Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a túlzott féltést?

Figyelt kérdés

2 éves a kislányom, és szinte már beteges módon félek attól, hogy valami baja történik. Annyi rémes esetet hallani, amikor mindenféle balesetben kicsik halnak vagy sérülnek meg, és szinte már pánikroham-szerűség tör rá, ha eszembe jut az ilyesmi, és hogy a babámmal is megtörténhet. Hogyan kezeljem ezt?

29/apuka


2011. máj. 23. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Bízz benne, magadban, élj az adott napnak, percnek, ne a jövőre gondolj.
2011. máj. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem négy gyermekem van, de néha én is így érzek. Érdekes, hogy most a legkisebbnél a legerősebb ez az érzés, pedig már "rutinos" vagyok. Azt hiszem, ettől csak jobban vigyázunk rájuk. Persze baj, mindig történhet, bármennyire vigyáz is az ember. Ha engeded őt játszani és ez a féltés annyiban nyilvánul meg, hogy belesajog a szíved, akkor nincs baj. Ám ha eltiltod olyasmitől amiket korából adódóan már lazán tudna, akkor érdemes felkeresni egy pszichológust. Szerintem nem erről van szó. Valóban sok szörnyűséget hallani és ezek hatására én is szorosabban ölelek és éberebben figyelek.
2011. máj. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A híradót nem érdemes már nézni, tele van szörnyűséggel. Talán jobb lenne, ha ilyen híreket nem hallgatnál, olvasnál. Érdekes, én terhesen voltam ennyire érzékeny. :)
2011. máj. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha a híreket figyelmen kívül is hagyom, a saját környezetemben is van példa, nem is egy. Az egyiknek a 10 éves fiát ütötte el egy autó a járdán, és még csak hibás sem volt. Megcsúszott a vizes úton, nem tehetett semmit. Hogyan lehetne feldolgozni úgy az esetet, ha még csak hibás sem volt senki, csak egy újabb értelmetlen baleset történt? És itt a bizalom mit sem ér, hiszen senki sem számít egy ilyen elkerülhetetlen balesetre. Nem tiltom, nem fogom a széltől is óvni, de bennem van, hogy mi van, ha jön a telefon, vagy csengetnek a rendőrök.

Pokoli érzés, sokszor a párommal kapcsolatban is előjön. Nagyon fontosak nekem, és nem tudom elképzelni, mihez kezdenék, ha bajuk esne.

2011. máj. 24. 09:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok sajnos, ezért nem nézek már híradót sem. Nagyon aggódom, ha nem velem vannak a gyerekek vagy a párom nem jön meg időben.


Amúgy nagyon irigylem a feleséged!!! :))

Az én párom pont lesz@rja, hogy mi van velem, velünk, pedig állítása szerint szeret minket.

Pl. 41 hetes terhes voltam az elsővel szilveszterkor és ő olyan részeg volt, hogy végigaludta a kocsiban az 50 km-es utat éjszaka, amíg én a -10 fokos, jeges, ködös hegyi úton vezettem :(

2011. máj. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!