Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van még rajtam kívül valaki...

Kisnita kérdése:

Van még rajtam kívül valaki aki nem kapta meg a GYES-t? Nektek mivel indokolták?

Figyelt kérdés

Két órát várakoztam ma a MÁK-ban mert nem kaptam meg a GYES-t. Azt mondta az ügyintéző, hogy nem vagyok jogosult a GYES-re mert nem küldtem nekik vissza a keresőtevékenységről szóló nyilatkozatot. Azt mondta márciusban is és májusban is kiküldték igaz márciusban csak sima levélként. Én márciusban semmit sem kaptam, májusban kaptam egy nyilatkozatot és egy levelet, hogy 5 napon belül küldjem nekik vissza kitöltve. Kitöltöttem és másnap elsőbbségi ajánlottan fel is adtam. De ő azt állította nem kapták meg és kitöltetett velem még egy nyilatkozatot. Megkerestem az osztályvezetőt, ő visszakereste a nyilatkozatokat és megtalálta az enyémet is. Azt állította, hogy 30.-án kapták meg a levelemet és azért nem utaltak nekem mert ők már 25.-én elutalták mindenkinek. De én ezt nem hiszem el!! Minden hónapban 1.-én utalnak, a honlapjukon is ez a dátum van megadva, akkor utalnak 2.-án ha hétvégére vagy ünnepnapra esik 1.-e, de 25.-én soha nem utalnak. Azt sem hiszem el, hogy 30.-án kapták meg a nyilatkozatomat mert én már másnap fel is adtam ahogy megkaptam. De ha 30.-án kapták meg akkor is ültek rajta két napot 1.-éig... Hiába kértem, hogy adják oda a pénzt mert nagy szükségem van rá nem adták, azt mondták csak jövőhéten csütörtökön tudnak utalni az az legközelebb 2 hét múlva hétfőn lesz a számlámon. De az nem érdekli őket, hogy addig nincs pénzem. Az osztályvezető azt mondta, hogy erről nem ők tehetnek hanem én. Eszem meg áll rajtuk:S

Más is járt így vagy csak velem szórakoznak?


2011. jún. 3. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg, nem 25. én utalnak, hanem ilyenkor van havi zárás. És ami akkor bekerül a gépbe azt utalják el elsején, szerintem máskor rögtön küld vissza az ilyen leveleket.És ne aggódj szokott lenni egyszer egy hóközi utalás, kB hónap közepe fele megkapod az e havit.
2011. jún. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

ez már a sokadik ilyen reklamáció itt a gyk-n.


Az nem tűnt fel nektek, hogy mindenkinek kell nyilatkozni, csak nektek nem (mert nem kaptál levelet)?


Úgy bírom, mikor a saját hibájából (ha nem is látja be), az ügyintézőt hibáztatja, aki csak a törvény szövegét tartja be.


Mint tudjuk a törvény nem ismerése nem mentesít minket alóla.


Ha belegondolok, hogy ilyen nemtörődöm anyukák nevelik a jövő nemzedékét....

2011. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Most is rögtön visszaküldtem. Délután kettőkor hozta a postás és másnak reggel 8-kor már a postán volt a kitöltött nyilatkozat. Megkerestem a feladóvevényt és május 19.-én csütörtökön adtam fel ajánlottam és kértem rá elsőbbségit is. Az az pénteken már ott kellett volna, hogy legyen, erre az osztályvezető benyögi, hogy csak 30.-án kapták meg. :S Azt mondták náluk minden héten csütörtökön van utalás ezért jövőhét csütörtökön utalni fognak nekem is. Így is úgy is hazudik mert azt mondja 25.-én utaltak és május 25.-e szerda volt...
2011. jún. 3. 15:35
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves második! Már honnan a búbánatból tűnt volna fel nekem, hogy nyilatkozni kell ha nem kaptam erről semmit??? Májusban kaptam róla papírt amit másnap vissza is küldtem. Na nehogy már még én legyek a bűnös azért mert ezek meresztik a p.csájukat az irodában és össze-vissza hazudoznak nekem! Én bizonyítani tudom a feladóvevénnyel, hogy mikor adtam fel, de ők nem tudják bizonyítani, hogy mikor kapták meg, azt mondanak amit akarnak.
2011. jún. 3. 15:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kérdező a hibás.

Fantasztikus rendszer..először azt mondják nem kapták meg, utána meg ott van és még a kérdezőt okoljátok, aki szakszerűen járt el? Hagyjuk már ezt..

2011. jún. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Ezen kár már aggódni.

Egyébként nekik(MÁK) legalább 3 nap mire beiktatnak egy papírt és ügyintézőhöz kerül és minden héten szerdán van utalás(nekem is szerdán utalták a családi különbözetem)

Kénytelen vagy várni.

2011. jún. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

En meg egy hivatalos panaszlevellel megprobalkoznek.

De ott ird meg elottuk.

