Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtartanátok-e egy gyereket...

Megtartanátok-e egy gyereket az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 34 éves Nő vagyok. Teherbe estem egy nem túl mély kapcsolatban. (ha kérdeznétek, azért nem szedtem gyógyszert, mert már jó ideje nem volt senkim) Amikor elmondtam neki, azt mondta, hogy pszichopata vagyok, mert nem volt az első gondolatom, hogy elvetessem. (koromból és elvemből kifolyólag sem)Gondolni sem merek arra, hogy egy esetleges abortusz után hogyan tudnék talpra állni.

A helyzetem nem egyszerű. A pasi azonnal lelépett, én nem keresem, nem is akarom tudni merre van, azok után, hogy azonnal követelte az abortuszt, mert saját életét félti, sem a gyermek, sem én nem érdeklem. Munkahelyem ugyan van, de lakáshitelem jelenleg 90.000 Ft, és várhatóan jó ideig nem fog csökkenni. Teljesen egyedül vagyok, a családom messze él, fizikai segítségre tőlük sem számíthatok. Gyakorlatilag a munkát nem hagyhatom abba, legalább részben dolgoznom kellene, de teljesen egyedül egy újszülött gyerekkel hogyan tudok dolgozni? Hogyan lehet leküzdeni a félelmet, hogy egy néhány hetes kisbabát egyedül gondozzak, mert ugye a védőnő nem tud mindig ott lenni.

Emellett azt sem tudom eldönteni mivel ártok jobban, ha nem hagyom megszületni, vagy ha apa nélkül kell felnőnie.

Hangsúlyozom, nem megölni akarom a gyerekem, csak tanácstalan vagyok és inkább félek, hogy hogyan fogom tudni eltartani egyedül.


2011. máj. 1. 15:21
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

16:35 és 16:36!!!

Azt hiszem nem értettetek meg. Nem kritikát vártam, csak véleményeket esetleg tanácsokat, ötleteket. Sértegetéssel nem sokra megyek. Nem vagyok Nicole Kidman! Ha annyi pénzem és lehetőségem lenne, mint neki, vagy akár Stahl Juditnak,nem írtam volna itt kérdést!!! Emellett ha azt írom, hogy a családom messze van, az azt jelenti, hogy nem-nem és nem tudnak ide költözni! Gondolod nem beszéltem Velük erről???


A többi hozzászólónak viszont köszönöm a válaszokat.

Természetes, hogy megtartom, hiszen egyrészt 34 éves vagyok, másrészt nem ölök, harmadrészt nő vagyok és abortusz ellenes, ezért írtam, hogy nem bírnék felállni soha egy abortusz után. A lényeg, hogy arra voltam kíváncsi, hogyan gondolkodnak más nők. Sok mindennek utánajártam már, mert nem vagyok hülyegyerek csak van bennem egy félelem (ami egyesek szerint természtes, nem pedig tini-viselkedés).


Igen van bejelentett munkaviszonyom. A tgyás összege 134.000 Ft / hó lesz, 6 hónapig, + egyszeri anyasági segély kb. 60.000 Ft, + családi pótlék, amely 13.000 Ft. Az elején tehát havi 147.000 Ft-ból kell gazdálkodnom (tegyük fel, hogy a 60.000 Ft-ot leteszem tartaléknak ...persze még nem vettem babakocsit, kiságyat) 90.000 Ft a lakáshitel, marad 57.000 Ft; ebből lejön a rezsi (amely kb. 25.000-30.000 Ft/hó) így ételre marad kb. 30.000 Ft. + az oltások és talán váratlan kiadások... Ez az állapot még elviselhető, de csak az első 6 hónapig tart, utána 86.000 Ft lesz a gyed, tehát már csak 99.000 Ft-ból gazdálkodom, amely majdnem a lakáshitelem összege...

Ezért mondtam, hogy a munkát nem hagyhatom abba, mert 99.000 Ft-ból nem tudunk megélni (még ha nem lenne hitelem..). Fél évesen nem adhatom bölcsibe a gyerekemet, mert nézzél tükörbe, Te be tudnád adni? Sokat érek azzal, ha bejárok dolgozni, a gyermekem ugyanakkor fél évesen nem érzi az anyját maga mellett. Mellesleg, amikor gyed-en vagyok nem dolgozhatok (hivatalosan) de ez nem is érdekes, nem lényeges.


Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat.

2011. máj. 1. 17:25
 12/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem 86 e huf a gyed, mert a gyermekre már a terhesség 90. napjától kérheted a családi adókedvezményt, az havonta +10 e ft és a gyededet is megnöveli majd kb. 8 e ft-al.

Lakásfentartási támogatás?

Szociális segély?

A jövedelmedet ilyenkor 2felé osztják és jogosult leszel különféle támogatásokra.

Bank: hitelednél kérhetnéd, hogy 2 évig fele legyen, majd utána, amikor a gyermeked 2 éves lesz, újból törleszted rendesen.

Mit gondolsz?

2011. máj. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
0%

bocs nem tini vagy, hanem óvódás, hisztérika.

