Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Találkoztatok már ilyen...

Találkoztatok már ilyen bőrrel? Van valakinek tapasztalata erről?

Figyelt kérdés

3 éves kislányom bőre a végtagok külső oldalain "kiütéses". Időnként piros, máskor testszínű érdes pöttyökkel. Nem tudom jobban körülírni.

Mindent átgondoltam, és képtelen vagyok bármiféle összefüggést találni, h mitől lehet.

Voltunk vele a gyerekorvosnál, írt fel rá krémet, ami nem használt. Különben már sokfélét kipróbáltunk, de semmi sem mulasztja el. Azt mondta, h szerinte nem igényel kezelést a bőre. Szerintem meg igen, ha másért nem is, esztétikai okból. Érdekes, h semmilyen panasza nincs a kislányomnak: nem viszket, nem ég, nem fáj.

Július 8-ra van időpontunk a bőrgyógyászatra.

Addig is érdekelne, van e vmelyikőtöknek hasonló tapasztalata???

Bocs, a kép nem túl jó, de nem tudtam jobban kivehető képet csinálni.


[link]


2011. jún. 23. 15:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Tegnap 16:18 vagyok.

Ma voltam a gyerekkel a dokinál, mert reggel vettem észre, hogy már nem csak az alkarja, combja kiütéses, hanem a hasa, nunija, popsija. Ráadásul hőemelkedése is van.

Előzmény: A lányom múlt szerdán belázasodott, vittük az ügyeletre, a doki szerint vírusfertőzés, kapott Augmentint. A láza másnapra már csak hőemelkedés volt. Hétfőn a háziorvos ezt megerősítette.

Amikor ma visszavittem, azt mondta, hogy ezek szerint egy nagyon sokáig lappangó vírus ez, amikor belázasodott, az volt a csúcs, és valószínűleg még nagyon sokára múlnak el a foltok, pöttyök, dudorok. Semmit sem szabad rákenni, egy kicsit diétázzon a gyerek (kevés rost, fűszer és zsír), igyon sok folyadékot, és majd elmúlik. Hát reménykedem.

Meg azt is remélem, hogy Nálatok is "csak" egy vírusfertőzésről van szó.

Ja, és a mienk nem csak levegőben, hanem érintéssel is terjed. Szuper :(

2011. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsóm!

A legjobbakat kívánom Nektek!

Szerintem nálunk ez a lehetőség is kilőve, mert ezer éve nem volt lázas, nem kapott antibiotikumot(az Augmentin az, ugye?).

A kiütései pedig "makacsul" csakis a végtagok külső felén vannak.

De legalább Nektek a gyerekorvos tudott vmiféle diagnózissal szolgálni. Látod, a miénk szerint nem igényel kezelést. Ja, azt is mondta, h gyerekeket nem szívesen szokott bőrgyógyászhoz küldeni, mert állítólag könnyen felírnak mindenféle kenőcsöt, krémet, ami nem biztos, h a kis bőrüknek valódi jót tesz. Én ezt nem tudom.

A mi esetünkben viszont azt mondom, h próba-szerencse.

2011. jún. 24. 13:30
 13/23 anonim ***** válasza:

Köszi, Nektek is mihamarabbi gyógyulást!

Nagyon kíváncsi vagyok, mit mond Nektek a bőrgyógyász!

Én kissé türelmetlen fajta vagyok, ha nem látok 2 hét alatt javulást, biztos, hogy elviszem a lányom bőrgyógyászhoz.

Ismerek egy nagyon jó maszek dokit, régen ő volt a háziorvosom, benne megbízom.

Írd meg, hogy mit mondtak, ha nálunk sem javul a helyzet, és el kell mennünk, akkor én is írok Nektek!

Jó hétvégét!

2011. jún. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Hasonló problémája volt tavaly a kisfiamnak(igaz,Ő akkor 2 éves volt).Nem fájt,nem viszketett,nem égett stb.,de az egész testét beborította.Magán bőrgyógyászhoz mentem vele(egy igazán jó,tapasztalt,profi dokihoz),aki azt mondta,soha nem fogunk rájönni mi okozza,ezért Fenistil cseppeket írt fel.Ezt nyugodtan lehet szedni,nem okoz semmiféle problémát(antihisztamin,ami sok mindenre jó(akár allergikus köhögésre,náthára,bőrproblémákra)).Esetleg annyi,hogy bágyaszthatja a gyereket(az elején).Pár nap alatt vissza is húzódott a sok-sok pötty,azóta se jött elő.Mindig nálam van egy üveg csepp,mivel elég sokat utazunk.
2011. jún. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Kedves tegnap 15:56!

Nagyon örülök, hogy írtál!

Ez egy kicsit megnyugtatott, meg gondolom a kérdezőt is.

Előtted válaszoló voltam.

2011. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Fenistil-es tippet, ismerem, használtuk már máskor, másra, de nem ártok vele, ha újra előveszem.
2011. jún. 26. 13:03
 17/23 anonim ***** válasza:
A Fenistil cseppes vagyok.Örülök,hogy tudtam segíteni.Valóban nem ártasz vele,amikor a kisfiamnak kellett azt mondta a doki,hogy akár évekig is szedhető,semmi problémát nem okoz.Én is adom most neki pár napja,mert szénanátha jellegű tünetei vannak,és a doki ezt javasolta.Azt kell,hogy mondjam,erre is jó,mert azóta tiszta az orra.
2011. jún. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Tegnap voltunk a bőrgyógyásznál, aki első ránézésre megállapította, h krónikus ekcéma(?)! Ami vagy elmúlik, mert kinövi, vagy nem. Akkor hol előjön majd, hol pedig visszahúzódik.

Meglepődtem, hiszen panaszmentes a kislány. Írt fel krémet, amit a gyógyszertárban kevertek ki. Reggel és este kell alaposan, vékonyan bemasszíroznom a bőrébe. Ez elvileg lehámlasztja a felső száraz hámréteget. Érzem is rajta a zsírosságát.

Azért reménykedem, hátha kinövi idővel.

2011. júl. 9. 14:32
 19/23 anonim ***** válasza:
én írtam, hogy ekcéma.
2011. júl. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Na, legalább kiderült, hogy mi a "baj".

Remélem, a kenőcs segít majd. Esetleg kipróbálhatnátok a Holt-tengeri sót, ugyanis az minden bőrbajra jó (de ártani nem ártasz vele, az tuti).

A páromnak volt nagyon ronda a bőre a térd- és combhajlatnál, de tényleg nagyon gázos volt.

Negyed órát fürdött a Holt-tengerben 4 éve, és azóta sem jött elő ez a baja.

Lehet kapni drogériákban ilyen sót, de azt nem tudom, hogy mennyi köze van a Holt-tengerhez. (egy biztos, a Holt-tenger sótartalma 30%, tehát ha kipróbálod, ilyen töményre csináld)

Az én lányomnak szép lassan múlnak a kiütései, kenegetem, amikor eszembe jut a Fenistil géllel. :)

Jobbulást!!!!!

2011. júl. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!