Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet-e baja a babámnak...

Lehet-e baja a babámnak Candida fertőzéstől, diétától?

Figyelt kérdés
Kb. 7 hetes terhes vagyok, de csak jövő hétre kaptam időpontot a nőgyógyászhoz. Korábban candida fertőzést és emiatt gyulladást állapított meg, és azt javasolta, hogy egy ideig ne próbálkozzunk, és szigorú diétába kezdtem. Mint kiderült, akkor már terhes lehettem.
2009. febr. 25. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Istenem! Micsoda orvos!! Azonnal keress másikat!! A candida dolgot felfújják, én majdnem éhenhaltam miatta! Remek jó gyógyszerek vannak már erre, csak néhány orvos a pénz miatt direkt nem kezel ki belőle...! Sajnos terhesen max. hüvelykúpot kaphatsz, szájon át bevehető gyógyszert nem, de elvileg annak is elégnek kell lennie. Használj a hüvely ph visszaállítására megfelelő kúpot (a doki vagy gyógyszerész tudja), mert vissza kell savasítani. Ki kell húzni szülésig, addig csak helyileg lehet kezelni. NE diétázz, amúgy sem ér semmit! Én egy rakás pénzt áldoztam rá és néhány évet. Sajnos néha visszajön, de akkor is volt, amikor kínoztam magam. Tessék enni rendesen! Fel a fejjel! El fog múlni!
2009. febr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok! Ne aggódj, a babádnak semmi baja nem lesz tőle! Amúgy gratula hozzá! :)
2009. febr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha terhes vagy, semmiképp ne diétázz, főleg ne a candida diétát.

Én 2 évig csináltam, meg is gyógyultam, aztóta nincs gondom, de ezt inkább a lelkivilágom kiegyensúlyozottá válásának köszönhetem.

A candidiázis valóban egy felfújt valami, ki mennyit fogad el belőle...

De a diétát semmiképp ne cisnáld.

Ha komoly tüneteid vannak, enyhítsd, amivel lehet (kúppal, bár azt sem javasolják az első 12 hétben)

2009. febr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Máris nyugodtabb vagyok! Emiatt aggódom, amióta megtudtam, hogy babát várok. Amúgy előtte sem voltak tüneteim, csak a nőgyógyászati vizsgálaton derült ki, hogy ilyen bajaim vannak.
2009. febr. 25. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!