Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megint gyedes kérdés, mert...

Megint gyedes kérdés, mert már totál összezavarodtam?

Figyelt kérdés

2009. szeptemberében született a Lányom, aki után már gyedet kapok. Tavaly max. gyedet állapítottak meg, így biztos voltam benne, hogy idén is azt fogok kapni - jövedelmem alapján az járna (mert hogy január 15-ig felülbírálják a maximumot). Kaptam is emelt összeget januárban, erre márciusban a mhelyem küldött egy levelet, hogy visszavonnak 8 ezer vhányszáz forintot, mert a program tévesen max. gyedet számolt nekem is, pedig ez csak azokra vonatkozik, akiknek a gyermeke 2010. május 1-e után született... El is fogadtam, mivel hivatkoztak tv-re, de olyan ideges voltam, hogy a levelet kidobtam mérgemben - mondván úgysem tudok mit csinálni - így utána sem tudok nézni!

Szóval, aki 2010-ban max. gyedet kapott és idén nem ő kéri a családi kedvezményt, viszont kér adójóváírást, az mennyi gyedet kap kézhez?

Nem a számolás érdekel, hanem a konkrétumok, kíváncsi vagyok más munkáltató is így értelmezi-e a tv-t (nekem azt mondták a béresek, hogy mindenki rosszul értelmezte eddig - mármint országosan)?

Multiról van szó, ha esetleg ez számít vmit!

Válaszaitokat előre is köszönöm és remélem érthetően fogalmaztam!


2011. ápr. 7. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

2008. áprilisában és 2009. októberében szültem, mindkét gyerekemnél, minden év jan-ban felülvizsgálták az összegeket, mindig a maxot kaptam. Az oep honlapján is az van, hogy felül kell vizsgálni. Semmi nincs arról, hogy 2010. május 1. előtti gyerekeknél valami másként lenne!

Szerintem vedd fel a fapofát és kérd meg a munkáltatódat, hogy küldje el még egyszer a levelet és egyúttal kérj tájékoztatást, hogy pontosan mi alapján állapították meg a gyed alapot.

"A kifizetőhely vagy az egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szerv kérelemre tájékoztatást nyújt a megállapított ellátás összegének kiszámítása során figyelembe vett adatokról."

2011. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát, kíváncsi vagyok mit mondanak majd...

Azt megírnád, hogy mennyit kapsz (nem muszáj!)?

2011. ápr. 7. 14:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Az idei béremmel az a baj, hogy januárban nem nézte a program az idei maxot (kevesebb volt az alapom), a bérszámfejtő csaj később vette észre, és csak a februáriban korrigálta.


De elméletben januárban 88190 a max, februárban a 83117 a max. adójóváírással, de családi adókedvezmény nélkül.

2011. ápr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!