Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azt tudom hogy a gyermeknek 3...

Azt tudom hogy a gyermeknek 3 éves koráig lehet s kell apát megnevezni de ha nm akarja az anya a tényleges apát megnevezni vajon a mostani élettársát is megnevezheti?

Figyelt kérdés
sürgögös lenne a válasz elöre is kösz
2011. jún. 2. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha az az élettárs beleegyezik, akkor igen. Ilyenkor az élettárs gyakorlatilag örökbefogadja a gyereket.
2011. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Ez viszont nagy felelősség az élettársnak: ha szétmentek, neki akkor is fizetnie kell gyerektartást, stb. Úgyhogy jól át kell gondolnia, legyen tisztában minden kötelezettséggel. Ez nem annyiról szól, hogy az ő nevét viseli.
2011. jún. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Hát csak ha tesz egy apai elismerő nyilatkozatot, és az tényleg komoly felelősséggel jár.

Egyéb iránt 3 éves korig ha a gyámhivatal nevez ki apát, azt nem létező személyekkel teszik, semmiképp nem élettárs, volt élettárs stb nevével, általában a nagyapa családi nevét kapja talán, ha nincs jobb.

2011. jún. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Hogy fizet, az egy dolog, viszont a felelősséget hangsúlyoznám én is ki, mert akkor szerintem, ha elvállalja, akkor tényleg apja kell legyen. Ilyen élettársi, tudom, nem tudom, ki az apja történetnél viszont már alapból elégé bizonytalan annak a szegény gyereknek a sorsa... :(
2011. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
van egy ismerosom neki is kepzelt apa van beirva az anyakonyvi kivonatan
2011. jún. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogy értitek, hogy 3 éves koráig? Akkor a születési anyakönyvi kivonatba milyen név kerül? Már ott is meg kell nevezni az apát, nem?

Egyébként ha az élettársad vállalja, akkor az ő neve szerepelhet, de ha férjnél vagy, akkor a gyerek apjának automatikusan őt tekintik (én így tudom).

Képzelt nevet akkor szoktak beírni, ha ismeretlen az apa személye. Ekkor be lehet írni pl. az anya édesapjának a nevét is.

2011. jún. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ahogy leírták az előttem válaszolók, lehet de akkor alá kell írnia és az elég nagy felelősség.

különben nem létező nevet kell beírni

2011. jún. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!