Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtartanátok-e egy gyereket...

Megtartanátok-e egy gyereket az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 34 éves Nő vagyok. Teherbe estem egy nem túl mély kapcsolatban. (ha kérdeznétek, azért nem szedtem gyógyszert, mert már jó ideje nem volt senkim) Amikor elmondtam neki, azt mondta, hogy pszichopata vagyok, mert nem volt az első gondolatom, hogy elvetessem. (koromból és elvemből kifolyólag sem)Gondolni sem merek arra, hogy egy esetleges abortusz után hogyan tudnék talpra állni.

A helyzetem nem egyszerű. A pasi azonnal lelépett, én nem keresem, nem is akarom tudni merre van, azok után, hogy azonnal követelte az abortuszt, mert saját életét félti, sem a gyermek, sem én nem érdeklem. Munkahelyem ugyan van, de lakáshitelem jelenleg 90.000 Ft, és várhatóan jó ideig nem fog csökkenni. Teljesen egyedül vagyok, a családom messze él, fizikai segítségre tőlük sem számíthatok. Gyakorlatilag a munkát nem hagyhatom abba, legalább részben dolgoznom kellene, de teljesen egyedül egy újszülött gyerekkel hogyan tudok dolgozni? Hogyan lehet leküzdeni a félelmet, hogy egy néhány hetes kisbabát egyedül gondozzak, mert ugye a védőnő nem tud mindig ott lenni.

Emellett azt sem tudom eldönteni mivel ártok jobban, ha nem hagyom megszületni, vagy ha apa nélkül kell felnőnie.

Hangsúlyozom, nem megölni akarom a gyerekem, csak tanácstalan vagyok és inkább félek, hogy hogyan fogom tudni eltartani egyedül.


2011. máj. 1. 15:21
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
0%

14:15-ös


Azért ugye nem gondolod, hogy ez kell a követendő példa legyen?

Ma már az számít kuriózumnak ha valakinek édestestvére van.

Mellesleg úgy gondolom, hogy a testvéredéknél nem egy szerető kapcsolatba született a pici, hiszen hamar megvigasztalódtak más oldalán.Itt egyik sem érzett már mélyebben a másik iránt, itt is csak a gyerek az igazi áldozat.Mert azért akármennyire is igyekszik az "új" apuka, a gyerek jól tudja, hogy nem ő az igazi és kíváncsi lennék azért( bár ilyet sosem kívánok), hogy ha a két gyerek testi épségét kellene mondjuk mentse, melyiknek nyújtaná elébb a segítő kezét...szerintem erre mindenki tudja a választ.

2011. júl. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
:)
2011. júl. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 A kérdező kommentje:

kedves 14:33

Értem, amit mondasz. El is fogadom, hogy Te így gondolod. Amit reagálnék, hogy a gyerekem védelmére ott lennék én is!!!! Nem csak egy férfi mentheti meg egy gyerek életét, hanem egy anya is! Ha van két szülő és van két gyermek és ha már veszélyes dolgot csinálunk pl. vízbe megyünk, akkor gondolom, egy-egy gyerekre vigyáz egy-egy szülő. Innentől kezdve tényleg mindenki tudja, hogy melyik gyermek életét mentené a férfi.

2011. júl. 15. 14:47
 44/51 A kérdező kommentje:
Utóirat: 14:33. Ha úgy érzem veszélyben a gyerekem, nem engedem oda egyedül vagy más felnőttel, hanem megyek Vele én is és vigyázok rá.
2011. júl. 15. 14:49
 45/51 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy vigyázni fogsz rá nagyon.

És vigyázz magadra is:)

2011. júl. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%

13.47-es!


Én édesapa nélkül nőttem fel és semmilyen hátrányát nem éreztem. Ez egy akkora butaság, hogy inkább ne is éljen az a gyermek aki csonka családban nő fel, esetleg szegénységben. Attól még lehet boldog gyermek és felnőtt belőle. Én pl. sosem gondoltam arra, hogy bár ne születtem volna meg, mert nem volt apám (csak nevelőapám, aki tisztességesen, szeretetben felnevelt a sajátjai mellett). Szerintem nincs olyan ember, vagy nagyon ritka aki azt kívánja, bár ne tartották volna meg a szülei emiatt.

Az apa hiányát pedig nem úgy éli meg, ahogy mi felnőttek gondoljuk, hiszen neki nem volt, nem tudja, milyen annak akinek van, nem is hiányzik. Persze előbb utóbb felmerül benne, hogy neki miért nincs, de ez inkább csak kíváncsiság.

Az anyagiakról meg annyit, hogy a kocka bármikor fordulhat. A tehetős is kerülhet olyan helyzetbe, hogy nélkülöznie kell és aki kevéssel indul az is kerülhet jobb anyagi helyzetbe.

