Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortuszom volt, és képtelen...

Abortuszom volt, és képtelen vagyok feldolgozni?

Figyelt kérdés
El kellett vetetnem, mert az apukája nem akarta, hiszen van már saját családja. De nekem ez a gyerek lett volna az életem értelme. Azzal, hogy elvetettem, két dolog is meghalt: a gyerekem és az életem értelme. Hogyan lehet ezt feldolgozni?
2011. máj. 8. 15:24
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
46%
Hát a halott gyerekednél biztosan kevesebb lesz az én sérülésem. De mit is várunk egy ilyen nőtől...
2011. máj. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Utolsó! (Kedvesnek nem mondanálak)

Úgy ítélkezel, hogy semmit nem tudsz sem rólam, sem a körülményeimről. Amúgy meg ki mondta, hogy nős a férfi?

2011. máj. 8. 17:52
 13/31 A kérdező kommentje:
És még valami... Kösz a negatív kommentjeidet, jelentős mértékben hozzájárulsz ahhoz, hogy az öngyilkosságot válasszam. Kösz még egyszer.
2011. máj. 8. 17:55
 14/31 anonim ***** válasza:
35%

Itt írtad:

Alapvető probléma, hogy nem derülhet ki, hogy apának "zabigyereke" van.

Ebből gondoltam, hogy nős. Ugyanis a zabigyerek a házasságon kívül született gyerek. Logikusan következett, hogy családja van.

Az öngyilkosságról aki beszél, az nem teszi. Kár is volna. Halt már meg miattad elég ember, nem kell, hogy még egy meghaljon, mégha olyan is mint te.

2011. máj. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
56%
Ne haragudj, de ez a minimum. Elvetted egy gyermek életét, persze, hogy nem lehet lelki sérülés nélkül megúszni. Ha csak nem volt egészségügyi problémája a babának, erre nincs mentség. Mindig ott az örökbefogadás lehetősége. Más kérdés, hogy félre kell tenni az önzőséget érte, ami sokaknak nehezen megy. Ilyenre lehet azt mondani, hogy szerető sose légy, mert nem éri meg, és csak te sérülsz. Máskor csak olyannal feküdj le, aki miatt nem kell ilyet átélni. Az idő majd segít feldolgozni, de egy seb örökre ott lesz. És ez a legkevesebb, az a kis élet megérdemli, hogy valaki örökké emlékezzen rá.
2011. máj. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
56%

Némi emberséget kéne azért itt egyeseknek tanulni. Tényleg nem tudtok semmit a kérdezőről, sem a kapcsolatáról, sem a lehetőségeiről, sem semmiről, kivéve annyit, hogy volt egy abortusza. A kérdés olvasásakor nekem is beugrott, hogy "előbb kellett volna gondolkodni", de azért ilyen stílusban írni egy ismeretlen emberről/embernek, aki egy nyilván nagyon nehéz döntésen van túl, szerintem nagyon embertelen.

Segítséget kért, nem azt, hogy a döntését, vagy őt magát minősítsétek. És persze tudom, hogy erre az a szokásos válasz, hogy "de hát itt a véleményünket kell leírni", de NEM, nem azt kell, hanem a feltett kérdésre kell válaszolni, aki pedig nem tud rá választ adni, az inkább ne írjon, mert senki nem azt kérdezte, hogy "mi a véleményed rólam?", hanem a kérdés az volt, hogy hogy lehet ezt feldolgozni.



Amúgy kedves kérdező, én pszichológus segítségét tudnám neked javasolni. Mennyi idő telt el azóta? Mert az persze természetes, hogy röviddel utána nagyon megviselt vagy, de egy idő után már tudni kell valamilyen szinten feldolgozni, és ha ez nem megy egyedül, akkor tényleg kérj segítséget szakembertől.

2011. máj. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
20%
Emberséget annak kell tanulni, aki gyilkol. Nem annak, aki ezt elítéli.
2011. máj. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
16%
Ne legyél már ennyire álszent:-(((((((((((((((
2011. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!

Nagyon-nagyon nehezen, de egy idő múlva halványodni fog benned. Persze néha-néha még visszatér biztos a dolog.

Nekem is volt abortuszom, ezelőtt 14 évvel. Azóta született 2 egészséges gyermekem. Ha rájuk nézek, nagyon sokszor eszembe jut a magzatom, hogy mekkora lenne, milyen lenne stb.

Most pedig off leszek: jó, hogy van anonimitás, mert így lehet mindenkire köpködni. Senkinek nincs joga elítélni egy másik embert, pláne, ha nem is ismeri. Nem kellene mindent csak fehéren, vagy feketén látni....De vannak ezek szerint, akik igen szűk látókörüek....De én felettük sem ítélkezem..

2011. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
84%
Kepes vagy feldolgozni,az ember sok mindenre kepes.Ne hallgass senkire sem.Nem ismerlek es a korulmenyeidet sem,de ha akarod akkor tuljutsz rajta.Mindenkinek van lehetosege egy masik eselyre.Sajat elmenybol,angliaban,egy fekete sractol ,abortusz mellett dontottem es jo dontest hoztam.megbantam megbocsatottam magamnak mert rajottem h nem volt mas valasztasom.Bocsnatot kertem a gyermektol is .ma bodog hazassagban elek es elso gyermekunket varjuk magyar parommal.higgy magadban,van valasztasod es uj esely mindig van.szeretettel es imaval veled-a tobbieknek uzenem h itelkezz eloszor magadrol utanna masokrol-szalka vagy gerenda?
2011. máj. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!