Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan anyuka akinek a...

Van olyan anyuka akinek a gyermeke hagyományos nevet kapott?

Figyelt kérdés
A fiam András(Istvánt akartam, de nem illet a család névhez), ha lányom lesz Erzsébet lesz vagy Katalin, ha megint fiú akkor János vagy Attila. Van még olyan anyuka aki boldogan adta a gyermekének a hagyományos "tucat" neveket? Azért érdekel, mert a környékünkön mindenki Márk, Máté, Levente, Hanna, Zselyke, Dorka és Jázmin. Vannak még Lászlók, Istvánok, Józsefek, Ilonák, Szilviák, Máriák?
2011. márc. 11. 11:36
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Lányom Eszter. Egyetlen ilyen nevű gyereket sem ismerek. Itt sok az Anna, Lili, Jázmin, Fanni.
2011. márc. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Fiam Dávid lett. Nem tudom ezt mennyire tartod hagyományosnak, de nekem ez tetszett legjobban.
2011. márc. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Az első lányom Etelka Éva, a második Zsófia Anna, a fiúnevünk József Zoltán vagy Lajos Pál lett volna, de eddig kétszer lány lett. Ránk is néztek hülyén sokan :-D
2011. márc. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
fiam Sebestyén. A kistesó András vagy Eszter lesz. Nekem tetszett még a Miklós, Mihály is.
2011. márc. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

A fiamat is Andrásnak hívják, úgy veszem észre, ez egy "örökzöld" név. (Az apja választotta ezt a nevet, ha rajtam múlott volna akkor Illés lesz. Következő gyereknél én választok.)


Különben nálunk szóba kerül a János és az István név is, mindkettő szép nagyon.

2011. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Kisfiam masodik neve Tibor az apukaja utan :)
2011. márc. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

A lányom Míra Franciska,a Franciskát a dédnagymamám után kapta,tehát nálunk hagyományos név a családban.

A fiam pedig majd a Zsigmond nevet fogja kapni.

2011. márc. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Örülök, hogy vannak még olyan szülők, akik szeretik és adják is a hagyományos neveket:-)
2011. márc. 13. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!