Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináltál volna a helyembe...

Mit csináltál volna a helyemben? (játszóteres kiakasztó kérdés)

Figyelt kérdés

3 éves és 2 hónapos fiaimmal játszótereztünk körbekerített, padokkal teli parkkal körülvett játszón, ahol bent csak egy pad van, és egy csomó rugós, lovacskás, mérleghintás játék (kicsiknek tervezve, rá van írva, hogy max hány kilóig)A játszótér eléggé le van robbanva, a homokozó szélén a védőgumi totál lecsúszva, letépkedve, a hinták (2 kicsi, 2 nagy) közül 2 van csak meg, pörgettyű kapaszkodója meglzulva (gondolom lerángatva). Ülök a homokozóban a fiammal, pici alszik a kocsiban. Megjelenik 2 tinédzser lány, mindkettő veri a 70, de a nagyobb darab szerintem a 90 kilót is. Beleülnek a hintába (az egyik a lábközös fajta, annak a tetejére kellett tehénkedni), alig férnek be a lánctól, de azon vihorásznak. Elnézek másfele, magamban imádkozok, szakadna le a nagy valaguk alatt. Erre a nagyobbik ráül egy 4 gyereknek tervezett rugós mérleghintára, először középre, mondom marha jó, de talán ennyit bír még a rugója...de aztán az egyik pici ülésre, a szélére!!! a pluszjel egyik szárára, remélem el lehet képzelni. Az alja a földet nyomja már, ezalatt a drabáris tehén alatt. Ezen vihog. Elindultam felé, de mire odaértem a csaj elhúzott megint hintázni, oda nem követtem, mert felsírt a picur. Azért jó feltűnően megnéztem a feliratot hogy hány kilóig való. Visszamentem a fiaimhoz, játszottunk tovább. Azt néztem, miért nem mennek ki a parkba a csajok beszélgetni, tele van üres árnyékos paddal. Erre megintcsak a nehézsúlyú kisasszony a hintát feldobva a tartórúdra, körbetekerte kétszer fent, merthogy neki az alacsony!!!! Itt telt be a cukrom, odamentem és megkérdeztem, szerinte vajon erre való-e az alkalmatosság. Ő persze magyarázott, hogy meee mi baja lesz, meg majd kifizeti, megkérdeztem, hány éves. Elárulta, hogy ő már bizony 18. Gratuláltam neki érett viselkedéséért, illetve megkérdeztem, mikor kicsi volt (már ha volt valaha is kicsi, mostani méreteiből következtetve), tapasztalta-e, hogy 90 kilós tehenek a piciknek való játékokat teljesen tönrkrevágták, és a szülei ennek örültek-e, mert ha igen biztos nagyon büszkék lennének a kislányukra. Meg hogy megnézném én, hogy fizeti ki ezeket. Erre azt mondja: elkezdjem sorolni, ki hol dolgozik?? Nem tudtam mást tenni, mint pofánröhögni. Még az is érdekelte, hogy nekem tett-e valami rosszat, hogy most őt piszkálom, nem esett le neki, hogy 2 kicsi gyerekem valószínűleg a hozzá hasonló tirpákok miatt nem tudja használni a városi játszótereket...Végül addig osztottam, míg kifáradt onnan a barinőjével együtt, és egy kinti padon vihogtak tovább, vagy 10 percig még, ezután elmentek a buszmegálló felé.

Én azt hittem a nagyideg szétvág közben, titkon reméltem, hogy megteríthetem egy kicsit, bár szerintem ha a sejhaja alá kerülök meghalok. Jártatok már így? Megtennétek, hogy facebookon vagy iwiwen kiteszitek a kérdésemet linkelve, hadd botránkozzon meg minél több ember :) meg várok hasonló sztorikat, ki tudja, lehet eljut a köszönetem az illető hölgyhöz, csinált nekem egy jó napot. :S


2011. jún. 10. 16:37
1 2 3
 21/26 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
62%

Igazad van, iszonyat neveletlenek néhányan. Magyarázom én is a gyerekeknek, hogy buszon-villamoson szépen viselkedünk, nem üvöltözünk, nem töröljük a cipőnk talpát a plüss ülésbe. Felszállunk a villamosra, ott terpeszkedik néhány tini, mint a veszett bőgőmajmok üvöltenek, a lábuk fenn az ülésen.

