Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most komolyan, normális vagyok?

Most komolyan, normális vagyok?

Figyelt kérdés

Mindig is tudtam, hogy több gyereket szeretnék.

5 hónapja, mikor megszültem első babám,azt mondtam, hogy te jó ég, hogy fogok még szülni, annyira fáj?!

Aztán az első 6 hét alatt azt mondtam, hogy a szülés az elmegy, de ez az kevés alvás, meg hogy fáj a szoptatás kikészít, hogy fogom még többször végig csinálni?!

Most, hogy 5 hónapos a fiam azon gondolkozok, hogy leszek képes mégy egy pici gyereket ennyire szeretni?!Hogy fogok tudni megadni mindent, mindegyik gyerekemnek, annyira szeretem, és tudom, hogy a következőt is nagyon fogom szeretni,de erre hogy leszek képes?!


Más is volt/van így, vagy csak én vagyok tele ilyen kérdésekkel, érzésekkel?


2011. márc. 26. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Egész második terhesség alatt nem gondoltam, hogy lehet úgy szeretni a második babát, mint az elsőt. De most már tudom, hogy egyformán lehet szeretni őket :) Ez kiderült kb 1 másodperces korában :)
2011. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ezzel Én is pont így vagyok, tele állandóan aggodalommal:-)

Most 21 hónapos a kisfiam és 12 hetes terhes vagyok és minden nap eszembe jut, hogy hogyan fogom bírni újra a sok kialvatlanságot, hogyan fogok tudni mindent megadni a nagyobbik fiacskámnak a pici mellett, stb., stb., stb.

Millió ilyen dolog szalad át az agyamon. Aztán arra gondolok, hogy az ösztönök eddig is működtek, valószínű két gyermekkel is működni fognak:-)

Most még Én sem tudom elképzelni hogy lehet ennyire szeretni a második gyereket is, mint az elsőt, de biztos ez is jönni fog ösztönből:-))

2011. márc. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Majd ha elmúlnak a szülést követő (úgymond) "kellemetlenségek", akkor csak a szépre és a jóra fogsz emlékezni. Ha a kisfiad már nagyobb lesz, járni, beszélni fog, biztosan vágysz majd egy másik picurra, akit dajkálhatsz. Olyan édesek!!! Csak imádni lehet őket!!! :)))

Hogy ugyanúgy tudod-e szeretni, azt nem tudom, de szerintem egy (normális) anya minden gyermekét ugyanolyan mértékben szereti, csak lehet, hogy másképp. Mint ahogy a gyerekek is másak, mások az igényük, másképp viselkednek.

2011. márc. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is az utóbbin aggódtam, aztán az lett hogy mindig ügyelnem kell, hogy a csendesebb elsővel is törődjek, ne csak a cserfes másodikkal.Huszonévesek, azóta tart.
2011. márc. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen. Nagyon féltem, hogy második babámat is szeretni fogom-e? Örülni fogok-e , ha kibújuk a foga, vagy kimondja az első szavait, vagy elindul? És sikerült megint mindegyiket megsiratnom:.)

Szóval lehet.

2011. márc. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 8 év kellett,hogy ezért beválajam a második babát.Nem tudtam elképzeli,hogy hogy tudom szeretni a másodikat mikor az elsöt imádom.Féltem ,hogy boldogulok két gyerekkel.De mikor terhes lettem már akkor megértettem,hogy lehet két gyereket egyszerre szeretni.De nem mántam meg,hogy ekkora a korkülömbség,igy mindék gyerekemmel tudok egyformán törödni.És nagyon szeretem öket!
2011. márc. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En is tele vagyok jobbnal jobb gondolatokkal minden nap szinte. :) Pedig 14 honapos lesz par nap mulva a kisfiam. Szeretnek en is tesot de egyelore el sem tudom kepzelni, hogy igy szeressek egy masodik babat mint a kisfiamat. Meg varok a tesoval mindenkeppen mert ugy erzem minden szabad percemet a kisfiamnak akarom adni, vele jatszani, setalni, hintazni... Megmutatni neki mindent amit csak lehet. ELvezni az elet minden pillanatat. Ugy erzem, hogy egy masik babanal osztoznom kene ezen az idon es nem merem meg bevallani. Talan 2-3 ev mulva. Mert igaz, hogy a szeretet megsokszorozodik de a nap 24 oraja az nem sajnos. :))
2011. márc. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy normális vagyok, hiszen nem csak nekem vannak ilyen gondolataim:)

Csak nem gondoltam vona, hogy a gyereknevelés mellett ilyen lelki dolgokkal is meg kell majd küzdenem...

2011. márc. 26. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!