Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen körülmények között...

Ilyen körülmények között hogyan lehet babát vállalni?

Figyelt kérdés
Több kérdést olvastam már, ahol arról írnak, hogy tele vannak adóssággal, albérletben élnek, elúsztak a számlákkal, mit csináljanak? Közben kiderül, hogy a férj munkanélküli, az anya alanyi jogon járó GYES-en van, és husznakárhány hetes terhes a második babával? Miért vállalnak így gyereket, vagy több gyereket? A nyomorba szülnek?
2010. márc. 26. 21:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Hát lehet a hátérben olyan indok ami megmagyarázza a dolgokat! Nem szabad elhamarkodottan ítélkezni:-(

Én egy nagyon szegény családban nőttem fel harmadik gyerekként, de soha nem éreztem, hogy hátránnyal indultam csak mert nem volt pénzünk:-) Imádom a testvéreimet, ők is szeretnek engem. El nem tudnám képzelni az életem nélkülük, mert mikor a szülők már nincsenek(és nekem anyum sajna már elment) ők a CSALÁD!

Ezért én is mindíg úgy gondoltam minimum két gyerekem lesz, mert nem fosztom meg egy ilyen csodás dologtól mint egy testvér:-)

Albérletben lakunk, elmaradt számláim ugyan nincsenek, de nehezen élünk, mégis van egy 4 éves és egy kilenc hónapos lányom. Nem adnám oda őket semmiért, és sokszor könnyet csal a szemembe hogy már most mennyire szeretik egymást:-)

Tudom nem mindenkire igaz, de van egy ilyen oldala is a dolognak:-)))

2010. márc. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
57%

Nem értem én sem őket, nekem is rengeteg ismerősöm van ilyen.Talán előbb gondolkodni kéne...csak azt tudom mondani.Én kijöttem külföldre dolgozni, hogy ne a nyomorba vállaljak családot, és hogy a gyerekeimnek is legyen jövője.

Ezek a szülők álomvilágban élnek.Fontos a család, de senkire nem lehet számítani, hogy segíteni fog ezeknek a fiataloknak, az állam biztos hogy nem!Nem akartam senkit megsérteni, csak én ezt gondolom.24L

2010. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%

Ide sorolnám azokat is,akik egy rosszul működő kapcsolatba szülnek gyereket,és pici babával elválnak.

Mindenáron anyák akarnak lenni,de arra nem gondolnak,hogy egy gyerek felnevelése mivel jár.Nincs felelősségérzetük.Ahogy azoknak a nőknek sem,akik majomszeretettel nevelik a gyereküket,imádják,életük egyetlen értelmének nevezik a picit.

Természetes,hogy a nők vágynak az anyaságra.Természetes,hogy szeretik a gyereket.De a józan észt nem kellene elveszteni.Ezzel csak a gyereket teszik szerencsétlenné.

2010. márc. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

teljesen jogos a kérdésed, bennem is sokszor felmerült már ez a kérdés, de soha nem találtam rá megfelelő választ. és az a legrosszabb az egészben, hogy egyre fiatalabb lányok szülnek a semmibe gyereket, kapják a segélyt és abból tengődnek, mert persze később se akarnak dolgozni. Férj/apa se dolgozik, mert ő se akar. nekem eszembe se jutott volna hogy nyomorba szüljek gyereket. férjhez mentem, vettünk lakást, mindketten dolgoztunk amikor terhes lettem.

most 3 hós a baba.

2010. márc. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Az persze eszetekbe sem jut hogy becsúszhatott az a baba???És akármilyen nehezen is élnek nem képes az abortuszra????

Örülj neki hogy te nem így élsz és ne ítélkezz!!!!

Nálunk konkrétan a 3.gyerek "ovszeres baleset" tehát nem kizárt hogy náluk is így történt.

Mi is dogűlgoztunk mikor megtudtam hogy terhes vagyok 2 hétig csak sírtam és depi........gondolkodtunk az abortuszon de nemtudtam volna megtenni.Ma már a világ összes kincséért sem adnám.És ha választanom kéne szegénység és a családom vagy jó lét de nélkülük inkább legyek szegény.....

2010. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Első terhességem "becsúszott". Elvetettük, mert nem a saját házunkban laktunk, a férjem akkor jött ki a kórházból, semmi sem volt biztos.

Másodikra akartuk. Frissen épült lakásba jött a drágám. Aztán megszünt a férjem munkahelye. Most az én GYEDem a fő bevételi forrás, meg szerencsére azért a párom is hazahoz valamennyit. Lakáshitelünk van, épp elég fizetni.

