Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még miért nem vállaltatok...

Még miért nem vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés
Van köztetek olyan aki már elmúlt 30 éves és hosszú (több éves) kapcsolata -esetleg házassága- van, de még nincs gyerekük? Miért nincs még? (Egészségügyi okot kizárva)
2011. jún. 21. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Testverem es felesege 3 es fel eve vannak egyutt, 2 eve hazasok. Reszben penzugyi, reszben egeszsegugyi okbol nincs gyerekuk. Eloszor be akarnak koltozni a sajat hazukba es majd utana szeretnenek belekezdeni a feleseg kezelesebe. 30 evet mindketten betoltottek mar.
2011. jún. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem már van ugyan, de 32 voltam, amikor megszületett, akkor már kereken 10 éve voltunk együtt a párommal.

Egyrészt a körülmények, másrészt magunk miatt nem vállaltuk hamarabb (amit így utólag kicsit már bánok)

Körülmények: Pont a párommal való megismerkedésünk előtt halt meg anyukám, rá 3 évre a nagymamám (engem ők neveltek) egyetemre jártam, dolgoznom kellett, + még egy jó kis lakásmaffia per is rám maradt, és mire minden megoldódott 27 éves lettem. Ekkor költöztünk össze, és ezután találtunk mindketten normális, stabil melót. Szóval dolgozni szerettem volna még pár évet a baba előtt.

Mi magunk: talán későn érő típusok vagyunk mindketten a szülői feladatra, s kicsit féltünk a felelősségtől, s ki akartam élvezni a fiatal éveimet, menős voltam, bulizós.

2011. jún. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ugyan már 31 vagyok, de 29 voltam amikor a kisfiam született, akkor már 13 éve voltunk együtt a férjemmel.

Mi nagyon korán megismerkedtünk, szerencsére tökéletesen működik minden, de mi sem akartunk abba a hibába esni, mint sokan körülöttünk, hogy gyors gyerek, aztán minden más meg elmarad, háttérbe szorul. Először befejeztük a sulit mindketten, majd dolgozni kedztük és közben megalapozni a családi életet. Lett saját házunk (igaz nem kristálypalota), de a saját (igaz még fél év hitel), van autónk, és mindemellett éltük a kis világunkat, eljártunk szórakozni, kikapcsolódni, éltünk csak kettesben és most láttuk elérkezettnek az időt, hogy gyereket vállaljunk. Mi nem gondoljuk, hogy bármiről is lemaradtunk volna, szerintünk ez így jó.

2011. jún. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!