Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is feltűnt már, hogy a...

Másnak is feltűnt már, hogy a tehetősebb családok egy, vagy max.2 gyermeket vállalnak, a szegényebbek pedig jóval többet?

Figyelt kérdés
Mi lehet ennek az igazi oka vajon? Ne mondjátok, hogy a 12.000 Ft/fő családi pótlék, mert az nem tudom elhinni. És aki tehetősebb (kívülről csak annyit látok, hogy nagy ház, szép nagy, újabb autó - a bankszámlájára nyilván nem látok rá) az meg hogyhogy csak egyet vállal? Nem fordítva kéne lenni ennek?
2011. ápr. 25. 00:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
A mélyszegénységben élők rendszerint iskolázatlanok,szakmájuk,munkájuk sincs.De segélyt kapnak,napszámba eljárnak,ha tudnak,és a szó szoros értelmében nyomorognak.De:3 gyerek után az iskoláztatással kapcsolatos összes költséget,az étkeztetést is,az önkormányzatok fizetik.Kapnak szintén az önkormányzatoktól eseti segélyeket,lakhatási hozzájárulást és egyebeket.A fogamzásgátló meg havi 4-5 ezer,azt a pénzt elköltik máshová(hadd ne nevezzem meg,olyan helyekre aztán bőven jut)Ezek az emberek nem szimplán felelőtlenek,hiszen közvetve a gyerekeiket,mégha minimális szinten is,de mi tartjuk el,(az önkormányzatok pénze az adóforintjainkból képződik)hanem rosszhiszeműek is,mert erre pályáznak,hogy majd valaki úgyis megsegíti őket.Ne gondold,hogy ezt csak úgy kigondoltam,elég közelről volt módom megtapasztalni,hogy így igaz.
2011. ápr. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
51%

Akiknek több ygerekük van sokkal több családit kapnak, pl 5 gyerek után az már 60 rongy, plusz kedvezméyneket kapnak adóba is meg csomó helyen van a nagy családos kedvezmény, önkormányzatnál is előjogaik vannak szerintem, ahogyan az iskolákban is. Így már elég ha a két szülő talál valami minimálbéres állást, vagy ha nem is mindkettő de az egyik legalább..

Így aztán putri módon ugyan de nem halnak talán éhen, másképp meg esélyük se lenne az életben maradásra.


Nézd meg aki elmúlt huszonakárhány éves és egyedülálló az még a buszon se kap kedvezményes jegyet, nemhogy máshol..

2011. ápr. 25. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

ma 01:57


Nemhiába kínában éppen emiatt van a törvényes kasztrálás 2 gyerek után...

2011. ápr. 25. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
57%
A jómódú embereknek a jómód a fontos. Kell a 200nm ház, a fejenként 1 kocsi, az évi több külföldi út, a gyerek sokadlagos. A szegényebbeknek nem az anyagiak a fontosak, hanem a család.
2011. ápr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Valószínűleg úgy gondolják, hogy ahol ennyien vannak elfér még egy. Érdekes gondolkodás, mert a még egytől a többinek is kevesebb jut:(

Viszont ha van 8 gyerek, akkor már a csp és a segélyek olyan összegeket érnek el, hogy a fizetésem sehol nincs hozzá:(

Pl. rendszeres támogatásból és családi pótlékból kb. 300 ezer van nekik tisztán. Csp 8 gyerek esetén: 130 ezer, különböző segélyek kb. 110-140 ezer. Ha megfelelően igénytelen a csapat akkor ebből megélnek....

