Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan anyuka akinek a...

Van olyan anyuka akinek a gyermeke hagyományos nevet kapott?

Figyelt kérdés
A fiam András(Istvánt akartam, de nem illet a család névhez), ha lányom lesz Erzsébet lesz vagy Katalin, ha megint fiú akkor János vagy Attila. Van még olyan anyuka aki boldogan adta a gyermekének a hagyományos "tucat" neveket? Azért érdekel, mert a környékünkön mindenki Márk, Máté, Levente, Hanna, Zselyke, Dorka és Jázmin. Vannak még Lászlók, Istvánok, Józsefek, Ilonák, Szilviák, Máriák?
2011. márc. 11. 11:36
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és képet(tényleg illik rá a neve). Örülők, hogy nem csak én gondolom ezt.
2011. márc. 11. 13:25
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

13:09.-esnek:

ÉDES a fiad, nagyon szép+cuki!!!! :)

2011. márc. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

A lányom Anna Tünde, a fiam Botond Mihály. 2,5 és 1 évesek, és hiába "tucatnév" az övék a statisztikák szerint állítólag, a mi városunkban valahogy alig akad. Pedig bölcsis-ovis-kisiskolás korosztályra elég jó rálátásunk van (pedagógusok vagyunk a családban többen is).

Egyébként mi már 10 évvel ezelőtt eldöntöttük hogy mi lesz a nevük, akkoriban meg még ritkának is számítottak, és igaz, hogy időközben gyakoribb lett, de ez nem tántorított el minket.


A mi városunkban (30 ezres p megyei település) rengeteg a Jázmin, Hanna, Lili, Zsófia, Dorka és a Bence, Márk, Máté, Milán, Zalán, Dominik. Lászlót, Pétert, Ádámot és Istvánt is ismerek egyébként jó párat, de a "hagyományosabb" lánynevek közül alig-alig akad

2011. márc. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! :)))
2011. márc. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam Tamás!

Ha lány lett volna, akkor Annának szerettem volna hívni!

2011. márc. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Én sokáig töprengtem a János néven, de végül nem az lett, mert nagyon idétlenül hangzott volna a családnevünkkel. Mondjuk én nem azért akartam ezt a nevet adni, hogy kifejezetten régi, hagyományos nevet adjak, csak egyszerűen tetszett. A többi ilyen régebbi név közül nem nagyon van olyan, ami tetszene.
2011. márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
A fiam Dániel,nem tudom mennyire hagyományos,ha lányom lett volna Noéminek hívnák.
2011. márc. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

A lányom Anna, a kisfiam hamarosan érkezik, Antal lesz.-ha lány lett volna, Éva lenne.

Nekem ezek tetszenek és kész.

2011. márc. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam Peter. Szerintem ez sem egy mai nev. :) En sosem nezegettem, hogy hany van belolle, vagy, hogy kinek tetszik es kinek nem. Azt sem nezegettem, hogy mennyire regi vagy uj esetleg divatja mult vagy sem. Ilyen eszembe sem jutott. :)
2011. márc. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam Marcell, kislányom Nóra. Igazából nem tudom, hogy hova tartoznak, de többektől megkaptam, hogy tömegneveket kaptak.

Nekem a régebbi nevek jobban tetszenek, mint az erőltetett magyar nevek, növény nevek.

Senkit nem megbántani akartam, de én így gondolom.

2011. márc. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!