Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevállalnátok a babát, ha...

Bevállalnátok a babát, ha csak a párotok dolgozna? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Párom cégvezető egy igen jól működő kft-nél. (nagybátyjánál) Havonta több mint 200ezret hoz haza és ez mellett a rezsi olyan 40ezer, lakáshitel 55-60ezer, benzinköltség havonta 55ezer. ami azt jelenti, hogy a havi kiadásunk 150ezer körül van. Ez mellett én szoktam vállalni gyerekfelügyeletet, de az ugye nem bejelentett állás és nem is rendszeres. Szerintetek kitudnánk jönni havonta ennyi pénzből? Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. máj. 16. 08:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy normálisan megéljél a lakáskiadás max 1/3-a legyen a bejövötöknek. nálatok a fele.

De szerintem ne pénzügyileg nézd. Mert nem a pénz fogja nevelni a gyereket. a kérdés ti akartok-e gyereket. mert az ha megszületik nem csak pénzre lesz szüksége.

2011. máj. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tinker Bell ***** válasza:
100%
Nézd! Vannak családok akik kevesebből is kijönnek. A kérdés csak az, hogy milyen színvonalon éltek, mert egy baba érdekében sok mindenről le lehet/kell mondani. Azt kell eldöntenetek, hogy mik ezek és ezzel mennyit tudtok a baba javára spórolni.
2011. máj. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen szeretnénk babát, már egy jó ideje próbálkozunk. :)) A spórolással és a lemondással nincs gond. Mindketten megadnánk a maximális szeretetet annak a csöppségnek, csak már lenne a pocakomban. :)) Spórolt pénzünk meg mindíg van, így mindíg tudunk mihez nyúlni ha esetleg kell. Nem élünk fényűzően, nem herdáljuk a pénzt és már most megtudnánk venni mindent ha arról lenne szó ha jönne a baba. Csak felmerült a kérdés bennem... Néha még kicsit hezitálok, lehet a megfelelés miatti vágy miatt, hogy nem ártana dolgoznom előtte. Talán félek attól, hogy anyósomék megszólnak ez miatt.

2011. máj. 16. 08:26
 4/14 Tinker Bell ***** válasza:
88%

Igazából nektek kell látnotok, hogy mi van ha... bármi történik, akkor is hasonló sínvonalon tudtok élni. De ha azt mondod, hogy van megtakarításotok, akkor az már egy jó pont. Ne foglalkozz az anyósékkal, nem neki szülöd, hanem magatoknak!


Egy kicsit irigyellek, bár csak nekünk is így működne.


Hajrá! :)

2011. máj. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Mi ennél kevesebből élünk, így vállaltunk 2 gyereket. Volt családtag aki megszólt, hogy inkább tv-t néztünk volna. Tudta mennyiből élünk kb. Aztán eljöttek és leesett az álluk, hogy milyen szépen megvagyunk. És hogy mennyi mindenük megvan a gyerekeknek. Okosan kell bánni a pénzzel, megtanulunk lemondani és el lehet lenni.

Persze ott a mumus, ha csak 10ezerrel kapunk egyszer kevesebbet a hónapba, akkor borul minden, sőt....elég necces. De bárki lesüllyedhet. Ennél jobb anyagi helyzetből is akár.

De a gyerekeket nem cserélném el luxusautóra vagy külföldi utazgatásokra. Jó ez így.

2011. máj. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti: Hidd el nem kell irígykedni ránk. Nekünk is megvan a magunk baja, mindíg van valami ami belerondít az életünkbe, mindíg van plusz kiadás és már 2éve nem sikerül a babó. :((
2011. máj. 16. 09:08
 7/14 Tinker Bell ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy nem sikerül a baba.


Nekem viszont még legalább 3 évig esélyem sincs a picire, ugyanis anyóséknál lakunk. Pedig mennyire szeretném már most is.

2011. máj. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

En szemely szerint nem. Mi a hazra kb havonta 100-120 ezret koltottunk, a ferjem bevetele olyan volt, mint a te ferjede, benzinre kb havi 60 ezer ment el. 2 gyermek van es igencsak szukseg volt az en gyedemre (kulfoldrol kaptam, magas volt). Addig eltunk tenyleg kenyelmesen es jol, amig kaptam. Miutan megszunt (hamar, csak 7 honap volt es akkor kerultunk kb abba a helyzetbe, amiben ti lennetek, ha munka nelkul szulsz, csak mi ket gyerekkel voltunk) eros hanyatlas kovetkezett, a ferjem fizetese ugy elment a hazra/benzinre plusz megmondhatatlan dolgokra, hogy alig lattuk. A megtakaritasunkbol volt a kosztpenz es az altalanos szuksegletek (pelenka, stb). Es eljott az a resz is, amikor elfogyott a megtakaritas.

Igazabol a te dolgod, ha szeretsz nagyon szerenyen, sporolgatva elni, akkor vallald munka nelkul, ezt a reszet meg mi is kibirnank, de amikor idegeskedni kell, hogy mennyibe fog kerulni egy-egy vedooltas, vitamin, vagy gyermekules, esetleg mar azon is, hogy egy hirtelen szuksegesse valt kivizsgalasra vidd-e ingyen tb-re ket honapos elojegyzesre, vagy maganba 2 nap mulva viszont 12 ezer forintert, nah ilyenkor nem jo erzes szerenyen elni.

2011. máj. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia én nem voltam bejelentve a munkahelyemen, férje fizetése elég a kajára, házra stb.

Igazából a gyes+csp-ből nevelem a gyereket, nem könnyű.

Ésa csak egyre több minden kell neki:)De nem bántam meg életem értelme a pici fiam:)

2011. máj. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én egy percre sem bánnám ha végre sikerülne teherbeesnem! Mindez ellenére bátran merném vállalni, hála az égnek a szülőkre is támaszkodhatunk ha kell, erre még nem volt szükség, de végső esetben segítenének ők is.
2011. máj. 16. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!