Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is feltűnt már, hogy a...

Másnak is feltűnt már, hogy a tehetősebb családok egy, vagy max.2 gyermeket vállalnak, a szegényebbek pedig jóval többet?

Figyelt kérdés
Mi lehet ennek az igazi oka vajon? Ne mondjátok, hogy a 12.000 Ft/fő családi pótlék, mert az nem tudom elhinni. És aki tehetősebb (kívülről csak annyit látok, hogy nagy ház, szép nagy, újabb autó - a bankszámlájára nyilván nem látok rá) az meg hogyhogy csak egyet vállal? Nem fordítva kéne lenni ennek?
2011. ápr. 25. 00:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Én magamból indultam ki, mint mindig. Biztos van igazság abban is amit te mondasz. Sajnos abban az esetben a gyerek lesz a legnagyobb vesztes.
2011. ápr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Mert bőven elég 1-2 gyerek,nekünk is!!!!
2011. ápr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

ELeve 4-5 gyereknél többet nem csak anyagilag,hanem érzelmileg és fizikailag is nagyon nehéz kielégiteni,én akiket ismerek és iylen nagyon nagy (6-7 testvér) cslaádból származnak,egyik sem kapott elegendő törődést és figyelmet a szüleitől.És nem azért mert rossz emberek lettek volna,csak egyszerűen nem fér bele a 24 órába.

A szegéynebbek egyrészt a védekezése teljes/részleges hiánya,vagy gyakran (még ma is) vallási okokból vállalnak sok gyereket,akkor is ha nyomor van. És aki a nyomorba szülésre buzdit bárkit is,arról meg van a véleményem,és valószinüleg nem élt még nélkülözve ,szegénységben (ami nem is baj és nem kivánom nekik.)

A gazdagabbak,vagy jobbmóduak sokszor ugy vannak vele szerintem,hogy elég 1--2-3 de azoknak legyen biztositva a jövője (és itt nem elkényeztetésre gondolok,meg legujabb iphone,ps,érettségire autó stb) ,hanem tudjanak nekik adni egy kezdő tőkét,vagy lakást,ha továbbtanulnak tudják fizetni az albérletet/kollégiumot,könyveket,ne kelljen rongyos,szakadt ,kinőtt ruhákba járniuk,tudjanak rendesen nap mint nap gyümölcsöt ,zöldséget enni ésatöbbi..

A mai világban sokkal nehezebb dolguk van a pályakezdő fiataloknak, nagyon nagy sgeitség ha a szülő tudja és akarja őket támogatni . Lehet mondani,hogy nem kötelező,meg már nagykorú gondoskodjon magáról stb de én úgy vagyok vele,hogy a gyerekeim nem csak 18 éves korukig lesznek a gyerekeim,és segiteni akarom őket amikor szükségük van rá.Ugyanakkor én is biztos vagyok benne,hogyha öreg leszek,magatehetetlen,csóró,stb akkor ők is segiteni fognak önzetlenül,azért mert szeretjük egymást.

Egyszóval személyes tapasztalataim alapján azt mondom,az,hogy miylen embert faragunk a gyerekekből,és fel tudjuk e nevelni ,etetni,ruháztatni,tanittatni tisztességesen sokkal fontosabb annál,hogy minél többen legyenek.Mert mit ér a család 10 gyerekkel,ha 10 nélkülöző,boldogtalan gyerek aki hatalmas hátránnyal indul az egész éeltnek,mert anyagiakban és érzelmileg és nélkülözniük kell.

2011. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Húú, hát nagyon köszi a sok-sok választ, nagyon érdekesek voltak! :)
2011. ápr. 25. 23:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!