Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen pénzügyi háttér mellett...

Ilyen pénzügyi háttér mellett bevállalnátok egy babát? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk, minden "tökéletes". Babát szeretnénk. Szerintetek megfelelő az anyagi hátterünk?

Kocsi van, hitelmentes. Lakás van, hitelre. A párom havi nettó 100.000-at keres + havi 20-30.000 bejön a vállalkozásból (valamikor 60-80.000 is). Én 2 éve dolgozom, havi nettó 125.000 + 15.000 cafateria. A tgyásom 100.000 lenne, plusz a családi, plusz az adójóváírás. A gyedem a max lenne, kb 86.000.

Kiadások: 70.000 hitel, 60.000 rezsi (összes számla, benzin, biztosítások, stb). Kajára 30.000-et költünk egy hónapban. Egyéb kiadásaink kb 30.000 Ft. A bankban kb. 2.000.000 Ft összeg van. Szerintetek? (Nem "dicsekedni" akarok ezzel a kérdéssel, mert tisztában vagyok vele, hogy más sokkal jobban/rosszabbul keres, ne azt nézzétek).


2011. jún. 5. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán.Ettől sokkal rosszabb anyagiak mellett vállaltuk a babát.Én 74 ezret kerestem,a férjem kb 110-et,viszont ebből volt havi 90 ezer hitelje.Mivel nekem van egy hitelmentes lakásom,eladtuk az övét,igy megszabadultunk a nagy hiteltől,viszont mivel vettünk egy kocsit,lett egy 35 ezres hitelünk.Meg takaritásunk annyi volt,amennyi el is ment,mire mindent megvettünk a babának.Most jobban keres már,viszont én gyeden vagyok,az meg ugye kevesebb,de szépen megélünk igy hármasban.Ne aggódj,vállaljátok a babát ha szeretnétek.
2011. jún. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ide már vállalnék.
2011. jún. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bevállalnám. Több hónapra elegendő tartalékotok van!


Bocs, hogy off-olok, de hogy tudjátok ilyen kevés pénzből az étkezést megoldani?

2011. jún. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsónak: 2 naponta főzök, reggelire házilag készített dolgokat eszünk (húskrémek, májkrém, zöldségkrémek, sajt), édességet és egyéb rágcsálnivalót nem nagyon eszünk, csak idény gyümölcsöt és zöldséget veszünk. Mindig átgondoljuk, hogy mit eszünk egy héten, és vasárnap bevásárlunk hozzá a Corában. Helyi kisboltokban nem nagyon vásárolunk, mert baromi drága. Felesleges dolgot sose veszünk, simán kijövünk 30.000 ből, sőt, még a tisztálkodás is kijön ebből. És hozzátenném, hogy egészségesen eszünk, xilit, teljes kiőrlésű liszt, stb.
2011. jún. 5. 19:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszi, utolsó voltam
2011. jún. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én tutira nem ez nem sok bevétel kevés nagyon,minimum 2-3-szorosára talán meggondolnám 10év múlva
2013. dec. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!