Én pl. 3 hónapos terhes voltam amikor a férjem elvesztette az állását és 8 hónapos amikor újra munkába állt és minden rendeződött.

2011. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Én ugy érzem hogy jól döntöttél:) S tény s való hogy jogosult vagy támogatásokra. Nálunk itt a közeli bölcsiben volt egy baba a legkisebb 4hónapos volt mert az anyukának kellett visszamenni dolgozni.

Egyébként teszveszről,vateráról rengeteg mindent meg lehet kapni olcsobban. [link] Nekem van egy ilyen babakocsim,megvenni nem akarják pedig jó kis kocsi..

2011. júl. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
51%

Én is gratulálok a döntésedhez. Mi is kilátástalan helyzetben vállaltunk gyereket, én is elmúltam 30 éves, s olyan csodák történtek, amire nem is számítottam. Mindenki azzal riogatott, hogy milliókba kerül a gyerek. Háát... Nem maszek orvoshoz mentünk, nem fogadott orvosnál szültem, s mégis nagyon kedvesek voltak velem, gyerekruhát olyan helyekről kaptam, ahonnan nem is gondoltam volna.

Védőnő ajánlott kiságyat (ingyen), s mindenki segít, aki tud. volt olyan, hogy azon gondolkodtam, hogy kezdi kinőni a ruháit, s vennem kéne, de miből, akkor kaptam ismét egy nagy doboz ruhát.Nem kellett vennem semmit.Persze pelust igen. Nagyon keveset vettem. Szerencsére szoptatni is tudtam, ezért tápszert sem kellett venni, mintha tudta volna a sors, hogy nincs miből.S az önkormányzat is segít. Úgy voltam vele, hogy rengeteget adóztam az államnak, akkor az állam is viszonozza, ha megszorulok, nem azért van?

S nem bántam meg, hogy tündéri picinyem van, megéri, mindent megér.

Csak higgyél abban, hogy minden jóra fordul!

Sok sikert! :))

2011. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
Bátor, bölcs, érett, erkölcsös döntést hoztál! Gratulálok! Ritka kincs vagy a mai világban! Csak még annyit: csak az marad egyedül/magányosan, aki elutasítja mások segítségét/közeledését. Te ne légy ilyen, és minden rendbe jön. Sok boldogságot gyermekedhez!
2011. júl. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon fontos lenne a hitelt valamilyen módon csökkenteni vagy megszabadulni tőle. Kérdezd meg a bankban már most, hogy milyen lehetőségeid vannak, én bankban dolgozom úgyhogy tudom hogy elég hosszú az elbírálási idő, és vigyél papírokat amivel tudod igazolni majd hogy mennyi a jövedelmed. Mondjuk a GYED-re kaphatsz csak szerintem törlesztés mérséklést, hiszen a TGYÁS általában a munkabérnél nem sokkal kevesebb, legalábbis én most TGYÁS-on vagyok és teljesen jó a fizum. Amúgy nekem is van egy lakásom hitelre, és mi most azt kiadtuk albérletbe ami teljesen fedezi a törlesztőt. Azt gondolom, hogy ha 90 a törlesztője egy bp-i lakásnak, akkor az egy jó nagy ingatlan lehet, az enyémre ugyanis 45 ezer úgy, hogy nem volt szinte egyáltalán önerőm. Tehát vagy jó nagy lakásod van, vagy nagyon jó helyen. Igaz hogy nem arra vágyik az ember, hogy ha saját lakása van akkor albiban lakjon, főleg gyerekkel, de ha így tudnál csökkenteni a költségeiden akkor talán megérné. Vagy ha a családod (akik messze élnek) befogadna az első fél évre legalább, hiszen fél évig nem kell dolgoznod, és amit az alatt az idő alatt kapsz albérleti pénzt, azt félre tudod tenni szűkebb időkre. És addig a rezsit is a bérlő fizetné. Bár azt nem tudom, ki tudnád-e adni 90-ért a lakást.

Vaterán nagyon olcsón tudsz babakocsit, bútort, ruhákat stb. venni. Ha lesz tejed, akkor a baba étkezése biztosítva van legalább fél évre. Pelenkát és popsitörlőt kell folyamatosan venni, ami elég drága de mi mindig azt kérünk, ha jönnek babanézőbe és megkérdezik hogy mit hozzanak, és elég gyakran jönnek. Ráadásul van egy bababónusz program a DM-nél, ott kapsz kuponokat a baba születése után, és olcsóbban tudsz megvenni pár babacuccot. A Felicitas is ad ajándékcsomagot, amiben általában van cumi, popsikrém, ilyesmik. A néhány hetes kisbabát sajnos a legtöbb nő jóformán egyedül gondozza , hiszen apa nincs otthon csak este és hétvégén, de a nap nagy részében bizony nekünk kell megoldani minden felmerülő problémát.

Hát most így elsőre ennyi jutott eszembe.

2011. júl. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!