Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 éves kislányom imádja az...

2 éves kislányom imádja az állatokat! szeretnénk neki valami kis kedvencet szerezni de nem tudom, hogy mi az ami megfelelne ebben a korban. Hörcsögöt már kapott. Hát nem kiméli. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem még ne vegyél neki semmit sem majd akkor ha képes lesz felfogni/megérteni h az állatok nem játékszerek !!!

mert mint írtad nem kíméli a hörit sem :-(


vegyél neki állatos ágyneműt könyvet mesét plüsst pólót

vidd állatkertbe állatparkba vadasparkba nézzetek állatos filmeket mesefilmeket ismeretterjesztőset


állatot tartani felelősség és nem játékszer

2011. máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kisnita ***** válasza:
73%

Családi kutyát, de csak akkor ha van rá időd és felelősségteljes vagy. Azért ne vedd meg, hogy a gyereknek legyen játszótársa, akkor inkább plüsst. Egy két éves nem fogja gondozni, neked kell és ez erőfeszítésekkel jár. De szerintem megéri. :)

Nekünk Havanese van, direkt ezt a fajtát választottunk mert gyerekkedvelő, intelligens, könnyen tanul és még szép is. A Cavelier is szóba jött, de inkább a Havanese mellett döntöttünk.

Én egyébként sem tudok kutya nélkül élni, imádom. A fiam is nagyon szereti. Lehet hülyén hangzik, de sokszor olyanok mint a testvérek:D Nagyon szeretik egymást, védik egymást, együtt játszanak. No meg néha "összevesznek" mikor a Susu elvesz egy plüsst a fiamnak egyből az kell és letámadja a kutyát, hogy elvegye tőle:D Szépek nagyon.

Szerintem fontos, hogy a gyerekek korán megtapasztalják, hogy milyen egy állattal együtt élni, gondoskodni róla, fegyelemre, türelemre tanítja őket.

A főnöknek mindig neked kell lenni úgy a gyereked főnökének mint a kutyádénak, ez nagyon fontos. Mindenképpen meg kell tanítani a gyereket, hogy hogy kell bánni egy kutyával, hogy ne legyen baleset. A kutyatámadásokról nem a kutyák (kutyafajták) tehetnek hanem a gazdák akik felügyelet nélkül hagyják a gyereket a kutyával. Az én kutyám 4 kg, de nem hagyom SOHA egyedül a gyerekkel, akkor lehetnek egy légtérben ha én vagy a párom ott vagyunk. Egy kistestű kutya is okozhat sérülést a gyereknek. Ez fordítva is igaz, ezért hangsúlyozom, hogy elsősorban a gyereket kell tanítani aztán a kutyát.

Oda kell figyelni, de megéri mert sokkal több a pozitívum mint a negatívum.

22 hónapos kisfiú anyukája

2011. máj. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel értek maximálisan egyet!

Kapjon plüssöt, élőt ne! 2 éves gyerek nem tud felelősségteljesen gondoskodni egy állatról, az élő állat pedig nem játékszer!!!

2011. máj. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az jutott eszembe, hogy vannak olyan elemes plüss kutyák-macskák, amik időnként "magyaráznak", hogy ez vagy az a baja, éhes, stb. Sajnos nem tudom, hol lehet kapni, de olyasmi jó lenne neki.

Igazit én sem vennék. Unokaöcsém első állata egy béka volt :), de 7 évesen.

2011. máj. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Add oda valakinek az a hörcsögöt,ne kínozzátok csórót!:(((

Vidd gyakran állatkerbe,de állatot semmiképp ne vegyél neki.Mert az is úgy fog járni,mint a hörcsög:(((

Én állatvédő vagyok és nagyon szomorúan látom,hogy a szülők megvesznek mindenféle állatot a gyerkőcnek,úgy,mint egy játékot...

Utána persze,mikor baj van vele,beteg lesz,vagy ne adj isten ráunnak,akkor meg kidobják...

Mivel egy ilyen kicsi gyerek még nem tudja kezelni az állatokat és nem tudja,hogy mi a felelőség,így gyakran sajnos az is előfordul,hogy a gyerek halálra kínozza az állatot,persze nem direkt!!!De ez a szülő hibája is!

