Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A baba születése után, más...

A baba születése után, más családokban is hozzá kell nyúlni a félretett pénzhez?

Figyelt kérdés
Nekünk volt egy kevés meg takaritásunk,de már alig van valamennyi(pár 10 ezer ft),mert egyszerüen mindig kellett valamire a pénz.Komolyan elgondolkodtam hogy az én kezem közül folyik ki a pénz,vagy más családokban is igy van?Hiányunk nincs semmiben,nem panaszkodom,átlagosan élünk,de ez idegesit,hogy alig van félretett pénzünk már.
2011. ápr. 19. 07:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem írtad, mennyi idős a baba, de ha már gyedet kapsz, és az jóval kevesebb, mint a fizetésed, akkor teljesen érthető. Nálunk is ez van. :(
2011. ápr. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi is mindig hozzányúlunk:(

A fizetésemnél a gyed vagy 50 ezer forinttal kevesebb, és az nagy kiesés:(


A gyed és a családi pótlék pont elég (jó esetben) a lakáshitelre, meg a rezsire. Ha bármi extra kiadás jön közbe akkor már mínuszban vagyunk. Nem sokat nyúlunk hozzá, de már vagy félmillióval kevesebb a félretett pénz, pedig csak 21 hónapos a gyerek:(

2011. ápr. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
11 hónapos,és olyan 20-25 ezerrel kevesebb a gyedem mint a fizum.Mondjuk nekünk 400 ezer volt,és már csak 60 van.Igaz meg lett csinálva a babaszoba,ablakcsere,stb,de mindig jön valami plussz kiadás,most pl ballagás,kocsi szerviz stb...Annyira bánt,hogy igy elment a pénz.
2011. ápr. 19. 07:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is hozzá kell nyúlni mindig. Az én gyedem is 50ezerrel kevesebb, plusz még étkezésit is kaptam, ami 2 heti bevásárlást jelentett, most ez sincs. Fél év múlva megyek vissza dolgozni, bízom benne, hogy jobb lesz.
2011. ápr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is hozzá kell nyúlni. Pláne, hogy a Tgyást az igényléstől számítva másfél hónap múlva kaptam meg. A februári táppénzemet szintén. De mivel kevesebb a pénz, a számlák viszont ugyanannyiba kerülnek, így bizony rendszeresen ki kell vennem a megtakarításból.
2011. ápr. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk nem is volt megtakarított pénzünk, és nem volt munkám így csak gyest, családit kapunk...férjemet meg az év első 2 hónapjában ki sem fizették, mert csőd szélén volt a cég...most már mást csinál...szóval tök király a helyzet:D

ja és fiam 6 hónapos

2011. ápr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!