Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan fogalmaztátok meg a...

Hogyan fogalmaztátok meg a kérelmet a GYES lemondásáról?

Figyelt kérdés

Munkába állás miatt, pontosabban a szabadság megkezdése miatt.

Köszi.


2011. máj. 25. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam, hogy a szabadság alatt még mehet a gyes. Vagy rosszul tudom?


Amúgy elég egyszerű a megfogalmazás: Tisztelt OEP! Ezúton tájékoztatom, hogy 2011. július 31-től a GYES-ről lemondok, munkába állás miatt. Tisztelettel:XY.

2011. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem jár, mert többet dolgozok heti 30 óránál... :(
2011. máj. 25. 13:54
 3/14 anonim ***** válasza:
Az ok, hogy a gyest vissza kell mondani, ha többet dolgozol heti 30 óránál, de amig telik a fizetett szabid, addig még maradhatsz gyes-en, nem?
2011. máj. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Most kicsit elbizonytalanítottál. :)

Ha kezdem a szabim, akkor már fizetést is kapok. És egyszerre nem kaphatom ezt is azt is.

Pedig még úgy jöttem el, h milyen jó lesz nekem, mert mialatt szabin leszek, kétfelől is kapok pénzt.

Én így tudom, h így működik...

2011. máj. 25. 14:08
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát nem tom, én itt olvastam... de mindjárt jobban utánajárok, mert engem is érint hamarosan a téma...


[link]

2011. máj. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A szabadságon töltött idő rendes munkának számít, tehát ha heti 30 óránál több, akkor nem jár gyes. A nyilatkozatba nem kell semmi extra, csak hogy melyik naptól (és miért) mondasz le róla+adatok.
2011. máj. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy mégsem lehet gyes alatt kivenni a felgyűlt szabikat? Találtam róla egy fórumot :


[link]


Ez csak azért gáz, mert én is így akartam. Decemberben jár le a gyesem, és a gyerek szeptembertől megy bölcsibe. (majdnem 3 évesen). És nekem milyen jó lett volna, ha a szabimat szeptember-októberben kivehettem volna, és decembertől már dolgozhattam volna :(((

2011. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
hát én, 2010. júni, júliban voltam szabin, gyed lejárta után és kaptam a gyest mellette(nem mondtam le), napi 8 órával számolva...(nem szólt az államkincstár, se senki,hogy nem lehet)
2011. máj. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Köszi utolsó válaszoló! Hát valami ilyesmit hallottam én is, hogy ezt lehet nyugodtan, szóval hogy a szabikat ki lehet venni a gyes alatt is, és két helyről kapod a járandóságot :)
2011. máj. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nekem egyértelműen azt mondták a m.helyen, h nem lehet gyes alatt szabin is lenni. :(
2011. máj. 31. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!