Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nincs több ilyen ember?...

Miért nincs több ilyen ember? Egy kellemes tapasztalatot szeretnék leírni, a sok rossz után.

Figyelt kérdés

Ma levittem levegözni 9 hónapos lányomat a barátnömmel. Be volt borulva az ég, de azért sütött a nap, kellemes idö volt. Aztán hirtelen eleredt az esö, mintha dézsából öntötték volna. Szegény lányom torkaszakadtából üvöltött, próbáltam futni vele haza.

Az út szélén lelassított egy autó és egy szép fiatal hölgy megkérdezte, hogy elvigyen-e minket. Elöször nem akartam elfogadni, láttam teljesen más irányba megy, miattunk ne tegyen kitéröt. De mondta, hogy szívesen elvisz, nehogy börig ázzon a baba. Így elfogadtam. Nagyon kedves volt, hazáig vitt, majd mikor kiszálltunk, megkérdeztem mennyivel tartozom. Azt mondta, semmivel, én is ugyanígy megtettem volna.

Ez nagyon jól esett, sosem tapasztaltam, hogy egy teljesen idegen ember ilyen rendes, jószívü legyen.

Titeket ért már pozitív élmény? A rosszat olyan sok helyen hallani, most írjátok a jót! Úgyis olyan ritka..


2011. jún. 6. 19:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is rögtön szóltam volna a férjemnek, hogy -állj! (Nálunk ő vezet) Már volt pár ilyen esetünk.
2011. jún. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Akkor ti is aranyosak vagytok:) Nagyon jó érzés, hogy vannak még akik odafigyelnek vadidegen embertársaikra is:)
2011. jún. 6. 19:44
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rendes volt tőle és le a kalappal,mert van még remény úgy tűnik :)
2011. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Én vidéken lakom, ahol óránként megy egy busz, ha lekésem gyalogolhatok 3 km-t. Tavaly télen, mikor még a kicsim 4 hónapos volt sétálnom kellett vele, mert nem akartam fagyoskodni a buszmegállóban. Engem is egy fiatal, kb. 25 év körüli aranyos hölgy vett fel, nehogy a babám megfázzon. Nem hazáig hozott, de csak kb. 500 m-t kellett sétálnom a picivel, akit éppen tanácsadásról vittem haza. Az autónk sajnos előtte levő nap bemondta az unalmast. Én is álltam már meg anyukának, aki babahordozóban vitte a kicsijét, amin még egy esővédő sem volt. De ő köszönés nélkül csak intett a kezével, hogy nem száll be.
2011. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Örülök hogy ilyen jó dolog történt veled. Sajnos velem ennyire pozitív dolog még nem történt főleg nem egy idegennel. Bocs hogy nem írtam jót, de egyszerűen elképedtem amit írtál, tudom hogy 19 év nem sok de ennyi idő alatt még csak hallani se nagyon hallottam hasonlót :(

19 /férfi

2011. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Van története is. Mikor fiatalok voltunk, kocsi nélkül, sokszor kellett sietni, nem volt busz, és ha a bicónk épp nem volt olyan állapotban, mentünk gyalog. Mindig volt egy jótét lélek, aki felvett egy idő után. Ekkor fogadtuk meg, ha "nagyok leszünk" és lesz kocsink, akkor mi is így teszünk. Múlt héten ketten mentünk, tele kocsival jöttünk, mert sokaknak elkél a segítség. Már úgysem sokáig vihetünk ennyi embert, nemsoká nálunk is bekerül a gyerekülés :P
2011. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%

Es volt ules is a kocsiban?

Tudom, furcsa egy felfogas, de velem mar tortent hasonlo, tehat felajanlottak a fuvar lehetoseget gyerekkel (kettovel voltam), de nem fogadtam el, mert nem volt bent autosules. Nem lett volna hosszu ut, kb 15 km, viszont foutvonalon. Nem mertem bevallalni.

Igaz, hogy en 5 perces varosi uton sem mernem...

2011. jún. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van hasonló történetem. Sétálni indultunk, városi kis mellékutcákban, tehát nem ismertem senkit a környéken. Szintén eleredt az eső, én meg csak álltam a babakocsival egy ház előtt. Egyszercsak kinyílik az ablak, és kiszól egy középkorú hölgy, hogy menjek a kapuhoz, a férje beenged, ne ázzak a kisbabával. Nekem is nagyon jól esett a kedvességük, ráadásul tök jót beszélgettünk.
2011. jún. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy vannak még ilyen emberek. :) Nekem is van történetem, bár nem hazavittek. 8. hónapomban jártam, amikor az autópályán baleset volt, így leszálltunk a buszról, és gyalog folytattuk az utat néhány utassal. 3 Km-ert kellett gyalogolni a következő megállóig. Egy fiatal lány, és a barátja pedig mellém csapódtak, és míg oda nem értünk a megállóba, végig mellettem jöttek, kérdezték mindig, hogy jól érzem-e magam. Akkor ott ez nagyon jól esett, én is csodálkoztam, hogy vannak még ilyen emberek. :)
2011. jún. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%

Kedves tőle, de tényleg.


Ennek ellenére én inkább rommá ázok a babámmal együtt, mint gyerekülés nélkül beüljek egy kocsiba.

Bp főútvonal mellett lakunk, egy métert sem tennék meg gyerekülés nélkül.

2011. jún. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!