De te tudod, elképzelni sem tudom egyébként, fizikai segítség nélkül, nem adod bölcsibe a gyerekedet, hogyan akarsz dolgozni mellette. Illetve ha nem mész vissza, hogyan akarsz megélni 99 ezer forintból?

és még fel sem merült, hogy beteg is lehet az a gyerek. Például az enyém, már mentem volna vissza munkába GYED után, beteg lett, munkát vállalni, még kiegészítésként sem lehet és bizony 55 ezret kapok. Jó nekem van családom, nem magamnak vállaltam babát. De ez így felelőtlenség, ebbe csak belebukni lehet.

Igen egyébként messze vagy Stahl Judit rossz példa volt, ő egy érett nő volt, mikor a gyereke született.

Csatlakoznék azokhoz, akik azt mondták, így nem szabad gyereket vállalni. Fontold meg az örökbeadást, ha már megölni nem akartad, adj neki egy esélyt, hogy normális felnőtt emberek közt nőjön fel, akik anyagilag is el tudják tartani, mert te képtelen leszel erre.

2011. máj. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:
17:41 tartózkodj kérlek. Mivel családban élsz, fogalmad sincs én mit élek át. Nincs szükségem a véleményedre. Ha segíteni nem tudsz jó szívvel, akkor ne sértegess. Megkérlek!
2011. máj. 1. 17:47
 15/51 anonim ***** válasza:
75%

En azert nem feledkeznek meg a helyedben az aparol sem.

Ha nem irja ala az apasagit, viszont 100%, hogy ove a baba, akkor te is kerheted a baba megszuletese utan, hogy ismerje el a gyermeket es gyermektartast fog neked fizetni. Szukseged lesz ra.

Pofatlansag?

Nem.

Miert nem?

Azert, mert o is ott volt, ketten csinaltataok a gyereket, vallalnia kell valamilyen formaban a felelosseget.

Ha o pofatlansagnak erzi az az o problemaja, rolad peregjen le, hiszen (tobbek kozt) ez a kovetelesed az ara annak, hogy a gyermeked megszulethet, az o eletenek. Ennyit minimum meger.

Ha nincs bejelentett jovedelme eppen az sem gond, az allam megelolegezi a gyermektartast es majd beszedik tole amint lehet.


Masik:

szerencses helyzetben vagy. Tudsz dolgozni meg jopar honapig, addig magadra kell koltened. Nem muszaj mindig utolag sporolni, elore is lehet.

Hogyan?

Meghuzod magad meg jobban, mint eddig, leulsz egy-ket orara es leirod reszletesen, hogy mennyi a felhasznalhato kereted egy honapban, milyen biztos, es nelkulozhetetlen kiadasaid vannak, mibol lehet levagni, mennyit kolthetsz kosztolasra, mennyit tudsz elrakni minden egyes honapban. Ez a penz mehet egyreszt a babakelengyere, masreszt leoszthatod a tygas honapjaira. Jol rakd el a bankszamladon, kosd le, valamit csinalj vele, a lenyeg, hogy ne nyulj hozza, amig nem jott el az ideje.

Fel eves koraig igy kihuzhatod, nem az elso fel evben kerul sokba egy gyerek, utana jon a java. Azutan bolcsibe adhatod, mellette mar dolgozhatsz, visszaall a rend.

A kornyezo bolcsodeket keresd fel mar terhesen es kerd oket, hogy tegyek a gyermekedet mar most varolistara, ha lehet, ha nem, akkor amint megszuletett a pici menj vissza es irasd fel. Igy nagy esellyel lesz mar helye, amikor kell.


Nem vagy fiatal. Nem vagy felelotlen. Nem vagy az ehenhalas szelen. En a helyedben nem vetetnem el ezt a gyermeked.

Az egyik legnagyobb kihivas lesz az eletedben, de mivel eddig is egyedulallo voltal biztosan nagyon eros no vagy, siman megcsinalod, es a gyermeken kivul meg egy hatalmas erot fog adni neked a jovoben az, hogy naprol napra bizonyithatod magadnak, hogy milyen eros vagy es talpraesett.

2011. máj. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
89%

Meg egy dolog lemaradt.

Igen, tukorbe tudnek nezni, ha fel evesen beadnam bolcsibe, mert ez kell ahhoz, hogy megszulethessen es megeljunk.


A fel evesen bolcsibe adas erkolcsileg es emberileg messzirol sem annyira rossz dolog, mint nem megtartani azert, hogy ne legyen (sokkal) kenyelmetlenebb az elet, a megelhetes nehezebb (de meg igy is megoldhato szervezessel). Sot, az en ertekrendemben a gyermek korai bolcsibe adasa es az abortusz lehetosege nem is teheto egy lapra, ha a gyermek szempontjat nezzuk, eleg egyertelmu, hogy neki melyik a rosszabb. Nem?

Kicsit ugy tunik, mintha a gyermek erdekeire hivatkozva indolnank az abortuszt. Ez hulyeseg. Az o erdekei nem szolnak az abortusz partjan, hanem ellene.


