Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért fogadsz takarítónőt?

Miért fogadsz takarítónőt?

Figyelt kérdés
Miért van ha gyesen vagy, takarítónőd? Mennyi a havi bevételetek, hogy ki tudjátok fizetni?
2011. jún. 6. 15:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
54%

Anyukám 5 gyerek mellé fogadott takarítónőt, amit teljesen megértek!(legkisebb újszülött, aztán 7, 9, 12 és 14 évesek voltunk)

Nekem 7,5 hós a fiam, ha valami olyat szeretnék csinálni, amit nem tudok mellette, akkor megkérem a húgom, vagy anyukám, hogy jöjjön át.Nagy segítség!

Amikor több gyerekünk lesz, és megtehetjük, szerintem hívunk majd takarítót, semmi rossz sincs abban!

2011. jún. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
38%
Hozzank azert jar, mert baromi nagy a haz es nem birtam egyedul, egyebkent 4 honapos a baba. Nagyon nagy segitseg, csak azt sajnalom, hogy csak hetente egyszer jon es egesz nap itt van. Nem olcso mulatsag, legalabb is itt pesten nem az. Probalok felmosni en is, amint tehetem, eleg sok van. Nem lustasag kerdese, hanem ido kell hozza. En nem hagyom sirni a picit, o az elso es pont. Ha sir, folveszem, jatszom vele.
2011. jún. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
32%
Azért, amiért az ételt rendelem, és nem én főzöm meg, időt spórolok. Nem írnám le a havi bevételünket, megengedhetjük magunknak és kész.
2011. jún. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
55%
Azért fogadok takarítónőt, mert sajnos minden áldott nap főznöm kell (nagyon szigorú diéta miatt), mire az kész van, meg rendbe rakom a konyhát stb, örülök, ha utána tudok a 2 gyerekemmel lenni. Egyszer jön egy héten, akkor kitakarít rendesen, de így is 2 naponta porszívózok. Meg még a mosás (egy héten 6 nap), meg a vasalás. Örülök, hogy valaki segít egy kicsit. Én is jól járok, neki is van egy kis kiegészítése.
2011. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
55%

Előző vagyok, a havi bevételem természetesen nem írom le, de óránként 500 Ft-ot kér a takarítónő, és 5-6 órát marad.

Más ennek a többszörösét költi cigire meg ki tudja mire... Nekem meg óriási segítség.

2011. jún. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Megertem, ha valaki takaritonot fogad, de azzal most megleptek, hogy azert, hogy a gyerekkel tobb idot tolthessetek.

Biztosan bennem van a hiba, de amikor honapok/evek ota a nap minden perceben a gyerekkel vagytok, akkor tenyleg hianyzik meg az a heti x ora is, amit a takaritasra szannatok (es mondjuk addig apuka aktivalja magat a gyerekek teren)?

Nem kotekedes, hanem oszinten kerdezem, ne ertsetek felre.

Mertha meg azt mondjatok, hogy jo, hogy nem kell takaritani, mert igy a gyerek(ek) alvasi idejet magatokra tudjatok forditani, vagy a ferjetekre, vagy tanulasra, vagy barmire es nem megy el a takaritasra, akkor azt teljesen megertem elsore is. Dehogy ez a gyerektol elvett ido lenne, ami meg feltetlenul szukseges???


Nekem a takaritas testmozgas es gondolkodasi ido. Amikor csendben lehetek es elmelyedek a gondolataimban, kozben jol kimozgom magam, mindent gyorsan, lenduletesen csinalok, a vegen pedig a frissen kisuvickolt furdokadban is eltoltok 20 percet halk zenevel. Nekem ez tok jo.

120 nm-es a haz, plusz van kert is, az is az enyem. Ket gyerek van. Nem sirok miatta, mert szeretem.

A ferjemtol sajnalom az idot elvenni emiatt, igy azt csinalom, hogy a foldszintet (ott vagyunk szinte mindig, csak aludni jarunk fel) kitakaritom reggel 1 ora alatt minden nap, amikor meg csak egy gyerek van ebren.

A komplett hazat es kertet pedig heti egyszer, a pentek a fix nap. Vagy a ferjem munkaba menet elviszi ilyenkor a ket gyereket a nagyikhoz, vagy pedig a nagyi jon le es vigyaz rajuk, en meg kb reggeltol keso delutanig takaritok, kozben fozok masnapra is, hogy a szombat teljes egeszeben a csalade lehessen es ne kelljen a fozesre pazarolni az idot.

De mondom, engem kifejezetten kikapcsol ez a fizikai megterheles es magany. :-)

2011. jún. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ha megtehetném,én is fogadnék takarítónőt!Sajnos ez luxus lenne,de én bizony nem a életem legfőbb elfoglaltságának tartom a takarítást,vasalást stb(ami egy mókuskerék,két fiúcska mellett)ha módomban állna, bizony szívesen átadnám valakinek akit viszont megfizetnék érte!Egyébként nem azért vagyok gyesen hogy takarítsak,hanem hogy gyereket neveljek!Takarítani,főzni,mosni,vasalni munka mellett is kell!Én csendben _"irigyelem_"akinek van,viszont babyszittert soha nem fogadnék,a babákkal való teendőket,játék,taknyos orrocska,első felállás bármi ,nem adnám semmiért :) !!! egy majdnem 3 éves,és egy 7 hónapos kisfiúk anyukája
2011. jún. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nekem is van takarítónőm meg béby sziterem is mert napi 8 órát dolgozom,és igaz anyám a szomszédba lakik de eggyiket sem csinálta nálam (főleg a takarítás).Már 3 éves a lányom és ez 3 hónapos korától van így.Hogy mennyi a bevétel....na azt nem fogom elárulni.
2011. jún. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
67%
Nekem nincs takarítónőm, pedig megtehetném én is, mert jó az anyagi helyzetünk. A párom külföldön dolgozik, én egyedül vagyok rokonság nélkül itthon a bölcsis korú kislányommal, levelezőn tanulok, és mellette millió egy dolgot csinálok. Ha hivatalos ügyeket kell intézni, akkor elhívom valamelyik rokont, de akkor ők vagy egész napra itt vannak, vagy elviszik a lányom, és ő van oda 1-2 napig. Szerintem mi bizonyítékok vagyunk arra, hogy minden csak akarat kérdése, és az időt is be lehet osztani, csak okosan kell tenni azt.
2011. jún. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
18:16-os: igazad lehet. Ha nagyon akarnám, én is megoldanám valahogy még négy gyerek mellett is, max. sosem lenne egy szabad percem, nem tudnék eljárni kikapcsolódni, szépségszalonba, sportolni. Ez lenne, ha takarítani akarnék. De nem akarok. Így van takarítónőm, és mindenki boldog. :)
2011. jún. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!