2011. ápr. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én tehetős családba születtem, de volt 2 másik tesóm (én vagyok a középső)a nővérem már nem velünk él én is nem sokára elköltözöm. Anyu pedig most terhes. Igaz ők (ikrek lesznek) nem tervezett babák voltak. De még azt tenném hozzá, hogy ismerek, olyan szegény családot ahol 2 gyerek van és ismerek olyat ahol meg 6. Tehetős családot is ismerek, ahol 4 gyerek van meg olyat is ahol 1.
2011. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz ügy több gyereket normálisan nevelni.Aki ezt felméri ésszel,a gyerekei kezébe diplomát szeretne adni,meg akarja ismertetni velük a kultúra ágait(múzeumba,kiállításra,színházba viszi) netalán a gyerekek zenét is tanulnak és sportolnak is,akkor ezek az összegek még akkor is megrendítőek egy háromgyerekes értelmiségi szülők által alkotott családban,ha az ingatlanuk tehermentes.(de nem az)És ezek nem túlzott dolgok,hiszen mi is így nevelkedtünk,örülök,hogy a szüleimnek gondjuk volt arra,hogy ne csak vegetáljunk,hanem értsük is a körülöttünk lévő világot. Szerintem minden normális szülő erre törekszik.De nem könnyű,mert-korábban már írtam,-hogy az iskolákban verseny van,általános iskolásoknak van iPhone 4 a kezükben(nekünk a munkánk miatt lehet,hogy szükségünk volna rá,de nem tudjuk megengedni magunknak),és azokat a gyerekeket,akik valamennyire nem követik a trendet,mind öltözködésben,mind egyebekben,lesajnálják,kiközösítik.Nem egyedi példa,csak körül kell nézni.Ja,egyáltalán nem tartozunk a szegénységi kategóriába,az autók világából hozott példa alapján az alsó-közpékategória,ahová sorolnám magunkat(iskolai végzettség alapján lényegesen feljebb),mégsem tudnánk még egy gyereket felelősséggel vállalni.Sajnos.
2011. ápr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
56%

Azert a tul sok gondolkodas sem tesz jot hosszutavon.

Ez igy tok szuper, hogy max csak 1-2 gyereket vallalunk, hogy el tudjuk tartani, de az a csalad, ahol csak egy gyermek szuletik egyertelmuen rombolja hosszutavon a gazdasagot, meg akkor is, ha viszonylag jo modban tartjak. Mert egy gyermek ha felno csak egy felnott nyugdijat fogja kitermelni (jo esetben), 2 gyerek is csak a sajat szulei nyugdijat (jo esetben). Mar sok-sok-sok elemzo megmondta es levezette, hogy akkor lenne esely elobb-utobb egy jobb eletszinvonalat kiepiteni, ha a kozepreteg (akik nem gazdagok, nem szegenyek, de iskolazottak es normalisan, ertelmesen, szeretettel tudjak nevelni a gyerekeket akkor is, ha ho vegen szamolgatni kell), szoval ennek a retegnek kellene 3-4 gyermeket vallalni, a segelyen eloknek pedig max szinten ennyit. (Itt nem kimondva gondoltak a ciganysagra, megpedig azert nem lenne szabad, mert altalaban ok nem arra nevelik a gyermekeket, hogy dolgozniuk kell, tehat minel tobbet szulnek, annal nagyobb "kart" okoznak a gazdasagnak.)

De osszessegeben minel tobb munkakepes csaladban szuletik minel tobb gyermek, annal nagyobb lesz a gazdasagi fellendules 20-40 ev mulva.

Tehat ha en csak egy gyermeket vallalok azert, hogy neki jo legyen, akkor nem biztos, hogy en azzal neki valoban jot teszek, foleg akkor nem, ha nem csak en gondolkodom igy, hanem tiz nobol 6. Pont igy intezzuk el, hogy a gyermekeink ha felnonek meg nagyobb kakiban uljenek, mint mi jelenleg.


Mindegy, ez hosszu vita lenne, ha belemennenk.


A mi esetunkben konkretan egyebkent az a helyzet, hogy mi teljesen jo anyagi korulmenyek kozott ellunk alapban, azota vagyunk a beka feneke alatt, amiota gyermeket vallaltunk. Harmat mindenkeppen szeretnenk, jelenleg ketto van, az en keresetkiesesem okozza egyertelmuen az anyagi helyzetunk romlasat. De tudtuk, hogy ez lesz, szamitasba vettuk es igy is ragaszkodunk a harom gyerekhez, meghozza jo gyorsan, hogy minel rovidebb ideig tartson ez az idoszak, mert abban is biztos vagyok, hogy amint a harmadik gyermek megszuletese utan vissza tudok allni dolgozni max 2 even belul ismet jo anyagi korulmenyek kozott leszunk.

