Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelőkor (keresztelőért)...

Keresztelőkor (keresztelőért) kell fizetni a templomban? Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Jövő hónapban lesz a kislányunk keresztelője, de a pap nem mondott semmit erre vonatkozóan, nekem meg nem volt képem megkérdezni, hogy "mennyivel tartozunk?" Segítsetek lécci, mi a szokás (teendő) ilyenkor? Református templomban lesz.
2011. ápr. 27. 13:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Azt írod, távoli ismerősöd a pap. Akkor javaslom, hogy nyugodt legyél, kérdezd meg tőle, hogy mivel tartoztok, helyesebben nálunk úgy volt, hogy a keresztelő előtt volt egy beszélgetés a keresztszülőkkel és velünk, ott volt egy főpróba is:) Ez a templomban volt. Itt a keresztszülők rákérdeztek a végén, hogy szeretnék tudni, mi a szokás, minek örülne. Így maradt az ital, és tettünk pénzt a perselybe is. A legtisztább, ha megkérdezitek őszintén.
2011. ápr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ez lesz.. Jövő héten megyünk a keresztelő előtti megbeszélésre. Akkor mégis rákérdezek, mert ez sehogy se jó... Köszönöm a válaszokat!!!
2011. ápr. 27. 14:26
 13/15 anonim ***** válasza:
Az én Apósom presbiter, náluk az a szokás, hogy a perselybe adnak a keresztszülők.
2011. ápr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Neked is. Mostmár rákérdezek. De szerintem valószínűleg azt fogja majd mondani, hogy tegyem a perselybe, amit gondolok.


Egyékbént mennyit szokás ilyenkor a perselybe tenni? Tudja valaki? Mert még körülbelüli gondolatom sincs róla.

2011. ápr. 27. 17:03
 15/15 anonim ***** válasza:
Én vagyok a presbiteres Apósos. Nálunk 5000 forintot mondott az Após, hogy annyi elég lesz. Nyilván mást várnak el egy gazdag családtól és mást egy szegénytől. Mi az utóbbiba tartozunk sajnos.
2011. ápr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!