Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyre több ismerősöm, és már...

Egyre több ismerősöm, és már a húgom is azt mondja, hogy nem szeretne gyermeket, mi lel mindenkit?

Figyelt kérdés
El sem tudnám képzelni az életem gyermek nélkül. Már van egy kislányom, de még szeretnék a későbbiek folyamán 1-2 gyermeket. 2 barátnőm is komoly párkapcsolatban van évek óta, de egyik sem szeretne gyermeket, míg a párjaik igen. Anyukám nagy bánatára a húgom sem szeretne gyermeket, bár valószínűleg neki nem is lehet majd sajátja egy betegség miatt, de a bolond lány ennek még örül is.. Pedig szereti a lányom is nagyon, más gyermekeket is, de sajátra egyáltalán nem vágyik. Mindnek az a kifogása, hogy erre a bizonytalan világra nem akarnak szülni, a másik, hogy nem akarják elveszíteni a szabadságuk.
2011. máj. 17. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

aki igy gondolja,annak jobb is,ha sosem lesz gyereke,és sosem tudja meg,micsoda boldogság,mikor két ember szerelméből egy kis Új Élet születik..

Akinek többet ér a pénz,a látszat,a külsőségek,az meg se érdemli h átéljen egy ilyen Csodát..

Én is sok ilyet ismerek,h mindig van mire fogni,h majd,majd,dehát az ő baja,ennyivel lesz kevesebb az Élete...

2011. máj. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az lel mindenkit, hogy a média éjjel-nappal sulykolja belénk, hogy csak te vagy a fontos és a világon rajtad kívül senki/semmi más nem számít, csak az, hogy te érezd jól magad. Emiatt az önzőség miatt dönt úgy sok ember, hogy ők, pont ahogy írtad, "nem akarják elveszíteni a szabadságuk". A másik meg az átlagos magyar emberek anyagi helyzete, sokan még magukat se bírják eltartani ezekből a nevetséges összegű fizetésekből, amiket kapnak, nem hogy még gyereket is neveljenek.
2011. máj. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Te szeretnél, más nem. Van gyereked tehát tudnod kell, hogy mekkora felelősség és áldozat a nevelése. Tévedés, hogy egy nőnek kötelessége gyereket szülni. Igenis tisztelem azokat a nőket, akik azt mondják, hogy ők ezért vagy azért nem szeretnének és nem is lesz gyerekük. Bevállalják, gyakorlatilag szembe mennek a világgal. De belőlük úgy lesz jó anya, hogy valójában soha nem lesznek anyák. Remélem érted mit értettem ezalatt.
2011. máj. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akinek nincs családja előbb utóbb szó szerint belehal. A szomszédom egy 40-es férfi (volt tegnapig). Nem kellett neki a gyerek, mert ugye gazdagság, jólét, szabadság. Évente cserélte a luxusautóit, 3 akkora motor állt a garázsában, hogy eltolni se tudnám, igen jólfizető munkája volt, mindene új volt és csillogó. 2 éve elhagyta a neje, azóta nem láttam józanul. Tegnap öngyilkos lett.

Hiába volt meg mindene, nem volt semmije. Meggyőződésem, hogy ha lett volna családja, lett volna kiért élnie.

2011. máj. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van ilyen, es el kell fogadni. Nem mindenki gyerekben/gyerekekben latja a jovojet, nem mindenki erzi ugy, hogy csak gyerekkel lehet boldog. Mas felfogas, mas eletcel. Ebben nincs semmi rossz szerintem. Nekem is van egy kisfiam es en ugy erzem, hogy igy teljes a csaladom, boldog vagyok. De ha valaki geyrek nelkul is megtalata a boldogsagat, igy erzi jol magat akkor ne szuljon gyereket. Viszont szerintem az fontos, hogy akkor olyan part keressen maganak aki hasonloan gondolkodik errol. Az nagyon rossz, hogy az egyik fel akar gyereket, a masik meg nem. Egy ilyen kapcsoalt szerintem nem fog sokaig mukodni mert nem ugyan azt szeretnek az elettol.
2011. máj. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!