Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ennyi pénzből, albérletbe, baba?

Ennyi pénzből, albérletbe, baba?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, a párom 30 éves. 6 éve vagyunk együtt, és 2.5 éve együtt is élünk, jelenleg albérletben. Egy autónk van, hitelünk nincs, az albérletet és a rezsit kell fizetnünk havonta, ami egyben olyan 80 e körül szokott lenni. A kettőnk keresete kb 180 e ft körül van havonta. Ennek majdnem a fele elmegy ugye az albérletre és a számlákra.


Így be merjük vállalni a babát? Nagyon félek, hogy nem lesz elég a pénzünk, és nem tudunk majd mindent megadni a gyermeknek.


Szerintetek? "Mennyibe kerül kb. egy baba?" :) Ti mikor mertétek azt mondani, hogy rendben, mostmár anyagilag úgy álltok, hogy jöhet a csöppség?


2011. okt. 7. 19:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ebből lehet vállalni babát. De a gyereknek sem kell "mindent" megadni! Csak azt,amire szüksége van. Nem kell drága márkás babakocsi,márkás játékok stb.

Sokan ennyi összegből nevelnek kélt gyereket is.

2011. okt. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
hasonlók a körülmények, mi bevállaltuk
2011. okt. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem márkás babakocsira meg hasonlókra gondolok. Az ilyen dolgokat használtan szeretném még az elején megvenni, mert úgyis max 1 éves koráig fogjuk használni... Úgy gondolom felesleges 100 ezreket kiadni egy babakocsira amikor használtan ugyan de megkapom 20-30 ezerért is. :)


Köszönöm a válaszaitokat. Szerintem mi is bele vágunk hamarosan! :)

2011. okt. 7. 19:23
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elég hasonló helyzetben vagyunk mi is. Én 22,vőlegényem 28, albérlet, saját autó, hitel nincs. Nekünk kicsit több a rezsi+ albi, mint 80e,mert van ugye tv, net, telefonszámla, de a kettőnk keresete is magasabb, olyan 250-300e forint havonta, változó.

Ha én itthon maradnék, akkor is féljem még 150-200e körül hozna haza, plusz ugye még amit én kapok.


Szerintem vállaljátok be. Mi még várunk 1-2 évet, mert jó lenne egy kis félretett pénz, ki tudja alapon meg én a munka mellett most kezdek egy sulit, de ha ti úgy gondoljátok, hajrá!!! :) Nem vet fel majd titeket a pénz, de jól ellesztek.


Amúgy hosszútávon is albérletbe terveztek?


Sok sikert!!! :)

2011. okt. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
féljem=férjem (akkor már valószínűleg az lesz:))
2011. okt. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Jah, azt elfelejtettem, hogy nekünk is van spórolt pénzünk, olyan 700 e körül. Vésztartaléknak! Ha nem muszáj akkor nem szeretnénk hozzá nyúlni. :)



Köszönöm a válaszodat! :)

2011. okt. 7. 19:48
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

nagyon necces, főleg amikor már lassan az adót is adózatatja a népgyötrő kormányunk,aminek sosem lesz vége


ha fiatal lennék én ide nem szülnék, az biztos

2011. okt. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%
remek megoldás, pusztuljunk ki, mert nem dőzsölünk! -.-
2011. okt. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi is hasonlóan vagyunk mint ti, csak egy nagy különbség van, hogy én nem dolgozom. Nekem ez sajnos elég nagy probléma. Én 23 éves vagyok a párom 28, és bár ő elég jól keres valahogy nem tudjuk megfogni a pénzt.

Azt megkérdezhetem, hogy nektek mennyi idő alatt jött össze az a 700ezer?:D És hogy tudtatok ennyit összespórolni? Nagyon ügyesek vagytok, vagy mi vagyunk nagyon bénák.:S

Egyébként a kérdésedre visszatérve és csak azért nem vállalnék be a helyetekben a babát, mert mi szeretnénk saját lakást vásárolni. Az a cél, hogy elsősorban ledolgozzak 2 évet és már legalább közelébe kerüljünk a lakásvásárlásnak. Ti ezzel hogy álltok? Albérletben tervezitek a továbbiakban is?

2011. okt. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 26,férjem 25 volt mikor szültem tavaly.Fizetése 170 volt,nekem nem volt munkám, így csak gyest,csp-t kapok.

Kocsi van, albérlet kb 75,telefon számla kb 10 havonta.Nem igazán gondolkoztunk, hogy belevágjunk-e, mert volt egy vetélésem, megijedtünk, hogy nehezen fog összejönni.És így is volt, 1,5 évig próbálkoztunk!!!!Szóval ezt is bele kell kalkulálni!

De hála Istennek tavaly októberben megszületett a kisfiunk:)Egyáltalán nem bántuk meg, olcsón vettük neki a cuccokat.

Ja és miután megszültem, férjem munkahelye csődbe bent:)Jaaa és nincs megtakarított pénzünk:DD

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem kell annyit agyalni, úgyse lehet mindent kiszámítani, hajrá:)))

2011. okt. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!