Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is feltűnt már, hogy a...

Másnak is feltűnt már, hogy a tehetősebb családok egy, vagy max.2 gyermeket vállalnak, a szegényebbek pedig jóval többet?

Figyelt kérdés
Mi lehet ennek az igazi oka vajon? Ne mondjátok, hogy a 12.000 Ft/fő családi pótlék, mert az nem tudom elhinni. És aki tehetősebb (kívülről csak annyit látok, hogy nagy ház, szép nagy, újabb autó - a bankszámlájára nyilván nem látok rá) az meg hogyhogy csak egyet vállal? Nem fordítva kéne lenni ennek?
2011. ápr. 25. 00:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Baj van a fejekben mindkét oldalon. A jómódú családok számolnak,azt akarják,hogy a gyereküknek se legyen rosszabb,mint nekik. A szegény családok meg azt gondolják,hogy mindig lesz valahogy,akárhogy,úgyis jó lesz.Valahogy a kettő között kéne megtalálni a középső utat.De addig,amíg az iskolákban verseny van,és a gyerekek osztályozzák egymást anyagi helyzetük alapján,addig ez nem fog változni,hiszen a következő szülők ők lesznek.
2011. ápr. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Igazad lehet! A kérdésemet az ihlette meg, hogy a múlt héten találkoztam egy 5 gyermekes családdal, nagy-nagy szegénységben és nyomorban élnek... :(( A másik, hogy nemrég most este olvastam egy 7 éves kisfiúról, akit nem tudnak a szülei hónapok óta hazavinni a kórházból a balesete után, mert olyan nyomorban élnek, hogy a ház nem alkalmas a beteg kisfiúnak élni.. :( És még van egy ovis meg egy 3 hónapos testvére is... Borzasztó, komolyan!!


Ugyanakkor meg, ahol élek (BP. XII. kerülete), látom a luxusautós szülőket egy (vagy max.2) db gyermekkel a hátsó üléseken... És ezen igen-igen elgondolkodtam.

2011. ápr. 25. 00:23
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt látom a mi kerületünkben (Zugló jobb része). Sőt, mindkét oldali szomszédomnál egy-egy gyermek. De a Fókuszban és társaiban meg megdöbbenek amikor ilyet látok.
2011. ápr. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
40%
Ez nem feltétlen így van. A jómódú emberek, mint magam is, azért vállaltam csak négy gyereket, mert a munka mellett nem biztos hogy a gyerek hasznára lenne ha mondjuk apa minden hónapban egy hétig üzleti tárgyaláson van külföldön, aztán még otthon is dolgozik. De négyre biztos lesz időm, és nem a babysittert fogja apának szólítani, csak mert ő van ott a párommal többet. A szegények sajnos vagy szimplán buták, vagy azért mert több gyerek több pénz. És ezt mondom, hiába mondod hogy ne mondjam. Ez az igazság, sajnos.
2011. ápr. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek is! :)


Hát nem tudom, csak azt tudom, hogy mindig dühös leszek, mikor ilyet olvasok, mint az előbb ezt a kisfiút.. akit nem tudnak a kórházból hazavinni, mert olyan az otthonuk.. (se fűtés, se vezetékes víz, és áram is csak hébe-hóba). Ok, ott a kisfiú, de akkor miért kellett még 2 testvérke neki?! Jó ez a gyerekeknek???!! :((( Sajnálom az ártatlanokat!!!

2011. ápr. 25. 00:30
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kétkeresős családokban, tehát ahol apának és anyának is dolgoznia kell azért, hogy fenntartsanak egy bizonyos életszínvonalat, érthető hogy nem vállalnak 2-nél több gyereket, hiszen az anya keresetének csökkenése jelentősen rontaná az életszínvonalukat. Meg azért fizikailag is egy nőnek, napi 8-10 óra munka, utána ellátni egy 5-6 tagú családot, sztem érthető hogy ezt kevesen vállalják be. Ahol csak az apuka keresete is bőven elég, ott inkább van több gyerek, legalábbis ilyen családot többet is ismerek. Van 3-4-5 gyerek, apa rengeteget keres, anya háztartásbeli.

A mély szegénységeben élőknél szerintem az lehet az oka a sok gyereknek hogy nem nagyon védekeznek hatékonyan (akiket ismertem azok konkrétan a megszakításos módszernél tartottak...) ill. nem vetetik el a sokadik magzatot (nem akarok bunkó lenni de szerintem főleg tudatlanságból, mintsem anyai érzelmektől vezérelve), így azután potyognak a gyerekek a semmire és sajnos meg lehet nézni milyen élet vár rájuk...

2011. ápr. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm,értékes és érdekes válaszokat adtatok! :)


Amúgy én arra sem mernék alapozni, hogy apuka sokat keres, anyuka meg otthon háztartásbeli a sok gyerekkel. Egyik kollégám (szintén sokat keresett), 3 gyermek apja, és két éve sajnos balesetben elhunyt. Hátrahagyva a 3 gyereket és az asszonyt, akinek nem volt bevétele, csak a gyerekek után járó pénz + valami segély az önkormányzattól. És a gyerekek még kicsik... :( Már most látom, hogy 2 év alatt mi lett velük... persze ehhez még a válság is hozzárakott szépen...

2011. ápr. 25. 00:57
 8/24 anonim ***** válasza:
78%
A hiedelemmel ellentétben az állam bácsi nagyon,de nagyon kevéske pénzt ad a gyerekekre.Igy én sem értem,hogy a szegénységet miért kell fokozni az évenkénti szüléssekkel.Érthetetlen.
2011. ápr. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%

Mert nem véletlen lett a gazdag gazdag, a szegény meg szegény.Amíg a gazdag képes gondolkozni addig a mély szegénységben élők legnagyobb része buta mint a föld.

Aztán meg panaszkodnak a TV-nek hogy jajj van 8 gyerek, azt nem tudják eltartani őket.Hát az ilyen embereket nem sajnálom, és itt most a gyerekeiket nem sorolom ide mert nyilván nem ők tehetnek róla hogy a szüleik nem túl sok ésszel lettek megáldva.

2011. ápr. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
49%
Én már a mélyszegénységet túlgondolva, azt se értem, hogy a középréteg mitől ilyen bátor és derülátó, hogy 3-4-5 gyereket simán, gond nélkül tudnak nevelni fejenként legalább 23 éves korukig... de inkább több. Lehet, h csak én vagyok ilyen földhözragadt, jól élünk, de 2-nél többet akkor sem mernék vállalni.
2011. ápr. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!