De szóltam már rá két 1 év körüli kissrácra, mert folyamatosan röpködött a szájukból a g.ce meg a b.zi. Egy normális mondatot nem mondtak, én meg megkérdeztem, hogy az anyukájuk tudja-e hogy így beszélnek.

2011. jún. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
32%

Teljesen egyetértek veled és a reakcióddal.


"Az egész írásod tele van jelzőkkel,előitéletekkel,és agresszíóval!Példát kellmutatni a tiniknek,hamár a szülő nem tette!"


Nah hát az bizony szép lenne. Még én mutassak példát egy felelőtlen szülő neveletlen kölykének?

Bocsáss meg, de visszautasítom eme megtisztelő feladatot, mert pontosan az a szülő néz le engem, mert millióim helyett csak forintocskáim vannak.

Nem vagyok irigy, csak egyszerűen dühítenek az ilyen kiscsajok, és szívem szerint földbe döngölném mindegyik egóját, hogy megtanulják: nem ők sz@rták a spanyolviaszt. Meg is mondom, miért: mert azt látom, hogy nulla IQ-val indulnak neki a nagyvilágnak, azt hiszik, ők már tudnak mindent, és olyan szinten tojnak a körülöttük élők fejére, hogy az már röhej. Tisztelet a kivételnek persze, de sajnos a többség ilyen.

Viszont a másik variánst is vegyük figyelembe: a tinilány akkor is csak egy nagyszájú, kivagyi dög, ha lesz@rják a szülei, és akkor is, ha foglalkoznak vele.

Köszönöm, én nem óhajtom olyan játszótérre vinni a gyerekemet, ahol szanaszét dobált tamponokat, használt kotonokat és sutyiban félrészegen lehugyozott terhességi teszteket kell kerülgetnem a gyerkőcömmel. A játékok állapotáról, az összefirkált és összekarcolt hintákról, az ezer módon felvésett "Szeretlek Alekosz!"-ról és egyéb dolgokról nem is beszélve. Köszi, de nem. És nem számít, hány kilót nyomott az a nagyra nőtt tehén, mert nem a súlya által válik marhává, hanem a viselkedése miatt.


Plusz adalék a leírtakhoz: az én nagyapám minden nyári szünetben (mikor kicsi voltam) megfogta reggel a kezem, kézhez vette az olajos flakonját és a csavarkulcsait, és elindult velem a játszótérre. Amíg én hintáztam, vagy libikókáztam, ő komótosan nekilátott megolajozni a hintát, a falovak csavarjait, a libikókát, az elöregedett mászókán meghúzta a csavarokat... Lehet, hogy ennek köszönhető, lehet, hogy nem, de megtanultam megbecsülni a közösségi játékokat, és soha nem tettem kárt bennük, tiniként sem.


(Bocsánatot kérek, ha kissé durva volt a hangnem, amelyben fogalmaztam, nem szándékoztam senkit megsérteni, csak kissé ideges vagyok, teljesen más okból kifolyólag.)

