Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Be merjek ilyen körülmények...

Be merjek ilyen körülmények mellett vállalni egy babát?

Figyelt kérdés
Négy hónapja próbálkozunk, de még nem késő kicsit félretenni a babaprojektet.Párom 90.000 körül szokott keresni, most csak 4 napot dolgozik, így 65.000-70.000,- körül hoz haza, én 71.000,- kapok. Van egy lakástörlesztőnk(75.000 lett most ), meg egy személyi kölcsönünk(20.000,- ). nem tudom merjünk-e babát vállani ebben a gazdasági helyzetben. szerintetek???
2009. márc. 5. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha jól értelmezem: kb. 140-150 ezer a jövedelmetek és ebből kb.100 ezer most a hiteletek. Hát, én nagyon meggondolnám, mivel te tgyás-t fogsz kapni, az kevesebb, és a párod munkahelyén is ki tudja mi lesz. Meggondolandó. Én várnék egy pár hónapot még.

Tudom nehéz, de nem biztos, hogy a terhességed alatt rendeződik ez a gazdasági helyzet, és szülés után már ott a pici is.

De azért sok boldogságot, akárhogyan is döntessz.

2009. márc. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Havi kb. 40.000,- marad meg? Nekünk 2 szobás lakásra majdnem annyi a rezsink. Akkor mit esztek, miből ruházkodtok, stb.? A gazdasági helyzetről csak annyit, hogy elemzőktől hallottam, hogy az igazi mélypont csak kb. egy év múlva ér ide, addig inkább csak rosszabb lesz a helyzet. A tgyás és a gyed a jövedelmed 70%-a. Család tudna segíteni?
2009. márc. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem várjatok még egy picit.

Nekem most 1éves a kisfiam, GYEDen vagyok, ami 32ezer Ft átlagban.

A férjem munkanélküli lett, eddig 50, most már csak 30ezer, amit kap.

Nekünk nincs hitelünk, de havi 20 a rezsi.

Nagyon nehéz még így is, hogy a szüleimnél lakunk. A babára sok megy, főleg,hogy most volt beteg.

Van, hogy vajas kenyeret eszünk, itthon sütöm a kenyeret is, mert erre futja.

Szeretnénk kistesót, de nem merünk belevágni. Pedig az új, bevezetésre készülő GYED törvények miatt minél előbb meg kéne születnie a kistesónak. De így?

Néha a sírás kap el, hogy nem lesz kistesó:(


Nagyon gondoljátok meg!

2009. márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 hós a lányom, de mi is szeretnénk kistesót. Én amondó vagyok, hogy igen, nehéz, de ki tudja mikor lesz jobb? Ha azt várod, sosem lesz babád...

Mi is ki vagyunk számolva az utolsó ezresig, de mivel az első babának mindene megvan, a másodiknak csak pelenka kell, nem hiszem, hogy ne tudnánk megoldani...

És a család is sokat segít, ki mit tud.

Tény, hogy az első baba sokba kerül, mire mindent beszerzel, még ha használtan is, és nagy felelősség.

Hallgass a szívedre.

2009. márc. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. a család tudna segíteni. Várjak, de egy két év múlva talán jobb lesz? mi erre a garancia? arra gondoltam, ha nagyon megszorulunk kiadjuk a házat, és párom szüleihez költözünk átmenetileg. rezsink kb. 25.000,- Ft. Személyi kölcsönünk 5 év múlva jár le. addig nem akarok várni. várom a további véleményeket. csak őszintén.
2009. márc. 5. 13:59
 6/10 A kérdező kommentje:
Most kapott a párom bérpapírt, 84.000,- utalnak neki, plussz 4000 kajajegy. Talán nem olyan reménytelen??
2009. márc. 5. 14:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is biztos, hogy kifogás mindig akad, hogy most még miért ne. Szerintem, ha a család tud segíteni, akkor nagy baj nem lehet. Meg amiket írtál, elég körültekintően gondolkodsz, szerintem meg tudjátok majd oldani az esetleges nehézségeket!
2009. márc. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ugyanezek a gondolatok kínoznak engem is, kb úgy állunk mint ti, kicsit nagyobb jövedelemmel, ugyanakkor nagyobb törlesztővel :(


Mi úgy döntöttünk, belevágunk. 33 éves vagyok, szerintem nem lesz ugysem jobb :( Vagy jobb lesz, mire kifutok az időből...

2009. márc. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Már nagyon szeretnénk babát, úgyhogy folytatjuk a próbálkozást.ki tudja, lehet így se jön még össze a babó egy darabig, bár jó lenne minnél előbb. Belenézel a szemébe, és minden gondod elszáll. első baba lesz. alig várom.a nagy boldogság mellett minden nehézség eltörpül majd. mindenkinek sok boldogságot
2009. márc. 5. 15:23
 10/10 anonim ***** válasza:
hány évesek vagytok?
2009. márc. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!