Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal anyukák, ti úgy érzitek...

Fiatal anyukák, ti úgy érzitek, hogy elrontottátok az életeteket, mert korán vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, az ismerőseim 99%-a azzal jön, hogy "elb@aszod az életed" kíváncsi vagyok hány korombeli anya érzi így
2010. dec. 9. 16:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj, soha nem jutna eszembe,bár én 23 voltam mikor szültem a lányom de soha nem bántam meg.Ez csak szőveg ne is figyelj rá, egyébként babás vagy?
2010. dec. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Még nem, de nagyon szeretnénk babát a párommal, de mindenki ezzel a szöveggel vakít minket... én is dolgozom, neki is jó fizetése van, együtt lakunk.. de akinek eddig mondtuk, hogy készülünk rá, egyből ez jött vissza... anyukámtól is, aki ugyanúgy 20 évesen szült először.. vissza is kérdeztem, mondom akkor te is megbántad, hogy akkor szültél, és hogy van 4 gyermeked? persze "az más, mert más világ volt" de nem érdekel a más világ. Teljesen érettnek érzem magam az anyaságra, és nagyon szeretnék már egy picit, és a párom is. De rossz, hogy kb. 1 ember volt aki mellettünk állt... merthogy fiatalok vagyunk és szétmegyünk. 3 éve együtt vagyunk, aki 30 évesen szül, azok közül is sok elválik, hiába 30 évesek, ez nem korfüggő.
2010. dec. 9. 17:12
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen szültem, semmiképp nem bántam meg:) Életem legjobb döntése volt, hogy szültem.

És soha nem passzoltam le még a gyerekem hogy bulizni mehessek, nem igénylem:) Néha anyósom vagy anyukám 2-3 órára vigyáznak rá, de mindig örülnek neki nagyon.Ilyenkor kicsit több időm van, elmegyek fodrászhoz vagy vásárolni. Most egy éves.

2010. dec. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

szia,


igaz én 22 voltam, amikor teherbe estem, de sokan engem is ezzel "riogattak"... tervezett baba volt, együtt éltünk a párommal, saját lakás, autó, fix munkahely, igaz nem voltunk házasok, de nem is éreztük szükségét, egyszerűen csak babát szerettünk volna, ami elsőre össze is jött :) csodás 9 hónap és egy apás szülés után mi voltunk a legboldogabbak, ahogy a családjaink is. a kisfiunk Alen már 2 éves és egy pillanatra sem érzem, hogy bármi kimaradna az életemből!!!! néha szórakozni is elmegyünk, a nagyik besegítenek, de most már a családi programok a kedvencek :) ne is törődj Velük, a Ti életetek, csak az számít, hogy Ti boldogok legyetek így!! :)


én nagyon boldog vagyok és sosem csinálnám másként!! :)


Ági

2010. dec. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

szia! Néhány hete lettem 21, és most 20 hetes terhes vagyok, nekem is sokan mondták, hogy elcseszem a az életem meg meg kéne várni még megalapozom az anyagiakat stb, de a baba most akar jönni, hát jöjjön, amúgy is azt terveztem, hogy 4-5 gyermekem lesz akiket 30 éves korom előtt szeretnék megszülni.Amúgy folytatom a tanulást is a baba mellett a szerelmemmel együtt, és megoldjuk, mire a pici ovis lesz már rendes állásunk is lesz, és jöhet a következő. Nem kel foglalkozni másokkal sokan féltékenyek, hogy fiatalon történik meg velünk a csoda, sokan meg csak alapból rossz indulatúak(köztük egyik

"barátnőm" is. Már nagyon várom, hogy ezt a kis édes, izgő-mozgó babucit a kezemben tarthassam! Akkor is,ha az elején nem lesz egyszerű! :D Amúgy majd így is ki lehet kapcsolódni meg ha már idősebb lesz is el lehet menni egy-egy estére, de nekem ez nem hiányzik. 21/L

2010. dec. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzem úgy :) 20 évesen szültem, most 23 vagyok. Nekem jó volt az a két év itthon GYED-en, kis nyugi, pont elég volt :) Jól elvoltunk a fiacskámmal. Most meg már egy éve bölcsis, pörög az élet, ahogy régen, csak most már ott van benne a tudatos tervezés, de nekem teljesen megfelel ez így. Ugyan úgy vannak barátaim, élek társasági életet, most már azért egy ideje bulizni is el tudok menni ha akarok, én meg aztán nem vagyok az a túlparázós anyuka, hogy ilyenkor ne tudjam elengedni magam. De amúgy szerintem teljesen normális életet élünk, reggel elmegyünk itthonról, délután haza, játszunk nagyokat, meg most már olyan jókat lehet csacsogni a fiammal, hogy néha csak lesek, hogy milyen okos :)

Szóval nem, én nem érzem úgy, hogy elrontottam volna az életem. Nem lett kevesebb az életem egy szemernyivel sem, minden van benne, ami nekem fontos, sőt, sokkal több lett az életem, mióta gyerekem van. És mindezt úgy, hogy közben a korábbi fontos dolgok is megmaradtak. Az ismerőseim már többször mondták, hogy csodálják, mennyi energiám van, hogy minden reggel felkelek hétkor (vagy korábban, de hétnél tovább nem szoktunk aludni), pörgök egész nap, délután ugyan ez, csak itthon, aztán este, amikor már alszik a minimanó, akkor még főzök, telefonálgatok, tanulok, olvasok, vagy bármi, hajnali kettő előtt nem szoktam ágyba kerülni, és mégse vagyok szinte sose fáradt. Valahogy tele vagyok energiával :D

2010. dec. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
23%
Senki sem fogja itt neked bevallani, hogy megbánta.De nézz körül hány segítsetek depressziós vagyok egyedül a babával itthon kérdés van.
2010. dec. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
utsó neked mi bajod?
2010. dec. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
29%
konstatáltam milyen kérdéseket látok tömegével.
2010. dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

:) azért ez vicces!! miért ne vallanánk be, hogy néha nehéz?? mert persze, hogy az!! itt most nem erről van szó!! csak bennünket a 20-as évei elején járó anyukákat folyton azzal nyaggatnak, hogy tervezett baba volt, nem túl korai, megbántad e?? és elég unalmas már!! és örülök, hogy Ti is igy gondoljátok és igy érzitek, ahogy én!! persze, hogy nem mindig fenékig tejfel és akkor mi van????? akkor is a gyermekeink a legcsodálatosabb, ami történhetett velünk akárhány évesek vagyunk is!! :)


Ági

2010. dec. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!