Ha az elsőt megtartjuk, akkor ő sokkal jobb körülmények között nő fel mint a kislányom.

Nem mindig az a jó döntés, amit annak hiszel...

2010. márc. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%
Mert nekik JOGUK van ám hozzá, nem tudtad? Aztán joguk lesz ahhoz is hogy putriba nőljön fel a gyerek, ne legyen egy rendes ruhája, végigélje ahogy a két szülő utálkozik, ne egyen egy normális ételt és hogy esélye se legyen kitörni onnan! Nem tudtad hogy a gyereknek csak szeretet kell? Egyszerűen nem tudom megérteni az ilyen nőket! Az önzőségük miatt rossz lesz a gyerek/eknek. És még ők vannak felháborodva hogy mit képzelünk hogy csak a milliomosnak lehet gyereke? Hát nem, de azért egy bizonyos minimum azért jó lenne! De azért ha látnak egy másik nőt aki csúnyán beszél a gyerekével vagy nagyon rossz körülmények között él akkor jól leszólják... Hát ez van, a feleősség sokszor az hogy lemondunk valamiről.
2010. márc. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem ítélkezem, csak kérdezek!

A szegénységnek is vannak fokozotai, és szerintem létezik az aszint amikor már nagyobb bűn megszülni egy "becsúszott" babát, mint elvetetni. Nem vagyok abortusz párti, és erről most nem is szeretnék vitát nyitni! Egy gyerekről még "hihető" hogy becsúszott, bár odafigyelő védekezés mellett az is gyanús, de a 2., 3.stb. már nem véletlen....

Az nem bűn, ha éhezik, vitamin hiányban szenved, vagy télidőben alulöltözve megy az utcára egy gyerek? Nem bűn fűtés, áram nélkül fagyoskodni egy kisbabának? Nem bűn tizenévest tanulás helyett dolgozni küldeni, vagy kéregetni az utcára?

2010. márc. 26. 21:57
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

jaj, de unatkozol kedves kérdező!

Örülj neki, hogy te jó körülmények közt szülted meg a babád!

Tudod van olyan, hogy mikor teherbe eski a nő, akkor még minden okés, és rá 4-5 hónap múlva jön a baj, amire talán nem is számított...

Akkor majd adja örökbe a gyereket, nehogy szegénységbe nőljön fel?

nah persze...

persze az elitélendő mikor már szenved a gyerek a szegénységebn ha nincs mit enni vagy fagyoskodik a lakásban, de fel lehet nőni szegénységben is!

2010. márc. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
Nekünk 3 gyerekünk van,lakáshitel és nagyon magas rezsi.Vígan megéltünk amíg nem jött a válság aztán minden omlott azóta kb.130ezerből kéne megoldani a 220ezres havi kiadásokat,nehezen élünk de a gyerekeimnek megvan mindene sőt talán több is mint akik anyagi jóllétben élnek.Mindhárom gyerekemnek külön szoba saját tv számítógép normálisan vannak öltöztetve és mindennap van mit enni.Az anyagi xarság ellenére ők az elsők.Tudod nem az a szomorú ha valaki szegény és úgy bevállalja a gyereket hanem amit kap rá az nem a gyerekre megy el!Mert sajnos nagyon sok olyan van aki megkapja a családit és irány a kocsma vagy esetleg elvásárolja magára és a gyerek meg úgy néz ki tényleg mint a lelenc.Per pillanat mi is xarba kerültünk reméljük csak átmeneti mindent átlehet vészelni de én amit a gyerekekre kapok pénzt nem vagyok hajlandó sem csekkre sem másra költeni kizárólag a gyerekekre!Szerintem ez a nem mindegy!Attól hogy szegény annak a gyereknek még lehetne ami alap dolog.Tudod a férjem is elvesztette a munkahelyét de ő nem szégyelt elmenni a helyi önkormányzathoz dolgozni amíg nem talált valamit igaz csak minimálbér de több volt mint a semmi.És aki nem talál munkát azt fel kell vegyék törvény kötelezi rá őket.Én úgy gondolom nem az a gond hogy szegényen szül hanem nem küzd azért hogy jobb legyen!Mert ha munka nincs is most még sok azért a hivatalhoz felvennék meg akár a szoc.segélyt is kérhetné és közben kereshetné a lehetőségeket.Itt a tavasz mostmár lesz munka akár segédmunkásként is.Tudod aki keres talál.Ennyi a gond én úgy látom.
2010. márc. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!