Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, aki nem...

Van itt olyan anyuka, aki nem tartja a védőnőjével a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen megfontolás alapján?Milyen érvek szóltak nálatok ellene?
2011. ápr. 10. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én csak akkor beszélek vele ha muszáj(még nagyon fiatal és tapasztalatlan) de szerintem nem véletlen van minden babának védőnője:-)
2011. ápr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó, én nem is erre a szitura gondoltam, hanem arra, amikor vki totál nem jön ki vele és felmondja vele a szolgáltatást, ugyanis NEM KÖTELEZŐ!A védőnői szolgálat amúgy hungarikum, sehol máshol nincs a világban, egyedül itt.Nekem mondjuk szerencsém van, mert egy tündéri nő a védőnénike, semmi bajom vele, de hallottam már elrettentő példákat is, főleg vidéken, ahol a pletykálkodások forrása némelyik.
2011. ápr. 10. 19:01
 3/13 kisnita ***** válasza:

Én ugyan nem mondtam le a védőnői szolgálatot, de olyan mintha lemondtam volna. Nagyon ritkán találkozunk (legtöbbször boltban vagy az utcán) a gyereket csak oltásokra meg státuszokra hordom le, régebben méretni is levittem 1-2 havonta. Nem jár ki, mi se járunk le. Különösebb oka nincs, nincs rá szükségem és azért nem.

A miénk is fiatal, de semmi bajom vele.

Ez érdekes egyébként, hogy a kezdő/fiatal védőnőket általában nem szokták szeretni (főleg azokat akiknek nincs gyerekük sem) pedig ha belegondolunk minden védőnő -a 70 éves is aki nyugdíj mellett csinálja- egyszer kezdő, gyermektelen védőnő volt. Szóval valahol el kell kezdeni. Csak nem értem az anyukák ellenszenvét a kezdő védőnőkkel szemben...

2011. ápr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nem mondható le, mert akkor a gyámügytől egy szociális munkás figyel a gyermek fejlődésére, megkapja e a védőoltásokat, megfelelő körülmények közt él e stb, úgyhogy ebből a szempontból szerencsére nem mondható le.

és közel sem hungarikum, esetleg más országban másképp hívják, de szerintem fejlett országokban mindenhol nyomon követik a gyerekeket. Teljesen elképzelhetetlennek tartom, hogy világra jön egy gyermek és nem figyel oda senki a sorsára. Hivatalosan.

persze számtalan példát látunk, főként Angliából, ahol csikorog a rendszer, mert rengeteg a gyerekbántalmazás, gyerekkínzás. De alapvetően hivatalosan, minden gyerekre figyelve kell, hogy legyen.

2011. ápr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Itt van találtam is egy példát, Angliából. Nem úgy tűnik a válaszokból, hogy ne lenne védőnő és védőnői szolgálat.

[link]

2011. ápr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

És most kiváncsiságból rákerestem, akár innen lenne a vita, kell a védőnő vagy nem, hasznos vagy nem

Tessék egy link:

[link]

2011. ápr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi jóban vagyunk a védőnőnkkel,de tavaly július óta nem találkoztunk,ha gond lenne felkeresném.
2011. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát, az én anyósom bizony lemondta, mert elég makacs asszony és nem hagyta, hogy tanácsokkal lássák el, de semmiféle más szociális szolgálatot nem rendeltek ki mellé.Ha hazudok, utána hazudok.

És akkor mi a helyzet a romákkal?Mondjuk, anyósom is az, de az ő lakásába be lehet menni, olyan patikai tisztaság van.De mi van a putrisokkal?Szerintetek ők tartják a kapcsolatot a védőnővel?!Csak merne beszólni némelyiknek bármit is, vagy csak úgy NÉZNI rájuk, főleg a GYEREKÜKRE ( tudjátok, hogy náluk az szent ), ki is zavarnák a házból, és az az egyszerűbb eset...

2011. ápr. 11. 09:08
 9/13 anonim ***** válasza:

És anyósod írásban nyilatkozott, hogy nem kéri a védőnői szolgáltatást és soha nem vitte a gyerekét tanácsadásra? Vagy csak kidobta a védőnőt, a védőnőt meg nem érdekelte, mert akadt jobb dolga is, mert ez esetben anyósod nem lemondta.


Mert nálunk például nem jár ki a védőnő, terhesség alatt volt itt kétszer, meg párszor a gyerek születése után, de havonta jártunk tanácsadásra a rendelőbe.

Egyébként putris cigány, miért ne tarthatná a kapcsolatot a védőnővel meg az orvossal? Az más kérdés, hogy például, aki múltkor meghalt kisbaba, szólta védőnő, hogy nem szabad kútvizet adni neki, és a cigányok adtak, mondván hülye a védőnő. És meghalt a baba. Attól még volt védőnő. És tanácsot is adott.

Egyébként az nem tartozik ide, mennyire működik hatékonyan a rendszer.

2011. ápr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én a primitív putrisokra gondoltam, akik képesek szutyokba-dzsuvába szülni a gyereket, illetőleg ilyen körülmények között is felnevelni.De ha megfigyeled, az ilyen retkesek gyerekei általában szívósak, mint a csizmatalp.

Anyósom természetesen aláírt egy papírt, amikor kérdőre vonták, egyébként a fő ok az volt, amiért "dobta" a védőnőt, hogy a 3 hónapos babáját túl kis súlyúnak tartotta a védőnő, tápszert írt fel, anyósom meg a szoptatás híve ugyebár, nem adott tehát tápszert a picinek, a védőnő megjegyezte, hogy nem lesz ez így jó, na, akkor borult ki a bili..Anyós amúgy 7 gyereket felnevelt, ilyen szempontból megértem, hogy van benne vmifajta gőg és makacsság.

2011. ápr. 11. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!