Hosszutavon semmi sem biztos, mert nem ulok milliardokon, de ha azon ulnek, akkor sem mernem a nyakamat ratenni, hogy nem veszithetjuk el azt a penzt barmikor.

Nalunk az sincs kizarva, hogy a harmincas eveim legvegen nem vallalunk be egy negyedik gyermeket is.

Lehet, hogy batorsag, de en ugyanolyan fontosnak erzem azt, hogy minel tobb ertelmes utodot adjak a vilagnak mint azt, hogy nekik mindenuk meglegyen. Sot, nem tagadom egy percig sem, hogy nem gyurunk arra, hogy az osszes gyereket kocsival, lakassal lassuk el amint kikerulnek az egyetemrol, nekem inkabb az a celom, hogy a tanulas lehetoseget megadjam nekik es ertelmes, gondolkodo embert neveljek beloluk. Ha ez megvan, akkor a tobbi mar csak plusz lehet.

2011. ápr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
"A jómódú embereknek a jómód a fontos. Kell a 200nm ház, a fejenként 1 kocsi, az évi több külföldi út, a gyerek sokadlagos. A szegényebbeknek nem az anyagiak a fontosak, hanem a család." Kicsit el vagy tévedve. Nekem is megvan a 300 négyzetméteres luxus ház, 3 autó, a külföldi utak, mégis van 4 gyerekem, akiket nagyszerűen tudunk nevelni, rengeteget nyaralunk, kirándulunk, és igen, mindnek biztosított a felnőttkora is már. És ezt kikérem magamnak hogy nekem nem a család a legfontosabb. Ne ítélkezz úgy hogy nem is ismered a körülményeket. Tény, hogy több gyereket nem biztos hogy már bevállalunk, mert nem vagyunk már 20-30 évesek, bár az anyagiak nem szabnának gátat még akár ugyanennyi gyereknek sem, de józanul gondolkodva 40 felett elég ez a négy gyerkőc. Én nem érzem kevésnek, még ha van ahol 10 is van, és az utca neveli őket. Van egy üzlettársam akinek 7 van, de már néha az őrület határán van. Nagy gazdagságban is elégnek tartom ha valakinek 3-4 gyereke van.
2011. ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

kedves kolopele. Tisztelet a kivételnek, de ha körülnézel, sajnos a hozzád hasonló hozzáállásúak vannak kevesebben, és amit a másik válaszoló írt, ők vannak többen. Ezért sajnos érthető az általánosítása. Úgy látom, hogy a tehetős, sikerorientált családokban (ismerek több példát is) csak azért van gyerek, mert másnak is van, és „nehogy megszóljon engem a környezetem”. A nő szül, de fél hogy elveszti a jólmenő munkáját, 3 hónap után visszamegy dolgozni, a gyereket meg a nagyi neveli fel. Apuci meg nem szól bele, tetszik neki, ha anyucinak jó presztizzsel járó munkája van.

Mi nem állunk hű de jól, de a férjemnek saját, fejlődő kisvállalkozása van. Inkább dolgozik napestig, hogy mindenünk meglegyen, de nem szeretné, ha visszamennék dolgozni, a gyerekeinket pedig a nagyik nevelnék fel. Ha majd visszamegyek dolgozni, elsősorban a családom érdekeit fogom nézni, nem a munkahelyemét. És 3 gyereket tervezünk.

A családalapításban nem a pénz az elsődleges, hanem a házaspár habitusa, de ha jólmenő munkakörbe kerül az ember, hajlamos előtérbe helyezni a munkát a családdal szemben. Én legalábbis ezt látom a köröttem lévők példájából. De nekem nincs az a pénz, amiért lemondanék a sok gyerekről.

2011. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!