Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy azok a szülők...

Igaz, hogy azok a szülők vernének gyereket meg fenyegetőznek, akiket megvertek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Igen, ez igaz
2011. ápr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem vertek a szüleim gyerekként sokat! Lassan 2 éves lesz a fiam és a türelmem szerintem kevesebb mint más anyukáknak, sokszor érzem úgy hogy a seggére vernék, de ilyenkor mindig eszembe jut, hogy mennyire rossz volt a gyerekkorom és nem akarok ilyen sorsot szánni a fiamnak, ezért mindig visszafogom magam, nem szeretném bántani...
2011. ápr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem feltétlenül. Ez általánosítás. Akit vertek, az továbbviheti ugyanazt a nevelési módszert (tehát ő is veréssel fog nevelni), vagy pont az ellenkezőjét fogja csinálni (sosem fogja megütni a gyereket, s elítéli épp azért, mert vele úgy bántak). Ez emberfüggő is, nem kell azonnal örök érvényű igazságokat kreálni.
2011. ápr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

egyaltalan nem biztos.


Ismimet sosem vertek de o agyba fobe veri a gyerekeit.

Engem vertek,de meg nem utottem meg a lanyom.

2011. ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
13:38-as jól írta le. Én sokszor kikaptam, mikor mivel. Ezért már 20 éve elhatároztam, hogy ha gyerekem lesz, sosem fogom megütni. Ezt annyira jól bebeszéltem magamnak, hogy képtelen is lennék rá kezet emelni, pedig dackorszak kellős közepén vagyunk. De tudok ellenpéldát is, szóval szerintem valóban nem lehet messzemenő következtetéseket levonni.
2011. ápr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem! Ez szerintem egy rossz sztereotípia! Engem nagyon sokat vertek a szüleim gyermekkoromban. Most várom az első babámat, de úgy tervezem, hogy nem fogom verni. Egy gyereket értelmes, normális szóval is lehet nevelni, nem csak pofonokkal... Velem nem ültek le megbeszélni, hogy "kislányom ez így nem helyes" rögtön kaptam a pofont. Én a fiammal nem leszek ilyen!
2011. ápr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!