. ha kapok valakitől valamit, és elfogadom, akkor veszem a fáradságot, és megköszönöm, magyarul elkérem a kolléga feleség tel. számát, és akkor talán anno kiderült volna, hogy még szükségük lesz rá.

2. Ha annyira "vacaknak" találtad már akkor is, miért vetted használatba?

3. Biztos nem szednék le a fejedet, ha megmondja a férjed, hogy csak 2 nap múlva tudod visszaküldeni, mert elraktad,és szeretnéd kimosva visszaadni. Merthogy úgy illik, még ha kimoshatatlan foltok maradnak is rajta. (Bár nem igazán értem, hogy egy rácsvédőt hogy lehet tönkrevágni annyira, hogy most egy használhatatlan rongy lett.)Gondolom, nem holnap születik a baba, hogy rögtön szaladjatok vele.

4. szerintem még mindig nem késő az illető kismamával beszélni és elmondani, hogy KÖSZÖNÖD,amit kaptatok, vissza is adod, de sajnos már nem olyan, mint 1.5 évvel ezelőtt.


Hát bocs, de felhúztam magam a hozzáállásodon...

2011. márc. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

"Eleve használtan kaptuk."

Na ja, adtak volna vadi újat???

2011. márc. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi de arra nem gondolsz hogy nem az az 1000 meg 2000 Ft-nyi érték a fontos?

Lehet nincs rá pénzük hogy megvegyék az újjat....

Vagy kötődnek hozzá mert a nagyobb gyereknél is ezt használták... Vagy ki tudja.

Egyébként meg egyáltalán nem értem hogy mi lehet egy rácsvédőn annyira gázos, beletörölte a kezét a kislányod, gondolom nem motorolajjal ami nem jön ki, az meg természetes hogy ami használat alatt van az ki lesz mosva!

Szerintem ők sem egy vadonat új rácsvédőt várnak vissza, hanem egy használtat, amit adtak.

Az meg hogy örökbe vagy kölcsönbe- csak félreértés lehetett!

2011. márc. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Istenem nem kell kiforgatni a szavaimat! Köszönöm mindenkinek,jó éjt!
2011. márc. 7. 23:35
 29/37 anonim ***** válasza:
94%
Bocs, de szerintem sincs igazad. Ha valami babás cuccot kapok, evidens hogy vissza is adom. Ha meg annyira szar állapotban volt mint írod, akkor mindek fogadtad el. Ne haragudj, de nem a másik fél áll hozzá hülyén. És még te akarnád kiosztani a másik kismamát? Inkább megköszönnéd hogy kaptatok valamit. És én sem értem hogy lehet egy rácsvédőt használhatatlanná tenni. Ha neked ez csak egy semmi rongydarab, akkor miért nem vettél magatoknak másikat. A stílusod bicskanyitogató.
2011. márc. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Valószínűleg itt nem a pénzről van szó, neked is ugyanúgy pár ezer forintodba került volna vadiújat venned. De persze mikor kaptad ingyen, akkor jó volt.

Mi van, ha a másik család érzelmi okok miatt szeretné visszakapni? Hogy a kistesónak is ugyanolyan legyen a kiságya, mint a nagyé volt? Lehet, hogy a másik anyuka sem tudott a kölcsönadásról, csak a férje fogta és elvitte, és most hogy készülnek a baba fogadására, kiderült, hogy nincs meg a rácsvédő.


Szóval én nem értem a kirohanásodat, Te ülsz fordítva a lovon. Ők tettek nektek szívességet, így most nincs alapod háborogni. Ráadásul ha kapsz valamit, akkor az a a minimum, hogy előre tisztázod, hogy kérik-e majd vissza. Ilyen nincs, hogy Te önkényesen azt gondolod, hogy örökbe kaptátok, csak mert a férjed erre elfelejtett rákérdezni...

2011. márc. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!