Nezd, ha azt mondanad, hogy ez lenne a 3. gyerek, akkor nem hoznek fel erveket, nem mondanam, hogy megoldod. De igy eleg egyertelmu, hogy kihivas lenne ugyan neked, de siman kivitelezheto.

Mondom ezt neked ugy, hogy nekem 2 gyermekem van (egy eves mult a kisebbik, 2 eves a nagyobbik) es szinten egyedul vagyok veluk, en biztositom a megelhetesunkhoz szukseges dolgokat. Az apuka nem lepett le, sot, lelekben velunk van, de sajnos kulfoldon kell dolgoznia ahhoz, hogy ne keruljunk a hid ala. A fizetesebol magat tartja el es a hiteleinket probalja torlesztgetni, de ez sem megy teljesen. En itthonrol a ket picivel kapaszkodok minden fuszalba es probalom osszeszedni azt a penzt, ami a megelhetesunkhoz kell, plusz meg en is beszallok a torlesztesbe, mert muszaj. Nagyon kemeny munka, nem mondom, hogy egyszeru, mert nem az, de ebbol a gyerekek semmit sem vesznek eszre, sot, a latszolagos eletkorulmenyeink nem romlottak, csak en tancolok a tu fokan. De ennyit boven meger.

Fel eve meg en sem gondoltam, hogy kepes vagyok ra, de az anyak nagyon-nagyon talalekonyak.

2011. máj. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:

Kedves 18:41.

Köszönöm, hogy írtál. Nagyon értékes információkat mondtál el :-)

Remélem, hogy a Ti helyzetetek is hamarosan javulni fog.

2011. máj. 1. 19:06
 18/51 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Spórolni kell tudom nagyon nehéz,de megoldható:)!

Már most kezdj el spórolni ahol csak lehet!

Használt ruha a babának nem a legjobb megoldás,de szépeket lehet venni használt boltokban-turkálókban is!

Gyermekvédelmi támogatás?

Lakásfenntartási támogatás?

Nem szívesen kér az ember ilyeneket,de a szükség nagy úr!

Esetleg a lakásodat kiadni albérletbe, és te egy kisebb olcsóbb lakásba költöznél a babával? A barátnőmék is így oldották meg (lakásukat kiadták 50000ft/hó és albérletbe mentek 22500/hó Ne aggódj meg fogod oldani erős csajszi vagy csak ne add fel!!!!

2011. máj. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező!


Én azt gondolom,hogy aki mellett család áll,annak nincs joga ítélkezni vagy kioktatni.Mellettünk áll,és hatalmas segítség.

Én nem látom kilátástalannak a helyzetedet,talán a hiteled részletét kellene valahogy csökkenteni,akár futamidő hosszabbítással.Utánna kellene kérdezni lehet-e.34 évesen,úgy hogy van munkád,lakásod,és azért ha nem is vagy milliomos,de vannak lehetőségeid,vétek lenne elvetetni ezt a babát.Mert éhezni gondolom nem fogtok...Turikban fillérekért vehetsz kisruhákat,én gyönyörűeket vettem,és nem azért mert nem tehetem meg,hogy akár újakat vegyek,hanem mert minek???.A bababoltokban érdemes lesni az akciókat (babaágyat+kókuszmatracot vacsi újonnan vettem 14.000-ért) de akár teszen,vaterán is nézelődhetsz használtan,nincs abban semmi.Pelust,popsitörlőt a dm-ben,rossmannban vehetsz sajajátmárkásat,azok is szuperek,és nem kevésbé jók mint a pampers és társaik.Ha szoptatsz más nem is kell.És mint valaki írta,mi van ha ez lesz,vagy az lesz vagy megbetegszik?(erre ne gondoljunk azért inkább)erre meg az a válaszom,hogy honnan tudjam,hogy holnap nem e esik a fejemre egy tégla,és nem halok meg????Merrefele laksz?

2011. máj. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy a fejedre esik egy tégla és meghalsz, szerintem még mindig kisebb valószínűséggel fordul elő, mint az, hogy egy gyerek lebetegszik.

Persze volt a tévében múltkor egy nő, felnőttek a gyerekei, soha nem voltak hasfájósak, nem érezték meg a fognövést, soha nem voltak egyetlen percig sem betegek, életükben nem volt a szájukban gyógyszer, még gyerekorvosuk sincs. Dolgozik is születésük másnapjától (persze rájuk is vigyáz valaki, mert egyedül nem nőttek fel) Persze lehet erre készülni, de itt az oldalon is az a gyakoribb, hogy valaki azt írja, 2 nap bölcsi, 3 hét otthon- mi legyen a munkával? És szerintem ha valaki úgy készül, majd beállítok egy járókát az irodába és elprüntyögök neki egész nap, mellette komoly munkát végzek és tök jó lesz, hát jó legyen úgy.

Én nem vagyok ellenzője semmi jónak. Saját tapasztalatot írtam le, a gyerek nem játékbaba, akit beteszek a sarokba és úgy lesz minden ahogy elképzeltem és élhetem mellette az életet.

De örülök, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen ebben a világban, akik kifogott gyerekeket betegséggel, nyavajákkal, egész napos elfoglaltsággal.

2011. máj. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!