Nem tudom, hogy erne-e valamit, mert itt a MAKrol van szo, de en voltam mar hasonlo szituacioban ketszer is es mindketszer bejott ez.

Foiskola alatt diakmunkaskent dolgoztam, egyedul tartottam fel egy lakast es kompletten magamat, ami nem volt egyszeru nappali tagozat mellett. Vert izzadtam szo szerint. Soha nem volt semmi megtakaritasom. Es siman eljatszotta a szovetkezet egyik honapban, hogy "Hiba volt a rendszerben, nem utaltunk, bocs, a tulajdonos kulfoldon van harom hetig, csak o tud utalni, igy varnod kell".

Nagyon pipa voltam, mert 4 nap mulva fizetnem kellett a lakast, raadasul nyilvan nem akartam ehezni harom hetig azert, mert ok hibaztak (nem keves penzrol volt szo, jol kerestem, nem tudtam volna kolcsonkerni annyit, amennyi kellett volna). Masfel napig vitatkoztunk ossze-vissza, vegul ott elottuk kezdtem el irni a panaszlevelet, felhangosan fogalmaztam es kozben jegyzeteltem a felugyeleti szervek elerhetoseget. Mar nem kellett befejeznem, elnezest kertek, megkertek, hogy menjek haza. Masnap reggel 7kor megerkezett az utalas csodalatos modon.


A masodik eset a munkahelyemnel volt, kulfoldi munkaltatom volt, ide utaltak a gyedemet, egyik honapban nem kuldtek. Kitalaltak, hogy nem vagyok jogosult. Menjek be megbeszelni szemelyesen, ha szerintem az vagyok. Nem, nem kertek nagyot, csak 1500 km-t kellett volna hirtelen utaznom draga repjeggyel ket gyerekkel az 5 perces beszelgetes miatt. Vegul addig telefonalgattam, hogy eloszedtek a konyveloceguket es elhittek ok is, hogy jogosult vagyok. De kitalaltak, hogy ho kozi utalas nincs, csak ho vegi. Magyarul varjak egy honapot es akkor egyszerre ket havit kapok.

Nekem nem fert bele, igy megkertem oket, hogy adjak meg legyenek szivesek a referencia szamukat, mert beszelni fogok a dologrol valakivel, ott van ugyanis munkaugyi jogvedelem miatt hivhato ingyenes vonal. Bator voltam, mert tudtam, hogy nem akarok mar oda visszamenni dolgozni. Vegulis oket is meg lehetett igy gyozni es utaltak 2 nap mulva.


De!

Mint irtam ezek privat cegek voltak. A MAK-ot kivel fenyegeted meg? Maximum azzal, hogy szolsz a Fokusznak.

Vagy nem tudom, hogy mit lehetne tenni.

Tudom, hogy milyen rossz a helyzet, de meg azert is necces a dolog, mert hetvege jon. Ha hetfon bemesz es jutsz is veluk valamire, akkor is mit ersz vele? Egy napot? Mert akkor kedden utalnak es nem szerdan... Sokkal korabban nem kapod meg. Nem tudom.

2011. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Annál a postahivatalnál kell érdeklődni, akik kiviszik a levelet, hogy ténylegesen mikor kézbesítették. Ha ajánlott volt azt alá is kellett írni, szóval nyoma van.


A másik pedig, hogy napi sok száz levél közül ki tudja, mikor került sorra a tied, lehet tényleg 30-án olvasták el. Hosszú az átfutási idő.

2011. jún. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az ügyintéző srác telefonálgatott össze-vissza mikor bementem reklamálni és el is szólta magát mikor a kollégájával beszélt telefonon. Azt mondta szó szerint, hogy ők b@szták el mert az első levelet simán küldték ki márciusban ezért sokan nem kapták meg (én sem) a második levelet meg már későn küldték ki (tértivevénnyel) ezért mikor a sok nyilatkozat beérkezett nekik nem tudták egyszerre mindet feldolgozni.

De más lett volna nekem is ha azzal fogadnak, hogy ne haragudjon mi hibáztunk mert ez és ez történt mint így, hogy első körben hazudtak mert letagadták, hogy megkapták a levelem, utána meg még nekem támadtak, hogy én vagyok a hibás. Ja és az osztályvezető hölgy beszólt egy ilyet is, hogy biztos van más bevételi forrásom is nem csak a GYES. Már honnan lenne mikor most nyilatkoztam le, hogy nem folytatok keresőtevékenységet?!?

2011. jún. 4. 07:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Velem 2 hónapja szórakozik a MÁK az egyik megyében már nem vagyok a másikban még nem,és nem is kapok gyest se családit amíg nem iktatnak,be.Teszem hozzá több mint egy hónapjuk volt beiktatni,ami kb 15 perces munka lenne,az egyik ismerősöm szerint,aki hasonló ügyekkel foglalkozik.

Most várok,hogy vajon mikor lesz pénzünk.Ja és 3 gyereket nevelünk.

2011. jún. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!