Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik ilyen? A férjemet...

Létezik ilyen? A férjemet ijesztgetik a női munkatársai, hogy a tengerimalactól halva fog születni a baba!

Figyelt kérdés
Valaki mesélte neki,hogy halva született a baba,mert nyuszit tartottak.Én még ilyet nem hallottam,a védőnő is azt mondta,nincs veszély a malackáktól.A toxoplazmán is tuti átestem,mivel falun nőttem fel állatok között.De a férjem nagyon aggódik.
2009. márc. 19. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Én se hallottam még erről. Ha annyira aggódik, beszéld meg vele, hogy amíg terhes vagy csak ő tisztítsa az almot, talán akkor megnyugszik. Sose értettem az ilyen "okos nőket" mint a kolleganők, mér jó ez?
2009. márc. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

11 hetes leszek,4 éve van malacka és takarítottam én is folyamatosan őket.Mult héten voltam uh-n és minden rendben volt.De takarítás után alaposan kezet mosok.

Én úgy tudtam csak a macska veszélyes,meg a papagáj.

2009. márc. 19. 10:33
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Bizonyos veszélyt jelentenek,de ezt már hallottam teknősről is, hogy sok fertőzést hordozhat. Szerintem most te ne nagyon érintkezz vele. Akkor nem hinném, hogy bajod lesz.
2009. márc. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Én a birkát hallottam még. Ezt az alom takarítást csak azért vetettem fel, hogy megnyugodjon. A különböző betegségeket nem maguk az állatok terjesztik, hanem a székletükkel fertőzhetnek. Ha megkéred, hogy ő takarítsa őket biztos örülni fog, látja, hogy Te is nagyon komolyan veszed ezt a "problémát". Annak idején nekem is cirkuszoltak, hogy mér én látom el az állatokat (kutya, papagáj, teknős, tengerimalac és a férjeméknél macska, ez mind panelban és egészséges gyerekem lett, úgy hogy a kutya és a macska velem aludt az ágyban)
2009. márc. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Ja, csakis szerencsétlen nyúl miatt született halva a baba...

Elvileg adhat át, vagy hordozhat az állat olyan kórokozót, ami okoz ilyet, de ez igen-igen ritka, ettől értelmetlen félni.

2009. márc. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm szépen a válaszokat!Hasznosnak értékeltem mindet,csak sajna valakinek szúrja a szemét.
2009. márc. 19. 11:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Napok óta ezzel szórakozik valaki,hogy minden választ lepontoz... Ennyi legyen a legnagyobb öröme!


Amúgy nekem mongol ugró egereim vannak,és miután egyedül vagyok mindig én takarítom őket. Annyi,hogy amikor terhes voltam gumikesztyűt húztam és aztán jó alaposan megmostam a kezem. A kisfiam 5,5 hónapos,és makk egészséges!!!! Ha már régóta megvan a malacka,nem okozhat gondot. Új állatot nem ajánlatos a terhesség ideje alatt beszerezni.

Boldog babavárást!! :)

2009. márc. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A a higiénés szabályokat betartod (kézmosás, stb), akkor nem lehet gond.

Nekem egy csoporttársam azon volt elképedve, hogy miért tartottam meg a kutyát, amikor kiderült, hogy tehes vagyok, minek kellett nekem a kutya még a gyerek mellett. Amúgy neki is van gyereke. Hát mondom a kutya már előbb megvolt, és szeretjük, talán tettem volna utáca? Ilyetszól, hát ki kellett volna lőni azt a büdös dögöt. Na azóta én nem beszélek ezzel a csajjal.

2009. márc. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nektek is köszi!:-)

Hát ha nekem is így ilyen hangnemben mondaná valaki,hogy távolítsuk el az állatot,na azzal én sem beszélnék soha többet.

2009. márc. 19. 11:53
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 14 évesen volt toxoplazmózisom a tengerimalacomtól, mert megpusziltam. Elég durván folyt le nálam ez a betegség. Viszont aki már átesett rajta az védett marad, úgyhogy nyugi. :)

Ha bizonytalan vagy kérj egy vizsgálatot a nődokidtól, vértétellel lehet ilyet megállapítani.

2009. márc. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!