Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudom, hogy ez nem helyes, de...

Tudom, hogy ez nem helyes, de most nem tudom megállni, hogy néha ne gyújtsak rá. Nagyon rosszat teszek?

Figyelt kérdés
2 éve nem gyújtottam rá.A terh. elején letettem.Azóta nem volt 1 slukk sem,kerültem a bagós társaságot is.A szülés előtt meghalt a párom apja,kiderült utóbb az áttétes tüdőrák miatt.Én papoltam mindíg,hogy ilyet ne éljen át a gyerekem+nem szívom el tőle a pénzt.Már baromira kivoltam mostanában és eddig a cigi helyett zabáltam.Nincs segítségem stb és pár napja vettem 1 doboz cigit.Néha elszívok(napi 2-3 szál) sutyiban a teraszon 1et,utána kéz-arc mosás,rágó...Bánt,hogy végül is átverem a párom.A gyerekkel viszont nyugisabb vagyok,mert bennem van,ha pl elalszik van 1 kis idő,ami csak az enyém nem a házimunkáé...
2009. márc. 23. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szerettem bagózni és azt hittem sose szokom le, csak egy kicsit szüneteltetem a baba miatt. Azóta egyszer rágyújtottam és nagyon rossz volt az íze nekem, ígyhát nem bagózom, DE a cigiszüneteimet megtartottam. Mindenkinek kijár néha 7 perc ami csak az övé.
2009. márc. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a fura,hogy 2 év elteltével az első szál olyan volt,mintha nem is szoktam volna le.
2009. márc. 23. 17:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy igazi bagós, aki élvezi a dohányzást az sosem szokik le. Én egy éve nem dohányzom, de néha még álmodom róla. Ha elszívnék egy szálat tudom hogy nem lenne megállás. Vannak napok, hogy győzködöm magam, hogy a bagósok milyen büdösek, hogy drága, egészségtelen, és mennyire szégyelném a párom előtt. Hiányzik a mozdulat, az ezzel töltött néhány perc, de még ellenállok!

2009. márc. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen! Én is nagyon szerettem-szeretem,megvan a kedvenc márkám is.A gyerekhez nem megyek büdösen és tényleg csak napi 2-3 szálról van szó.De ez olyan rossz,hogy titokban kell csinálnom.A terh. előtt is volt,hogy pl fél évre leraktam,de utána mindíg újrakezdtem.
2009. márc. 23. 20:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnyugszol tőle, szerintem nem teszel nagyon rosszat, kivéve, ha szoptatsz még. Esetleg keress más kikapcsolódást, ha módodban áll, hátha eltereli a figyelmed. Én leszoktam több mint 2 éve, álmodni viszont szoktam vele, és mikor ránézek álmomban a kezemre, és benne van a cigi, eldobom, azzal a felkiáltásal hogy jééézusooom, dehát én szoptatok! :-D
2009. márc. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem halálos bűn az, hogy valaki dohányzik, akkor sem, ha gyereke van. Én is visszaszoktam, bár már bánom ugyan, de hát ez van, nem cigizek sokat. Viszont az nem szép, hogy titkolod a párod elől. Mondd meg neki, csak nem harapja le a fejed. Esetleg ajánlj egyezséget, hogy csak nap x szálat szívsz el, ha annál többet akkor leteszed a cigit és kész. Én főzés közben szeretek cigizni, és nem érzem, hogy ezzel rosszat tennék. Oké, hogy nem egészséges, de más bolondériám nincs, heti egy doboz cigit még ki tudok fizetni azért.

Persze jó lenne, ha nem csinálnád, de hát senki nem lehet tökéletes.

2009. márc. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nahát én pont így vagyok. Nekem a párom eltörné a kezemet. Na mindegy.

Én is elszívok néha egyet- egyet, mióta nem szoptatok, de csak ha a kiscsaj alszik. Szerintem nem halálos bűn, és is szeretem, ha van pár perc szünetem, mert amúgy soha nincs. Rohanás az egész napom reggel fél hattól este tízig.

2009. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagy, azt csinálsz a testeddel, amit akarsz, sőt, becsülendő, hogy terhesség és szoptatás alatt nem gyújtottál rá, sokan nem tudják letenni még ilyenkor sem. Én is cigiztem már 7 éve, de amint kimondtuk, hogy jöhet a bébi letettem. Nagyon szeretem a férjem, de ő soha nem dohányzott, így ez mindig vitatéma volt köztünk, szóval ő nagyon örült, hogy leszoktam. Fizikailag hagytam fel a dohányzással, de függetlenül ettől sokszor gondoltam rá terhesség és szoptatás alatt, hogy milyen jó lenne egy szál cigi. Aztán, amikor a lányom már majdnem 1 éves volt és már nem szopizott történt egy dolog, ami idegileg kicsit kikészített és első utam egy boltba vezetett, ahol vettem egy doboz cigit. Nálam is hónapokig ment a kézmosás, fogmosás, átöltözés, hogy a párom ne vegye észre, hogy visszaszoktam, úgy éreztem magam, mint amikor kamaszként a szüleim előtt titkoltam az első slukkokat. Nem tudom meddig csináltam volna, ha nem bukom le előtte, de szerencsémre a szüleimnél voltunk és ott azért nem csinált balhét..., itthon pedig a sarkamra álltam és megmondtam neki, hogy nagyon szeretem, de 30 évesen szeretném én eldönteni, hogy mi jó nekem, úgy ismert meg annak idején, hogy dohányoztam, a gyermekünk kedvéért lemondtam róla, de soha nem leszek antinikotinista, fogadjon el ilyennek. Megállapodtunk, hogy heti 2 doboznál többet nem szívok, ezt be is tartom ill. nem pöfékelek a gyerek mellett, de ez szerintem természetes. Beletörödött és nincs is azóta ezen vita, csak az nem tetszett neki, hogy nem voltam őszinte és titkolóztam előtte. Szerintem mond el neki, hogy visszaszoktál, de csak pár szálat szívsz naponta, így anyagilag sem megterhelő, de szükséged van rá és nem akarsz neki hazudni.
2009. márc. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már rég nem szoptatok és kimegyek a teraszra cigizni,de eddig tényleg csak 2-3 szál nemt.Nem is akarok többet,azt viszont észrevettem,hogy amióta megint szívom több türelmem van a gyerekhez is.Most hétvégén megyünk 1 kicsit kikapcsolódni pár ismerőssel 1 vendégházba.Szerintem most lesz a nagy beszélgetés erről.Nem "törné el a kezem", csak már hallom előre,hogy "Én megmondtam,Sokba kerül..." De tényleg olyan rossz érzés van bennem emiatt.Pont,mint az egyik válaszoló írta,olyan mint régen anyámékkal szemben.
2009. márc. 24. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!