2011. máj. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Plüss, és állatkerti simogató.

Egy ekkora gyereknek az élő állat is játék, és mivel nincs tisztában az erejével, bántja a kedvencét.


Családi kutya, ha vállalod a gondozását, labi, retriever, de máshoz még kicsi.

Nálunk kerti macskák vannak, hát ahogy meghallják a fiam hangját menekülnek a környékről!!!!

Dobbantásból ráugrott az egyikre pl, csoda, h túlélte a macs, pedig csak meg akarta szeretgetni.

2011. máj. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen állatot ne vegyetek! Hiszen Te írod, hogy a hörit sem kíméli!!!

Kutya, macska még véletlenül se jusson eszedbe, mert ha a gyereket megszadizza, bizony egy kiskutya vagy kismacska "megtorolja" pusztán önvédelemből. Akkor mit csinálsz? Szegény állat megy a menhelyre?

"Szerezni"? Tenyésztőtől venni esetleg... Majd néhány év múlva. Veszel egy cuki yorkit (pl) egy szaporítótól, aztán szétmarja a gyereked, mert ideggyenge. Nagyon-nagyon utána kell nézni, hogy honnan veszel állatot.

2011. máj. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A kislányunk 2,5 éves. Van kutyánk, cicánk, és most van négy kéthetes pici cicánk is. A kutya közepes méretű keverék, kb egyidős a lányunkkal. Az anyacica 1 éves.

A lánykám is nagyon szereti az állatokat, az első percétől arra tanítom, hogy szeretettel, gyengéden, és kedvesen bánjon velük. Egy évesen ő is rá akart ülni a cicára, de ezért büntetést kapott, hamar megtanulta, hogy ezt nem lehet. A mai napig szemmel tartjuk folyamatosan ha az állatokkal van, sosem bántja őket, nincs felesleges dögönyözés, szadizás. A pici cicákat is megszeretgetjük naponta többször. Az állat a gyereknek csak úgy való, ha a vele töltött időt folyamatosan felügyeled, és tanítod a gyereket a gondozására, és hogy hogyan kell vele bánni. Sosem szabad hagyni, hogy a kisállat szenvedjen. Ha a hörcsögöt "nem kíméli", akkor még van mit javítani az állatszeretetén! Szerintem előbb tanítsd meg neki, hogyan kell azt a kis állatkát szeretni, gondozni okosan, kíméletesen, és ha már jobban megy akkor gondolkodhattok esetleg egy kiskutyán.

2011. máj. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!Arra jutottam,hogy nem kell neki még állat. A hörcsögöt meg messziről csodálhatja.
2011. máj. 22. 10:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Talán az én felfogásom fura, de én úgy gondolom, nyugodtan vehetsz neki egy kiskutyát (macskát ilyen idősen neki, a kutyák masszívabbak). Viszont tény, hogy neked kell majd törődnöd az állattal - ő játszhat vele, de csakis akkor, ha te is a közelben vagy, hogy óvhasd mind a gyereket, mind a kutyát.

Hiszek a tapasztalatból tanulni elvében, és hogy máshogy tanulhatná meg leginkább egy gyerek azt, hogy az állatok tartása felelősséggel jár, ha nem látja és tapasztalja? (Plusz, ha minél fiatalabb korában megismerkedik az állatokkal testközelből, mikor még kifejlődés alatt áll az immunrendszere, kisebb az esélye arra, hogy később allergiás legyen rá.)

A kicsik ilyenkor még imádják az állatokat és nagyon szeretnek segíteni anyának - közös programmá válhat a kutyus etetése, fürdetése, és ha mindezekhez már most hozzászokik, akkor később is ugyanilyen szívesen fogja csinálni - amire például annak a gyereknek, aki 7-8 évesen kap kutyát, már nincs esélye (mármint ezen programokhoz), hiszen akkor már ott a suli, a leckék, és egyebek. Ha azonban most, még picúrként megszokja, hogy ez is hozzátartozik a napi menetrendhez, akkor a továbbiakban is kötelező elfoglaltságként kezeli.

2011. máj. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!