Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kézmosás! Szeretnék kiírni az...

Kézmosás! Szeretnék kiírni az előszobánkba egy kis versikét, amiben az áll, hogy mosson kezet a vendégünk. Vannak ilyenek? Rimes versikéket szeretnék erre.4 hónapos baba anyukája

Figyelt kérdés
2009. febr. 23. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak ovis verset találtam,de babás háznál ez is jó sztem.

"Piszkos a kezem , meg a tenyerem,

ettől kapok betegséget ha ezzel eszem.

De én megmosom, vízzel szappannal,

pusztulnak a bacilusok rögtön azonnal!"


szabó t. Anna


Kézmosó-vers


Cuk-ros, ra-ga-csos, ta-pa-dós, ma-sza-tos

ez a kicsi tappancs,

Hozd hát ide most, nos hát, gyere mosd,

adom is a szappant.



Hékás-békás! Fogd meg már!

Csúszós kis hal megtréfál!

Mosd meg gyorsan, egy-két-hár!



Jujj, jujj, de csikis!

Kicsúszik a szappan!

Hopp, már esik,

ide-oda pattan!



Hékás-békás! Nem megmondtam?

Nosza, gyerünk, csípd el,

kapd el gyorsan!

2009. febr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Én nem versikéztem,hanem kerek peres megmondtam mindenkinek,aki hozzá akar nyúlni a lányhoz annak előttem kell kezet mosnia.Mert én még abban sem hittem,hogy otthon már megmostam.


3 hós leány anyukája

2009. febr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Hát komolyan mondom nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek! Ti burokban nevelitek fel a gyerekeiteket? Mint a dedóban versikéket írkáltok ki. Lehet lepontozni!!!
2009. febr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mondom én a látogatoknak. De már nekem kellemetlen minden alkalommal szólni érte, egyazon személyeknek. Ezért probálkozok versikével.
2009. febr. 24. 05:48
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

A harmadik valaszolonak annyit uzenek, hogy ha ez szamit burokban nevelesnek, akkor nem csak a gyerekemet nevelem burokban, hanem en is abban elek. Merthogy mar baba elott is es amiota az eszemet tudom a lakasba, vagy munkahelyre erve az volt az elso dolgom, hogy kezet mostam, mert nagyon-nagyon durva dolgok vannak am a busz ulesen, a metro kapaszkodojan, vagy akar csak a mellettunk levo kisbolt kilincsen. Legalabbis amikor azt latom, hogy felnott ember egyik percben az orrat turja, a fogat piszkalja, illetve ugy kohog, hogy masfel meterre repulnek a szajabol a kis anyahajok, akkor azert nem szivesen nyalogatnam le utana a kapaszkodot. Marpedig ha ilyen kezzel fogdosnam a gyermeket, vagy azzal kezdenek el enni, fozni hazaerkezes utan, akkor tulajdonkeppen azt csinalnam. Es akkor meg nem beszeltunk arrol, hogy miert is van az, hogy ha pasi mosdo elott allok es varok, akkor azt latom, hogy a ferfiak fele kb fel percen belul elvegzi a dolgat es szaraz kezzel jon ki. Ne mondja nekem senki, hogy ebbe belefer a kezmosas... Gondolom ilyen alapon a nok sem jobbak.

Ugyhogy igen, speciel en sem engedem, hogy utcai mosatlan kezzel fogdossak a harom honapos fiam kezet, amit o utana eloszeretettel gyomoszol a szajaba.

2009. febr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%
Harmadik vagyok! Eleve senkinek nem engedem meg, hogy a kislányom kezeit fogdossa! Se tiszta, se koszos kézzel! De azért néha túlzás amiket itt olvasok!!
2009. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!