Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Visszaszóltok avatkozós öreg...

Visszaszóltok avatkozós öreg néniknek, hogy ne folyjanak bele a Ti dolgotokba? Pl. Rágja a sapka megkötőjét, Túró Rudit eszik, fúj a szél, mikor triciklizik (pedig nem is fúj).

Figyelt kérdés
Pl. rágja a sapka megkötőjét, Túró Rudit eszik, fúj a szél, mikor triciklizik (pedig nem is fúj), meg hasonlók. A világon semmi közük nem lenne hozzá, sőt gyakran igazuk sincs és mégis beszólnak. A minap is így jártam, kislányom a sapka megkötőjét rágta (amit nem tud benyelni, mert masnira van kötve, egyébként meg fogzik), de úgy döntöttem, nem veszek tudomást róla (főleg, hogy a buszmegállóban szintén ott állt egy közeli jó ismerősöm és nem akartam kekec lenni, holott nem is én voltam)így hát inkább arrébb sétáltam a babámmal, de azért furcsa, hogy miért jó nekik a mindenbe beleavatkozás.
2011. máj. 4. 16:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnézést az ismétlésért, a kérdésből le akartam másolni a 2. mondatot, de ottmaradt :)
2011. máj. 4. 16:10
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hangulatomtól függ, de azért általában kedvesen visszaszólok.

Öregek, unatkoznak, nincs jobb dolguk. Vagy éppen fura módon így próbálnak kapcsolatot teremteni...

2011. máj. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mosolygok, megköszönöm,és úgyhagyom.

Minek szólnék be? Nem akarnak rosszat

2011. máj. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát....ha jó a kedvem, mosolygok egyet és megyek tovább.

De volt egy alkalom, amikor annyira felhúztam magam: férjemmel és 15 hónapos kislányunkkal bevásároltunk az Interspar-ban. Hosszú volt a nap, lánykám már éhes volt, kicsit fáradt is, plussz, észrevette a bevásárlókocsiban a joghurtot, az egyik nagy kedvencét. Kezdődött a dili :) És sajnos a sorban is kellett várni elég sokat, ezért férjem kisétált a pénztárak elé, hogy lefoglalja, de ugye Ő csak a joghurtot akarta. Sírt, mondhatnám hisztizett. Erre egy néni odamegy és elkezdi kioktatni a férjemet, hogy most mit is kéne csinálnia. Adjon neki vizet, meg nézze meg hátha bekakilt, stb, stb. És nem ám kedvesen, vagy valami, hanem mintha a férjem egy kis "hülyegyerek" lenne, aki nem tud mit kezdeni a saját gyerekével.....Én ezt az egészet meg a pénztárnál hallgattam végig, már nagyon ideges voltam, de a néni szerencséjére, mire én odaértem a férjem kedvesen lerázta.

Így utólag belegondolva, jobb is így, elég gáz lett volna a bevásárlóközpont közepén egy nénivel veszekedni :)

Na, de tényleg, nem tudom, hogy emberek néha mit gondolnak, milyen alapon szólhatnak bele más dolgaiba? Néha olyan hülyeségeken felhúzom magam (mint ez is) de igyekszem nem túlreagálni :)

2011. máj. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen álmosoly köszönjük aztán menet.
2011. máj. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sose tudom az ilyeneket kedvesen fogadni. Kertelés nélkül megmondom,hogy nem kértem tanácsot.
2011. máj. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezeken én is fel tudom magam húzni, pl múltkor egy néni kioktatott hogy kb 28fokban mért nem adok sapkát a 5hós babámra, hozzá teszem a babakocsiban aludt, nem érte nap...

Azon még mosolyogtam,és közöltem hogy azért mert meleg van, és a nap se süti.

Erre tegnap levittem dokihoz a picit, mert fogzás miatt lázas volt, és elfogyott a kúpunk, erre ott ül a nénike és közli hogy biztos azért beteg mert 2hónaja nem volt rajta sapka. no comment

2011. máj. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem legutóbb akkor szóltak be, amikor a fiam megállt a fűnyíró traktorokat nézni.

2,5 éves, imádja az összes létező kerekes járművet. A boltba mentünk, amikor meghallottuk a fűnyírókat és egy kicsit közelebb mentünk. Két idősebb néni szólt rám, hogy vigyem el a fiamat, mert benyeli a port, amit kavar a traktor. Először csak mosolyogtam, aztán meg kibukott belőlem: már annyi szmogot nyelt, talán egy kis por nem árt neki.

2011. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát, igen. Nem is a jó szándékú tanácsosztogatások verik ki nálam sem a biztosítékot (amit ugyan megtaglalok, bár éppen meglennék nélkülük), hanem mikor érzem, hogy kimondottan rossz szájízzel belekötnek az emberbe. Szerencsére ritka ez, mert nem adok rá okot, ők mégis találnak :( Meg az sem tetszik, hogy az idősek bármit megtehetnek, visszaélve, hogy őket úgyse állítja le senki; viszont ez sem megoldás, mert akkor még inkább elszalad velük a ló. Patthelyzet...
2011. máj. 4. 21:03
 10/13 anonim ***** válasza:

Veluk meg elvagyok, de a nagymamam is ilyen, egy-egy honapra szoktam meglatogatni a szuleimet a gyerekeimmel, a nagymamam is veluk el. Akkor en ezt hallgatom egy honapig naponta 100x. Az szerinted milyen???

Neha az agyverzes kerulget.

Ertsd: elmondja 40x egy nap, hogy meg fognak fazni. Kb furdetni se vigyem, csak ruhastol, mert megfazik. Fel evente egyszer betegek, de akkor szepen elmondja, hogy "en megmondtam, hogy meg fognak fazni". Szerintem direkt varja, hogy hatha taknyosak lesznek, hogy igaza legyen.

Vagy: beultetem az etetoszekbe az egyiket, elkezdem csinalni az ebedet. O meg nagy okoskent megszolal, hogy "nem adsz neki enni? ez a gyerek ehes". De ugyanez van pelenkazaskor. Ellepek a szoba masik vegebe a pelenkazo felszerelesert, amint latja, hogy azert indulok, abban a pillanatban szol nekem, hogy pelenkazzam at. Tehat folyamatosan javaslatokat kezd, utasit olyan dolgokra, amiket eppen elkezdek es o latja, hogy azt akarom, de igy ugy tunik, hogy en azert csinalom, mert o mondja. Az oruletbe kerget ezzel. Es igen, idonkent visszaszolok, foleg a honap vege fele, meg szoktam kerdezni tole, hogy o megis mit gondol, hogy elik tul a gyerekek azt az idot, amikor nincs direktor, aki engem utasitgasson? Szolok neki, hogy hagyjon, el tudom latni egyedul is es nem, nem vagyok rossz anya.

Egyebkent kulonosen erdekes, hogy ugy ad nekem sorozatban felvilagositast, hogy neki egy, azaz egy szem gyermeke volt bo 60 evvel ezelott (Edesanyam), es Anya elmondasa szerint mamam minden volt, csak gondos szulo nem. Szoval errol ennyit...

2011. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!