2011. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
67%

Az egész írásod tele van jelzőkkel,előitéletekkel,és agresszíóval!Példát kellmutatni a tiniknek,hamár a szülő nem tette! írója vagyok!Kedves utolsó és Che Guevara leszármazottjai!Látod Neked is a példamutatáson alapul a mai hozzá állásod!Neked nagypapád volt a pozitív példa.A mai pénzhajhász világban ahol a gyereknevelés csak arról szól,hogy milyen cipőt,telefont vagy laptopot vegyek neked mert sosem foglalkozom veled leszarom szülővagyok mit vársz?Sajnos nagyon kevés a rendes család(szülő)ahol az emberi értékeket is megtanítják a gyerekeknek!Mit át a mai gyerek?Azért én visszakérdeznék Tőletek hiszen minden második anyuka beleírja a közlendőjébe,hogy"hú,de ideges vagyok!"A Ti gyermeketekből milyen tini lesz?Állandóan ideges és előitéletekkel teli?Minden második válaszban benne van legalább a tehén szó!!!Ez a pozitív hozzá állás és példamutatás?Én magam is az vékony anyukákhoz tartozom,de sosem a külső alapján itélkezem!Teljesen igazatok van abban ,hogy a játszótér a kicsiké és nem a kamaszoké,ebben nincs vita!De ne felejtsük már el honnan jöttünk!Mi nem voltunk kamaszok?Mégha nem is ilyenek,de Ti hol találkoztatok a barátokkal?Parkban,játszótéren és hasonló helyeken.Akkor is volt leszakadt hinta,összefirkált pad és Jóska bácsi ha részegen ment haza lehet,hogy még el is aludt a padon ,esetleg le is hu...zta!Ilyenkor az én apukám is ment és társadalmi munkába festett,ahogy a többi szülő.Ma is ezt meg lehet csinálni!Én bp-i vagyok és nálunk ez még ma is működik!Ne csak jogaink legyenek hanem kötelességeink is!Szép játszóteret szeretnél,tegyél érte!Sok 20-25 éves anyuka szájjából hallom ezt a felháborodást,bezzeg mi nem voltunk ilyenek!Dehogynem!Csak amióta anyukák sokszor álszenteskednek!!!

ELNÉZÉST HA VALAKIT MEGBÁNTOTTAM!TERÉSZETESEN TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!!

35 éves 2 gyermekes anyuka

Várom a bosszú leszavazásokat!És én nem leszek ideges,legfeljebb csak nevetek! :)

2011. jún. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Értem amit írsz, igazad van, az írásomban sokszor használtam negatív jelzőket, mert már magamat felhúzva ide ültem le kiírni magamból ami történt. De nem ilyen stílusban beszéltem a csajjal, és senkivel se beszélek így, hogy te dagadt tehén vagy ilyesmi. A lányzó miután lesajnált engem, anyagi helyzetem és non-verbális jelekkel is tudtomra adta, milyen királykisasszonynak képzeli magát, akinek mindent szabad, úgy éreztem megérdemli, ha felhívom a figyelmét ama testi adottságára, amivel még durvább amit csinál a játékokkal.

Én is voltam kamasz, én a parkokban lógtam. Rendszeresen felültem a pad támlájára, ez volt a rossz szokásom, merthogy akkor koszos lesz az ülőke a lábamtól. Nem cigiztem soha, de ismertem akkor is a szemetest, tehát oda dobtam volna ami oda való. 24 vagyok, jól emlékszem 18 éves önmagamra, nem változtam sokat. Szerintem ezzel azért a legtöbben így vagyunk, mármint tudjuk mit tettünk és mit nem anno.

2011. jún. 13. 10:34
 25/26 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
74%

08:13


Részben igazad van, de amikor az ember normális hangon odaszól egy tininek - ha már a kedves szülő nem nevelte meg - , hogy légy szíves ne ülj rá a kicsiknek való játékra, mert azt babákra méretezték és így tönkreteszed, erre ő meg bicskanyitogató módon visszaszól, akkor teljesen fölösleges a jól nevelt úriasszonyt előadni, mert nincs hatása. Ilyenkor vagy visszaküldi az ember hasonló stílusban egy felmenője bizonyos testrészébe, vagy a gyereke előtt nem akar jelenetet és máshol (pl. itt) kidühöngi magát. Megértem a kérdezőt, és elhiszem hogy nem így beszélt az adott esetben.

2011. jún. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
8.13-as vagyok!Kedves utolsó!Teljesen igazad van,hogy a stílus maga az ember és nagyon nehéz a kamaszokkal.Hidd el senki nem várja el,hogy bárki úriasszonyt játszon,én sem vagyok nagyságos asszony.Viszont amikor provokál Téged és várja reakciódat sokkal "cikibb"neki ha nem veszed fel a kesztyűt hanem csak pl.annyit mondasz ,hogy de gyerekesen viselkedsz!Most tanulják a normák és a határok betartását.Harcban állnak magukkal és az egész világgal :)!Ha nem reagál az ember a hülyeségükre egyből blokkoltnak érzik magukat.Szép napot mindenkkinek és kellemes játszótéri napokat! :)
2011. jún. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!