Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Merjünk babát vállalni ilyen...

Merjünk babát vállalni ilyen anyagi körülmények miatt?

Figyelt kérdés

van egy kocka házunk,amit most ujitunk fel. de elég lassan halad,mert saját erőből csináljuk. van egy 2 milláskocsink,amit még 1 évig kell törlesztenünk.

nekem nnincs munkahelyem. a férjemnek van . 15.000ft ot keres. szerintetek belelehet vágni a babába?vagy várjunk még jobban áll a ház?


2008. júl. 8. 21:45
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
bocsi:havi 150.000ft ot keres.
2008. júl. 8. 22:16
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

15.000, vagy 150.000 ft?! Nem mindegy! :)

Az én véleményem erről a következő: Rengeteg párral találkoztam, akik ahhoz, hogy gyermekük legyen, az anyagi "jólétre" vártak. Aztán egyszer csak kifutottak az időből, de az anyagi háttér még mindig sehol.

Én azt mondom, ha arra várnék, hogy meglegyen a háttér, akkor még 60 éves koromban is erre várnék, nem sok sikerrel ebben a világban. És senki ne mondja hogy egy gyereket nem lehet felnevelni, mert eddig érdekes módon mindenkinek sikerült.

Én a férjemmel majdnem 2 éve próbálkozom babával, és sajnos ez is benne van a pakliban, hogy nem törvényszerű, hogy az a baba meg is fogan amikor akarjuk.

Ebből csak azt akartam kihozni, hogy én már 30 éves vagyok, a férjem 36, és igazából 2 gyereket szeretnénk. Mi is várogattunk, de ha ezt előre tudtuk volna, biztos előbb álltunk volna neki.(későn okos az ember:))

Én annyit mondok csak neked, hogy sok sikert, és vágjatok bele!

De ez az én véleményem:)

Puszi

2008. júl. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszi . megfogadom a tanácsod
2008. júl. 8. 22:25
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor baby-re fel! :)
2008. júl. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólónak. Ha mindenki arra várna, hogy megfelelő anyagi hátteret biztosítson a gyerekhez, akkor szerintem Magyarország népessége erőteljesen lecsökkene. Nekünk is van több hitelünk és mégis belevágtunk a "babagyártásba"!Majd lesz valami!
2008. júl. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok házaspár van a környezetemben,akik igen szerényen élnek és van gyermekük.Ismerek olyat,egy anyukát aki 2nevel egyedül.Mi házunk is nagyon pici,szeretnénk böviteni,de lassan megy.És mi is gyermeket szeretnénk.Ne várjatok.
2008. júl. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott egy ismerősöm. Nem magyar állampolgár sem ő, sem a felesége, de mindketten itt élnek már évek óta, itt is tervezik az életüket, intézik az állampolgárságot. Albérletben laknak, mindketten dolgoznak ugyan, de az albérlet mellett nem nagyon ugrálhatnak (anyagilag). Amikor beszélgettünk a gyerekvállalásról, a következőt mondta: " Évek óta házasok vagyunk, szeretjük egymást, nem halunk éhen, akkor mire várjunk?"

Ez jutott eszembe Rólad. Szerintem igaza volt az ismerősömnek, épp azért, amit előttem is írtak. Ha arra vársz, hogy minden meg legyen anyagilag, akkor sosem lesz babátok. Vágjatok bele! Ami kell, úgyis elő fogjátok teremteni, főleg, mert Érte teszitek! Sok sikert!

2008. júl. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi de neketek legalább kertes házatok van és egy viszonylag jó autótok.Nekünk eg ypanelunk van,meg egy rozzant trabink és ennyiből élünk ketten most,hogy a babával itthon leszek..ill vagyok már két hónapja.És 25évig törlesztjük a lakást.szval akkor nem tudom ki van rosszabb helyzetben...HA megtudjátok azt tenni,hogy nem dolgozol és így éltek a baba nem lehet akadály és bocsi de ezt tényleg nem sértésnek szánom,de én 30hetes koromig napi 10-12órában dolgoztam és mikor lejárt a szerződésem kb egy hónapig lelki beteg voltam,hogy most mi lesz.Most is megvagyunk igaz üres a hűtő mindig de ez van..ki kell bírni így is.

A lakáson mindig lesz mit csinálni mi két éve újítgatjuk és a fele ha kész van..és most áll megint,szval az sosincs kész pláne egy kertes ház..ha meg kész is van ,murphy törvény,hogy a kocsi purcan ki..szval erre nem lehet alapozni.Én amondó vagyok benne,hogy erre nem kell várni!Mindig megoldódik valahogyan a dolog.Sztem babára fel !39hetes pocakos

2008. júl. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
En par eve nagyon anyagias voltam azt mondtam volna hogy ne.De most..Ahogy az ido haladt atertekeltem a dolgokat.Es most azt mondom nyugodtan belevaghattok szerintem.Hazatok van,es kocsitok is amit szukseg szerint el lehetne adni vagy olcsobbra cserelni de ne legyen szukseg ra.Csomo baba dolgot be tudtok szerezni hasznaltan olcson,es a babat ez nem erdekli mert nem ettol lesz boldog hanem a szeretetteol,torodestol amibol majd a maximumot nyujtjatok neki ugyis.Meg ha 2 babyt akartok akkor az elsonek itt az ideje.Az ido rohan.sok sikert.4hetes baba anyukaja.
2008. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Bocs nem tudom miert hittem a 2 babat.;-))
2008. júl. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!