Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire egészségtelen környez...

Mennyire egészségtelen környezetben laknak gyermekeim? Kezdek aggódni.

Figyelt kérdés
Átlagos családi házban lakunk, bár vályog és magas a levegő páratartalma, de nem penészes sehol sem, igaz a ruhák az egyik polcon hosszú távon dohod szagúak lesznek, maximum ott lehet penészes mögötte a fal. De ami teljesen kiakasztott már másodjára, hogy igazi gomba nőtt ki a laminált széléből, a fal aljából. Majdnem sírva fakadtam, hogy gomba nő a házunkban. Beton van a fal széléig, és ahol a fal kezdődik, onnan nőtt ki. Még leírni is rossz? Akkor milyen nálunk a klíma?????????????? Gondolom nem sokmindenki járhatott így.
2011. jún. 12. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A gombával nincsgond,attól bajod nem lesz. Viszont mutatja, hogy valószínüleg elég párás a levegő nálatok.

nyáron nem gond,de utána vegyél egy párátlanítót.Talán megszünteti a dohszagot is.

2011. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Erdőszélen laktok?

Mi igen, és bizony amit sokáig nem mozgatok, az bepenészedik (főleg pl bőrkesztyű). Új építésű ház, szellőztetési rendszer megoldva, legalábbis papíron minden ok...

Igazi gombánk még nem nőtt... De szerintem nem az az igazi gáz, hanem a penészgomba, annak van mérgező fajtája, ami súlyos tüneteket okozhat, és gyakran az orvosok nem ismerik fel, h mi áll a háttérben (Stachybotrys chartarum), na ez kerüljön el Titeket!!!

2011. jún. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szóval azt mondjátok, hogy ha igazi fehér rendes gomba kinő a fal széléből -nyilván a fal alja vizes lehet, itt ott pár centi le is van potyogva-szóval az nem rosszabb, mintha penészedne? Mert én annyira kiakadtam...végre nincs penészünk, talán tényleg a szekrény mögött lehet de ott is csak egy helyen budos...és erre itt a gombatenyészet.

Egyébként nem erdő szélén lakunk, viszont a Tisza itt van mellettünk szinte.

2011. jún. 12. 12:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok.Nekunk nincs gombank viszont az utcara nezo fal peneszedik.Hiaba szelloztetunk van paramentesitonk is telen amikor futunk es kintrol eri a hideg nagyod durva.Kb 2 hetente penesz olovel fujom be.Olyankor apa es a picur setalnak 1 oracskat.A doh szagrol pedig ne is beszeljek.Angliaba lakunk(amugy is eleg paras a klima).Most jo hogy nincs futes(es ejjel napva nyitva lehet az ablak) de felek a teltol elore is.Kiprobaltam mar szinte minden hazi praktikat,vegyszert de telen visszajon.Es csak azon az egy oldalon ami az utcara nez.
2011. jún. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak: oil of clover kis vízzel összekeverve és úgy lepermetezve???

A legtöbb fehérítős cuccal az a baj, hogy kifehéríti, tehát nem látod, de meg nem öli a spórákat...

2011. jún. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyogyszertarba vettunk "cloves" olajat es semmi sem tortent.Nem tuntek el.Akkor a vegyszeresnel csak kifeheriti de nem oli meg??????:O Jo tudni.Most nagyon elszomorodtam.
2011. jún. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jé, most látom hogy "clover"-t írtam "cloves" helyett, így új értelmet kap:-D)))

Szegfűolajra gondoltam (ami igazából szegfűszeg...)

Azzal befújtad, átsikáltad, újra befújtad és így is tiszta penész? A fent említett penészgombafaj állítólag a cellulózt szereti, lehet hogy azzal kéne kezdeni vmit, mármint kiiktatni a cellulózt... (én bőrcipőn próbáltam babaolajjal elkeverve a szegfűolajat, ott bevált - Lush House-ban láttam...)

2011. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!