Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy anyának, nőnek miért kell...

Egy anyának, nőnek miért kell az egész életét úgy leélnie, hogy mindig mindenkit kiszolgál? A férjét, a gyerekét?

Figyelt kérdés

Mert még jó a gyereket oké, de nem az örökkévalóságig. De a férfi miért nézi a nőt egy rabszolgának szinte? Nem különb ő semminél. A nő ellátja a gyereket, gyerekeket, ledolgozza a 8-10-12 óráját, otthon takarít, főz, most és még kedves aranyosnak, szexisnek kell lennie a férjének? Hogy bírják ezt a nők? A kisgyerekes nők meg pláne?

Hogyan lehet ezt túlélni?

Mi van akkor ha egy anyuka, nő azt mondja elég. És egy darabig nem foglalkozik mindennel. Csak ami a legszükségesebb, persze a gyerek a legelső, meg hát az alap tisztaság, evés.

De mi van akkor ha ennél többet nem hajlandó csinálni és a férjét, párját is befogja, néha veszekedéssel? Meddig lehet ezt csinálni? A férfi utána egy lusta disznónak fogja tartani? De miért? A nőnek nem jár az hogy hazamegy és leül tévézni stb stb?

A kisgyerekes anyuka pláne?


2011. ápr. 25. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kall hogy hagyja magát cselédnek nézni. Közlöd vele - a gyerekkel is!- hogy teszem azt ő is ki tudja venni a hűtőből a szendvicsnak valót és meg is tudja csinálni magának.
2011. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom de nálunk a párom épp a konyhát takarítja én meg itt számítógépezek :) igenis vannak olyan férfiak akik kiveszik a házimunkában a részüket. mi pl megosztjuk a munkát sosincs az hogy mindent én vagy ő csinál, és ez a normális.
2011. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát..így, hogy benne vagy ebben a helyzetben, nem lesz könnyű. Nem kell ennek így lennie, csak most ébredtél rá, hogy nálad sajnos ez van. Te tudod, hogy a férjed hogy reagálna erre, de nekem nem úgy tűnik, mintha ezt meg tudnád vele beszélni, mert akkor elsősorban azzal próbálkoznál.Ha valóban ezt szokta meg, és te netalántán félsz tőle, akkor ki fog akadni, ha hirtelen abbahagyod a kiszolgálást.Szeretitek egymást?
2011. ápr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nEM ÍRTAD MIÉRT, DE NAGYON TELVE VAGY INDULATTAL. (Bocsi.) Szóval természetesen ez nem így működik. Vannak nők, akik szinte rabszolgaként élnek, de szerintem ebbe ők is belemennek. Vannak nők, akik egyensúlyban élnek a környezetükkel és vannak, akik élősködnek rajta. Pontosabban csak a magam nevében nyilatkozhatok: férjem, van, gyerekem és közösen toljuk a család szekerét. Anyagilag is, lelkileg is, mindenhogy. Néha megbillen az egyensúly. vitatkozunk, de tartósan egyikünk sem érzi magát kihasználva. És amit teszünk, szívesen tesszük, egymásért. Persze nehéz néha fölkelni, főzni, takarítani, intézni a a dolgokat. De tudjuk, hogy küzdünk egymásért.

Lázadni nincs értelme, meg kell egyezni. Azt gondolom, hogy ha egy nőnek-anyának-feleségnek van ideje pihenni kicsit, tegye meg. Ha elítéli, lustának tartja ezért a férje, akkor nem a megfelelő emberrel van. Az jár, amit nem vagy rest kiharcolni magadnak. És nem javaslom túlélni a az életedet, mert neked is csak egy van, élvezni kellene...

2011. ápr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell. Semmi sem kötelező.

De úgy gondolom a férfi nem a házasság és gyerek után kezdi ilyen szemmel látni a nőt. Ezek a dolgok már jóval előtte is így vannak. Ilyen férfihez nem kell hozzámenni. Ennyi.

2011. ápr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hülye az a nő aki hagyja, hogy cselédnek nézzék. És utána még panaszkodik is... ő tehet róla. Nekem is van ilyen ismerősöm, nem vicc, a férjének lecsontozza a csirkepörköltet. Egy ideig azt hittem beteg a pasi, agyvérzéses, vagy ilyesmi, de nem. Makk egészséges.

Nálunk munkamegosztás van, én főzök, mert én jobban tudok, de takarításban, mosásban, teregetésben, bevásárlásban az a soros aki épp ráér az adott munkát megcsinálni. Ugyanez a gyerekhurcolásban, az viszi-hozza aki épp ráér. Ha a férjem otthon van és épp semmi dolga, akkor ő.

Szóval kedves kérdező nem KELL a nőnek házicselédnek lenni, csak van aki olyan buta, hogy hagyja, hogy annak nézzék.

2011. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Mármint én a családomnak élek, de nem úgy, ahogy leírtad. A férjem dolgozik, én egyelőre itthon vagyok, de ő napi 10-12 óra munka után hazajön és segít mindenben, amire megkérem. Persze, a nagyját én megcsinálom, de mindent megad, amire szükségünk van. És, ha fáradt vagyok, akkor nagyon megértő. És még a sok segítség mellett is fáradt vagyok, persze, még nagyon pici a baba:) Nem is tudom, hogy bírják azok a nők, akiket, ahogy leírtad, "cselédnek" nézi a párja...
2011. ápr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én csak annyit kérek a páromtól,hogy tartsa meg a rendet.Pl,ha eszik,tegye a tányért a mosogatóba,ha délutános,és nem tudok fellenni mire jön,reggel ne atomrobbanásra menjek ki a konyhába,de REMÉNYTELEN,csak a szám kopik.

2 gyerekes anyuka + kismama

2011. ápr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezt elviselni, a férfit igenis hogy lehet nevelni.

Csak azt kel figyelembe venni, hogy ha természetesnek tűnik, a férfi génjei szerint akkor sem természetes az hogy valami házimunkát megcsinál.Meg kell neki köszönni.

Szóval amíg te elmosogatsz anélkül hogy azt neked bárki meg köszönné, addig a férfi amikor elmosogat (még ha minden napi rutinjába már bele is tartozik), akkor is oda kell neki vágni egy köszönöm-öt.Ennyi a titka.

Én párom is mindent megcsinál szó nélkül, de látom rajta hogy igenis "elvárja" hogy megköszönjem.

2011. ápr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!