Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második baba érekzése után a...

Második baba érekzése után a nagyobb gyermekre mennyi idő jutott?

Figyelt kérdés
Van egy 16 hós kisfiam, nagy szeretem én vagyok vele a legtöbbet, persze apuka, nagyszülők is besegítenek. Sokat játszunk, foglalkozunk Vele. Szeretnénk kistesót, csak attól félek, hogy fogok tudni törődni a naggyal, ha megszületik a kicsi, hiszen egy újszülött ellátása sok időt vesz el. Félek, hogy el lesz hanyagolva a kisfiam, és ezt nem szeretném. Ti hogyan oldottátok meg?
2011. okt. 23. 22:20
 1/4 A kérdező kommentje:
javítom: érkezése
2011. okt. 23. 22:21
 2/4 anonim ***** válasza:

szia

nálunk a k gyerek között 2 év, 3 hónap van. A pici lányom, nagyon jó kisbaba volt, evett-aludt, sokszor észre se vettük, h ébren van, mert szépen elvolt az ágyacskájában.

Ebben az időben sok idő jutott a "nagy" fiamra is, sokat játszottunk. Az első nyár is inkább róla szólt, mert a pici a babakocsiban jól elvolt.

Ennek akkor lett vége, amikor a lányom elkezdte felfedezni a lakást, a játékokat. Voltak, vannak balhék, féltékenységi rohamok, a kicsi részéről.

A fiammal kellene foglalkoznom többet, mert most kezdett el rajzolni, és ügyes dolgokat csinálni, de a lányom miatt ez sokszor kudarcba fullad. Ezért a fiam külön ideje az esti lefekvés előtt van, a hugi fél 8 - 8 között alszik el, a fiam csak 9 körül. Ezt nagyon várja mindig.

A hugi külön ideje a délelőtt, amikor a fiamat elvisszük oviba, hazajövünk és egy-másfél órát csak vele foglalkozom. Max a mosógépet szoktam csak bekapcsolni.

Nagyon nehéz ez az időszak, mert együtt még nem játszanak, különbözik az érdeklődési körük. Nagyon igaz, ha a nagy épít a kicsi rombol.

20 hós, és 4 éves

2011. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én még csakl elméletben tudok "okoskodni",de szerinem pont hogy az újszülött ellátása nem vesz igénybe sok időt, mert eszik meg alszik.

Legalább is ha olyan szerencsés vagy vele mint én a lányommal voltam anno.

Csak akkro sírt ha baja volt tényleg, és lehetett tudni,hogy vagy kaka van, vagy éhes vagy álmos vagy unatkozik.

Szóval én úgy gondolom,hogy kb fél éves koráig a második babának (aki januárban fog megszületni) könnyű dolgom lesz, inkább onnantól kezdve tartok a dolgoktól, amikor már keveset fog aludni napközben és sokat lesz ébren,esetleg elkezdődik a hozzátáplálás, stb..

2011. okt. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Igen lehet, bár ha visszaemlkészem az én fiam kb. 2 óránként szopizott és volt, hogy majdnem egy órán át cicin volt. Hát ha ilyen lenne a következő gyermek, akkor mit csinál ilyen sok idő alatt nagyobb.
2011. okt. 24. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!