Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, aki nem...

Van itt olyan anyuka, aki nem tartja a védőnőjével a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen megfontolás alapján?Milyen érvek szóltak nálatok ellene?
2011. ápr. 10. 18:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

En csak az angliai rendszerhez szeretnek roviden hozzaszolni a valaszok nyoman.

Nem tudom, hogy kotelezo-e, vagy sem, de en tartottam kint a kapcsolatot az un health visitorral.

O latja el kb a vedono funkciojat. Soha nem mondtak, hogy kotelezo-e, adtak az idopontot, en nem kerdeztem, hogy muszaj-e menni.

En is menni akartam, vinni a babamat, mert mertek a sulyat, toltogettek a kiskonyvet, tanacsot adtak, ha szukseg volt ra.

En bo ket eve szultem kint es nem vettem eszre, hogy ott nincs erre vonatkozo rendszer. Sot, en szultem Magyarorszagon is es osszehasonlitaskeppen: tobbszor lattam a kinti vedonont, mint az itthonit, tobbet is beszelgettem vele osszessegeben. Az itthonihoz is csak meresre megyunk, vagy oltasra, de nagyon max masfel perce jut rank. Az egy eves statuszvizsgalat meg nincs meg, mert egyik tanacsadason sem volt ra ideje, pedig mar masfel eves lesz a fiam. Szoval ennyit errol.

2011. ápr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hát nézd, ki a fenét érdekelnek a putrisok? Nem rasszizmus, vagyis az, de úgysem lesz belőlük semmi. Nem is hinném, hogy komoly védőnői, orvosi szolgáltatást kapnának. Miért akarna bárki is ilyen körülmények közt dolgozni? Max elszánt szociális munkások lehetnek, akik rájuk néznek.

Egyébként én nem értek egyet azzal, hogy szívósak lennének a cigányok, mert egyrészt nagyon alacsony az átlagéletkoruk, másrészt meg a legtöbbnek annyi baja van.

Mikor szültem a szomszéd ágyon feküdt egy cigánycsaj, akit császároztak, mert gerincsérve volt. Meg is lepődtem volna, ha fiatal kora ellenére egészséges. És ott van a Caramel, Majka, Bódi Guszti.

És ha jól körül nézel, igazán öreg cigányt sem nagyon látni. Azt mondta egyébként statisztika tanárom, hogy akkora náluk az elhullás, hogy még ezzel a nagy szaporulattal is csak fenn tartják magukat. És max 50-60 évig élnek. Míg a buszok tele vannak 75-80 éves idős magyarokkal, akik még dolgoznak. Jó legalább nem mondható, öregedő társadalomnak. De szívósnak sem.

És nagyon sokszor halnak meg gyerekek (már meghallom a rádióban, ilyen és ilyen körülmények közt meghalt egy gyereke, tudom, hogy csak putris cigány lehetett és este a tévében, mutatják is a cigánysort)furcsa körülmények között, ami magyarokkal nem fordul elő. Ebből is gondolom, hogy senkit nem érdekel hivatalosan, hogyan élnek és hogyan halnak. Lehet még nyilvántartásban sincsenek.

2011. ápr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem a védőnőnket...sose volt szimpatikus,de ő se töri magát fiam 15hónapos,és 2szer volt kint háznál az első 4hónapon belül.Amúgy nekem 2 helyre kell vinnem a gyereket mert a háziorvosunk,máshol van mint az területi védőnő.szóval 2szer mérik meg tök feleslegesen,nem hallatom hogy lelehet mondani
2011. ápr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!