Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom annyira pesszimista...

A párom annyira pesszimista ilyen téren! Hogy értessem meg vele, hogy meg lehet ennyi pénzből élni?

Figyelt kérdés

Összeköltözés előtt állunk. Van saját lakás, de eddig mind a ketten a szülőknél laktunk(lakunk), mert még tanulunk. Viszont 11hetes terhes vagyok :)

Én még nem dolgoztam, mert még ugye tanulok ezért majd csak gyes+csp fog járni. Párom most talált egy munkát, ami nem fizet sokat, de jobb mint a semmi. Durván lesz összesen 120.000 forintunk minden hónapban. Ebből kell majd gazdálkodnunk. Rezsi+kaja+baba+magunkra kell költeni. Hitelünk nincsen, kocsink sincs.

Én azt mondom, hogy okosan beosztva a pénzt, meglehet ebből élni. Párom szerint nem. Mondtam neki, hogy van aki ennyi pénzből 2gyereket is nevel mégse halnak éhen.

Kinek van igaza? Nekem vagy a páromnak?

Akik szintén kevés pénzből élnek, hogy tudjátok beosztani?


2011. júl. 1. 15:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

Meglehet, de nyilván nem nagylábon!

Én ettől függetlenül megértem a párod. Nem mondom,hogy gazdagságba kell szülni, de én pl. megvártam,hogy meglegyen a GYED-hez az elegendő munkaviszonyom. Nekünk sincs hitel, ház, kocsi van!

Nyilván éhen halni nem fogtok, de nekem szempont volt az is,hogy azért mert van egy gyerek, el tudjak nyalni egy fagyit, vagy néha el tudjunk menni egy moziba stb!

2011. júl. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora és milyen lakás?

Néhány helyen elég sok a rezsi. Mi panelosok vagyunk, sok a közös költség, magas a fűtésszámla, sok a víz is.

Kb 100ezer marad, ha levesszük a rezsit, amit elkölthetünk, ez elég, négyen vagyunk (két gyerek). Nem sok, de elvagyunk belőle. Nézem az akciókat, semmit nem veszek teljes áron.

Semmi drága dolog, fodrász, pedikűr, ruhák, stb csak ritkán férnek bele.

2011. júl. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja. Mi nem tudnánk ennyiből megélni. De sajnos nekünk nem megy a spórolás, ha bemegyek a boltba, én nem nézem meg, mi mennyibe kerül. Ha megkívánom, megveszem és kész. Az összes bevételünk durván olyan 200.000 Ft, egy babánk van. Ha kifizetünk minden számlát (hitel nincs, saját ház, rezsi, telefon/internet, kábeltévé), akkor megélhetésre, plusz a két autóra marad durván 100.000-120.000 Ft-unk. Jó, a tankolás nem olcsó sajnos, de még így is előfordul néha 1-1 hónap, hogy bizony nem marad semmi hó végére. Mert sajnos néha vannak váratlan kiadások, amikre nem számít az ember.

Szóval én csodálom az olyan embereket, akik annyi pénzből, amennyit te írtál, meg tudnak élni. Nyilván bennünk van a hiba, de mi képtelenek lennénk rá. Akárhogy is figyelek, kifolyik a pénz a kezeink közül.

De mondom, ez csak a mi esetünk, biztosan írnak neked nagyon ügyes, spórolós anyukák is. Akkor legalább én is lopok ötleteket. :)

2011. júl. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, mi nem élünk kevés pénzből, de hidd el, hogy 120ezer azért nem a legjobb kategória egy hónapra.

Most még előttetek van az a folyamat, hogy előteremtsétek a gyerek megszületéséig a dolgokat. Pl. kiságy, ruhák, egyéb felszerelések. Használt állapotban sok mindent meglehet venni, de akkor sem lesz az össz. költségetek kelengye 'csomagra' 60000 ezernél kevesebb!!!

És akkor még jön hozzá a rezsi, a havi étkezési szokások költsége. Ez sem 20ezer forint lesz!

Spórolni nem fogtok tudni egy centet sem.


És hidd el, nem a legjobb dolog a hónap utolsó 1 hetében üres hűtő előtt állni és 'centizni' a lehetőségeket.



Ha van szülői segítség, akkor az príma, remek. DE! az sem tart a végtelenségig.

2011. júl. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Rohadt kevés!

meg lehet élni, csak kérdés, mi az a szint,amikor már az éhenhalás tét.

nekem a gyed-em volt 2 csp-vel majdnem ennyi, az egészet elvitte rezsi, autóhitel és egyéb fizetnivalók:-(((

2011. júl. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

A babakelengyével nincs gond, szinte semmit nem kell majd venni.

A baba születése előtt én is szerettem volna még dolgozni, de ha már igy alakult, nem vetetem el a babát.

A lakás elég kicsi, télen nem lesz nehéz befűteni. Egy nagy szoba van, amerikai konyhás, és egy közepes méretű fürdőszoba van hozzá.

2011. júl. 1. 15:55
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

szia

mi 140 ezerből élünk 4 -en. Ebből 26 hitel, 60-80 rezsi, telefon.

A többit kell beosztanom a háztartásra. Nagyon nehéz, de meg lehet oldani okosan.

2011. júl. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Egyébként még nem most fogunk összeköltözni, majd kb félév múlva, ha nem később.

Minden megkeresett pénzt félre fogunk tenni az összeköltözésig, hogy legyen valami kis pénzünk vészhelyzetekre.

2011. júl. 1. 16:02
 9/18 anonim ***** válasza:

Szerintem okosan meg lehet élni ennyi pénzből, főleg ha a babának nem kell szinte semmit venni. Ami meg kell, azt megvehetitek használtan esetleg. Minőségi ruhákat turiból nevetséges összegegért szoktam venni - például.

Off: A pelenkát is meg lehetne oldani moshatóval, teszveszen már 1000 Ft-ért van darabja, és akkor később már a pelenkára se kell költeni - tapasztalatból beszélek, mi is harmadannyit költöttünk pelenkára, mint ha eldobható lenne. (Csak egy ötlet, hogy hogyan gazdálkodhatnátok még.)

2011. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
szia! 2 hónapos a kisfiunk,főiskolások vagyunk, a férjem főiskola mellett dogozik,minden baba cucc megvan ruhák is legalább 1 éves koráig, előre is vettem neki dolgokat,az albi havonta 50000ft,és kb 140ből kell gazdálkodnunk,úgy gondolom megoldható a dolog,nekünk sincs se kocsink se hitelünk,ügyesen kell bánni a pénzzel
2011. júl. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!