Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez milyen dolog már? Kissé...

Ez milyen dolog már? Kissé felkaptam a vizet! Hogy reagálnád le?

Figyelt kérdés
Még terhes voltam mikor a férjem egyik munkatársa nekünk adott egy babás dolgot. Egy árva szóval nem mondta hogy majd valamikor visszakéri. Ez biztos mert én is ott voltam. Most már 16hónapos a kislányom,és a munkatárs párja babát vár,és kéri vissza. Ezt ma este közölte a párom,és már holnap reggel vinnie is kell. A gond az hogy elég foltos,mivel nem számítottam rá hogy vissza kell adni,így annyira nem vigyáztunk rá. Eleve használtan kaptuk.
2011. márc. 7. 20:55
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
9%
Igaza van a kérdezőnek mivel eltelt másfél év bőven lett volna már mondjuk kb.5 hóval ezelőtt visszakérni vagy már akkor.Én a Hádába olyan fejvédőt vettem hogy megszólal annyira gyönyörű és minőségi.Én megüzenném a férjemmel hogy nincs meg.Mert namármost visszaküldöd foltosan akkor a hátad mögött jól ki leszel beszélve hogy így meg úgy a másik meg ha nem adod vissza az egy-egy ide is oda is mert nem szólt hogy kéri vissza te nem tudtad hogy vissza kell adni és már nincs meg.Mást nem tudok ajánlani.
2011. márc. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
82%
Bunkóság csúcsa. Még hazudjon is. Na szép ez a világ! Megrémülök milyenek lettek az emberek. Köpjétek szembe magatokat nyugodtan. attól hogy eltelt másfél év, az a fejvédő még az övék.
2011. márc. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia

3 gyermekes anyuka vagyok.

Nagyon sok dolgot kaptam és adtam kölcsönbe. Most várandós egyik volt csoptársam az fősuliról, kapásból postáztam neki pár dolgot. Meg sem fordul a fejemben, hogy nem adja vissza, ha esetleg nekem kell még egy gyereknél.

Amúgy a rácsvédő tényleg nem drága, de itt egy szettről beszélünk. Amihez lehet hogy van párna és takaró is, mert általában a baldachinos szettekhez jár az is, csak lehet, hogy ti azt nem kaptátok kölcsön.

Nekem is van egy macis szettem, az én 3 gyerekem és még 4 használta, nem foltos, csak látszik rajta, hogy kimosták párszor.

Én sem tudom elképzelni, hogy egy gyerek hogy tud 1,5 év alatt (nem is 1,5, hiszen azt állítod, hogy rég el van dobozolva, tehát 1 év alatt) ilyen kis ember létére teljesen leamortizálni egy rácsvédőt.

2011. márc. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Még 9:43as vagyok

Amúgy mindegy, hogy saját vagy kölcsön, az ember vigyázz a holmikra, hiszen ezt nevelték belénk a szüleink. "A gond az hogy elég foltos,mivel nem számítottam rá hogy vissza kell adni,így annyira nem vigyáztunk rá" Na ez nálam eleve kiverné a biztosítékot.

Elég trehány háziasszony lehetsz, ha nem vigyázol a dolgokra, ráadásul ezt neveled bele a lányodba is. Nem baj, ha foltos, nem kell kiszedni belőle, nyugodtan töröld bele a csokis kezed, majd úgy alszol benne...

Azt sem értem, hogy egy koszos valamit (mindegy, hogy ruha, falvédő, babakocsi), hogy lehet elcsomagolni. Én mindent kimosva, kivasalva teszek el, ha valami annyira leamortizálódott, akkor meg nem teszem el, hanem kidobom.

Tehát a felállás, hogy valahol foltosan, koszosan el van zsákolva, nálam valahogy fel sem merül.

2011. márc. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
68%

Mi is rengeteg dolgot kaptunk! Pl több zsáknyi!ruhát anyum munkahelyén.Kaptunk pl mikrós sterilizálót(aventet) arra mondták h majd visszakérik idővel. De mi a ruhákba is beleirtuk hogy melyik kié volt.(vagyis egy jelet)

De számomra az esetedben az a fura,hogy egyik napról a másikra kérik vissza:)

2011. márc. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Itt az elején tisztázni kellett volna, hogy vissza kell-e adni. Mivel itt a férfiak intézték a dolgot, ebben az esetben a férjednek illő lett volna ezt letisztázni, a későbbi félreértések elkerülése miatt. Lsd: a kialakult helyzet...

Én is kaptam is és adtam is rengeteg babás dolgot kölcsön. Tudta is az illető, hogy a babakocsit csak kölcsön adom. Rokon, ráadásul úgy kérte el, hogy neki már több kocsija is volt egyidőben, de azért az enyém is kellett neki. Mikor kiderült, hogy nekünk ismét babánk lesz, a kocsit már nem kaptuk vissza, hiába kértük: a magyarázat szerint nedvesen tették el a huzatot, az pedig penészes lett:((

Így én barátnőmtől kaptam kölcsön babakocsit. Tudtam, hogy bár ő nem tervez több gyereket, akkor is alapvető kötelességünk, hogy úgy vigyázzunk a kocsira, ahogy az elvárható, ha az ember más dolgait használja. Mielőtt vissza kellett adnunk, két héttel előtte felhívott, hogy jönnek majd a kocsiért. Az összes huzatot kimostam, a férjem a vázat tette rendbe szilikonnal, és gyönyörűen, tisztán visszaadtam a két évig naponta használt kocsit.

Annyit kellett volna csak tenned, hogy megüzened, megkeresed, utána küldöd. Aztán szépen kimosod, kivasalod, és visszaküldöd.

2011. márc. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
56%

én eleve nem értem az ilyen kölcsönadós dolgokat.

1: pl. kisruha, mi van akkor, ha a kölcsön kapott bodyba belekakil a gyerek, mert kifolyik a pelusból, és nem lehet kimosni? kakifoltosan adod vissza?

2: a babakocsit mondjuk ellopják, vagy tudom is én....

láttam már 4 éven keresztül használt babakocsit, hát mit ne mondjak, nem tenném bele a gyerekemet

valamit vagy odaadok, vagy nem, nálam ez nem vitatéma, nem mindenkinek egyértelmű, hogyha valaki beállít egy zacskó ruhával, hogy ezt neked hoztam, akkor az csak "kölcsön"

azon kívül mit tudom én mit kitől kaptam, csak

bonyodalom!!!

én megértem a kérdezőt is, azon kívül, ha valamihez ragaszkodom, ami babás dolog, érzelmi szállal, hát tutira nem adom oda senkinek!!!!

kaptam én is kölcsön ezt-azt, szépen megköszöntem, eltettem a szekrénybe, és amikor kérték, akkor szépen, úgy ahogy volt visszaadtam.

mosd ki, add vissza, és üzend meg, hogy nem tudtad, hogy csak kölcsön, bocsi....

2011. márc. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!